Gmina nadal “rżnie głupa”
16 marca 2018 r. | 11:51

Gmina Panki ponownie odmówiła mi udzielenia informacji w zakresie wydatków poniesionych przez gminę od 1 sierpnia do 17 października 2017 roku, zasłaniając się tym, że "wszystko spisuje ręcznie" i że "nie ma możliwości wygenerowania rejestru faktur/wydatków". Co ciekawe, gmina używa tego samego programu księgowego, co większość gmina w powiecie częstochowskim czy myszkowskim, a tam z udostępnieniem tych danych nie ma problemu.

Oczywiście, złożyłem ponowne odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie (SKO już raz przyznało mi rację) i przesłałem SKO instrukcję obsługi, która wyraźnie mówi o tym, jakiego rodzaju opcje ma program księgowy używany przez gminę. A ten daje możliwość wygenerowania dowolnie wybranych danych. Albo w gminie pracują analfabeci i nie chcą nauczyć się prostych czynności, albo gmina mnie po prostu okłamuje i nie chce udostępnić danych, ukrywając przy tym publiczne wydatki.

Decyzję gminy w tej sprawie znajdziecie poniżej.

10 odpowiedzi na “Gmina nadal “rżnie głupa””

1. Praszczyk pisze:

Coś ukrywają…

2. Janek pisze:

Brawo za nagłówek, mówi wszystko Tobie. Tak sie chwalisz ze wygrywasz, a ja powiem Ci że jeśli nie widać efektu to po prostu przebywasz. Gratulacje

3. piotrek pisze:

Gmina zamiast byc transparentna i okazywac na co wydaje wasza kase z podatkow ukrywa to bo to grube przekrety dlatego dwoch prawnikow gazety w pankach pl i jeszcze kilku doradcow caly czas pracuja nad tym zeby ludzie placili podatki wladza hulala za wasze i nikt sie o tym nie dowiedzial. To jest obraz wladzy Panek.

4. dogis pisze:

W 2016 roku byly nagrody duzo wieksze niz te o ktorych glosno w tym roku i co wazniejsze dostali je nawet lokalni przedsiebiorcy ktorzy ukladaja sie z wojtem. Ale o tym sie nie dowiecie bo to przez wachowska i wojta zaszyfrowane jak enigma

5. Gość pisze:

Tak to się kończy jak wieśniak dojdzie do władzy

• Janek pisze:

A co na wieś chciałbyś wojta z miasta? Powiedz skąd ty jesteś ze nie uważasz się za wieśniaka ?

• Ela pisze:

Chyba coś ci się pomyliło Janek. Wieśniak to nie mieszkaniec wsi bo by wynikało że wszyscy jesteśmy wieśniakami w tym słowa znaczeniu. Gość raczej miał na myśli chłopa pokroju naszego króla z berłem.

• Janek pisze:

Miał na myśli? Nie mam ochoty na domysły. Ela sprecyzuj słowo wieśniak i słowo mieszczuch….. skoro już wdałaś się w dyskusję ze mną. ?

• Stefan pisze:

Janek ,spojrzyj w lustro i go zobaczysz.

• Janek pisze:

Stefan masz rację widzę mieszczucha bo pochodzę z miasta. Jednak teraz mieszkam na wsi i dobrze sie z tym czuje.?