Będzie droga Konieczki – Zwierzyniec?
08 sierpnia 2018 r. | 08:08

Starosta kłobucki Henryk Kiepura poinformował radnych i mieszkańców gminy Panki, że Starostwo zwróci się o pomoc do tutejszej gminy w sprawie modernizacji dróg relacji Konieczki - Zwierzyniec Pierwszy, Zwierzyniec Drugi i Zwierzyniec Trzeci. Większość środków ma pochodzić z promesy wojewody śląskiego. Jak wynikać ma z kosztorysu czterokilometrowy odcinek drogi miał kosztować około 5 milionów złotych, w tym zaplanowana jest renowacja pobocza i jezdni.

Przetarg – jak mówi Henryk Kiepura – jest w trakcie oceny ofert. Już obecnie z zakładanych pierwotnie 5 milionów zrobiło się 3,3 mln zł. Jeśli spełnione będą wymogi formalne podpiszemy umowę na realizację – kończy.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl

10 odpowiedzi na “Będzie droga Konieczki – Zwierzyniec?”

1. Edek pisze:

Idą wybory to strasznie pokazują. A tak szło w lesie koła urwać, gdzie byli cała kadencję .

2. Leszek pisze:

KIEPURA teraz się uaktywnił , a gdzie był wcześniej , czyżby zbliżały się wybory !!!!! No to się zaczęło , ciekawe który więcej obieca !

• Lokator pisze:

Ludzie na co wy liczycie, na naszym tu końcu nasz wielki Radny Pan NICER nawet nie umi zainteresować się żeby pobocza wykosili a co dopiero drogę czy coś więcej .

3. Konieczki pisze:

Lepiej puźno niż wcale. Mam nadzieję ze na Konieczkach powstanie również chodnik. Ruch jest ogromny, a dzieci codzień chodzą tutaj pieszo do szkoły.

• Jarosław Brzęczek pisze:

Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale to dobrze, że wierzysz w powstanie chodnika na Konieczkach.

Wybory idą. Teraz wszystko powstanie, drogi, mosty, chodniki, docieplenia, auta dla straży, wodociągi, kanalizacja, solary, fotowoltaika. Wszystko. W osiem lat nie powstało, to w trzy miesiące powstanie. W gminie nie umieli wniosku bezbłędnie napisać, żeby dla sołectwa w Pankach były pieniądze na chodnik przy Górniczej – 60 tys. przepadło, za to teraz hohoho “niech się mury pną do góry” 🙂

W tym miesiącu o tydzień opóźnili wypłaty dla pracowników interwencyjnych, ludzie nie mieli za co chleba kupić, a na inwestycje się kasa znajdzie? Może. Ja jednak jestem słabej wiary 🙂

• ATRO pisze:

Nie, chodnik nie powstanie. Zresztą w granicach naszej gminy będzie przebudowywany bardzo krótki odcinek, raptem coś koło 400 metrów (chodzi o odcinek drogi powiatowej 2036S, zaczynający się od skrzyżowania koło szkoły w Konieczkach i prowadzący dalej w kierunku Zwierzyńca). Także z punktu widzenia naszej gminy ta inwestycja i tak ma marginalne znaczenie….

• Konieczki pisze:

Jarek ja wyraźnie napisałem że mam nadzieję bo jako mieszkaniec i rodzic po prostu chciałbym żeby chodnik powstał. Czy są na to szanse nie wiem , ale nadzieja umiera ostatnia. ? ,,Docinki ” na na temat mojego wieku zostaw dla siebie . Pozdrawiam

4. Jarosław Brzęczek pisze:

Niezależnie od wieku w takim razie 😉

Nie ma szans na chodnik w Konieczkach. Wystarczy przejrzeć dokumentację projektową w sprawie tej drogi.
    Na przykład tutaj:

A tutaj działki pozostałe informacje na ten temat:

JB

• ATRO pisze:

Wzdłuż obecnie budowanej drogi i tak chodnik jest niepotrzebny, przecież tam są chyba tylko ze trzy domy… Chodnik ma sens w przypadku przebudowy drogi powiatowej 2038S (Panki ul. Zwierzyniecka-Konieczki szkoła), jednakże powiat tej inwestycji nie zrealizuję w najbliższych latach, gdyż czeka na skanalizowanie Konieczek. Pałeczka więc po stronie naszej gminy, najpierw musi być wykonana kanalizacja, co w najbliższym czasie wcale nie jest takie oczywiste.

Inne gminny już skorzystały ze środków z PROW, m.in. Przystajń: https://prow.slaskie.pl/file/download/519

Zresztą Kon9ieczki coś ostatnio pecha mają, kłopot jest ze znalezieniem przewoźnika który będzie dowoził dzieci do szkoły, gmina jest trzeci przetarg ogłosiła. W 2017 PKS ograniczył kursy młodzież nie ma jak dojechać do szkół średnich. Na dokładkę miesiąc temu Maskpol zlikwidował przewozy pracownicze na godzinę 7 i powrót 15, z których też mieszkańcy korzystali.

5. Jarosław Brzęczek pisze:

Próżno Panek szukać na listach dofinansowania. Nawet jak mają mieć pieniądze, to coś stoi na przeszkodzie, by je pozyskać. Na chodnik przy Górniczej zabrakło szczęścia -błąd we wniosku wykluczył gminę… Na auto dla straży miel obiecaną dotację od Komendanta Wojewódzkiego PSP, ale nie umieli się dogadać – przepadła. a drogę Żerdzina – Koski też mieli dostać pieniądze, ale nie złożyli w terminie wniosku…

Jedyne co mają stuprocentowo pewne w tej gminie – to bałagan na strychu i obite płytki w toalecie :), polecam tutaj: