całkowite zachmurzenie
11°
11°
sobota
Gmina Panki przegrała (?) w Sądzie?
08 stycznia 2020 r. | 10:29
0

Sąd Apelacyjny w Warszawie Wydział VII Gospodarczy po rozpoznaniu w dniu 6 grudnia 2019 roku na rozprawie sprawy z powództwa Henryka K. przeciwko Moris Polska Sp. z o.o. w Warszawie oraz Gminie Panki o zapłatę na skutek apelacji pozwanego od wyroku sądu okręgowego w Warszawie z dnia 16 października 2018 roku, zmienił 30 grudnia 2019 roku zaskarżony wyrok.

Solidarnie pozwani przez podwykonawcę zadania z 2012 roku – budowę Orlika - Gmina wraz ze wspomnianą spółką, 16 października 2018 sprawę przegrały, a łączna wartość pozwu wynosiła 440 tysięcy złotych, bez kosztów dodatkowych tj. m.in. odsetek, kosztów sądowych czy zastępstwa procesowego.

Przed rokiem wójt Urszula Bujak podjęła decyzję o złożeniu apelacji od powyższego wyroku. Teraz sąd częściowo powództwo oddalił. W punkcie pierwszym oddalił powództwo o kwotę 259 537,44 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia 18 marca 2013 roku do dnia zapłaty. W punkcie drugim sąd ustalił, że powód ponosi koszty postępowania i apelacji w wysokości 42%, a pozwani w 58%, co również nieznacznie zmniejszyło wartość wypłaty, którą poniesie urząd.

Tym samym okazało się że Urząd Gminy w Pankach, który przegrał pierwszą batalię w 2018 roku odwołaniem do Sądu Apelacyjnego zyskał kilkaset tysięcy złotych, których nie będzie musiał zapłacić firmie Henryka K.

Wyrok jest prawomocny

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *