całkowite zachmurzenie
11°
11°
sobota
fb
Beznadziejna segregacja odpadów w gminie Panki
29 stycznia 2020 r. | 10:18
4

Serwis Samorządowy PAP, na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking gmin za 2018 rok, które najlepiej segregują odpady komunalne, według wskaźnika odpadów komunalnych zebranych selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku.

Urząd podkreślił, że wskaźnik ten dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.

W miastach w 2018 r. zebrano selektywnie 106 kg na mieszkańca, na obszarach wiejskich 76 kg na mieszkańca. Co ciekawe ilość selektywnie zebranych odpadów jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych powiatach i gminach i zależy w dużym stopniu od tego, jak został zorganizowany przez władze lokalne system zbierania tego typu odpadów - podaje Serwis Samorządowy PAP.

Jak na tle powiatu kłobuckiego wypadła gmina Panki? Niestety, beznadziejnie. Gorzej niż w Pankach jest tylko w Krzepicach i Lipiu. Segregowane odpady w Pankach stanowią tylko 21,10 proc. całości. Najlepiej segregują mieszkańcy gminy Popów - 55,10 proc.

powiat kłobucki:
Popów - 55,10%
Miedźno - 52,90%
Opatów - 41,70%
Wręczyca Wielka - 33,90%
Przystajń - 26,30%
Kłobuck - 23,00%
Panki - 21,10%
Krzepice - 18,80%
Lipie - 16,60%

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Beznadziejna segregacja odpadów w gminie Panki”

 1. Hansik pisze:

  Najlepiej segreguja worki psy i koty jak rozerwia wystawiony worek, i nikt tego nie zbierze!

  5
  1
  • Krzychu pisze:

   Drobne odpady budowlane jak widać w koszu też zostawiają,
   Czy czarny worek jak jest pełny pampersuw na koszu też zostawiają. Mamy płacić a śmieci palić albo do lasu .

  • mieszkaniec Panek pisze:

   niestety to pracownicy firmy , która zbiera śmieci rozrywają worki , a potem pozostawiają te rozdarte worki na podjeździe do posesji .

 2. Dejw pisze:

  Proponuje najpierw zmienić firmę Bracia Strach, bo to jest beznadzieja, a nie segregacja mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *