zachmurzenie umiarkowane
15°
15°
czwartek
Potrącenie pieszej w Janikach
09 października 2020 r. | 12:51
0

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, kilkanaście minut po godzinie 16.00 w Janikach. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 59-letnia kierująca fiatem potrąciła 87-letnią kobietę, która szła poboczem drogi. Apelujemy do pieszych i rowerzystów o używanie kamizelek i elementów odblaskowych, które mogą uratować zdrowie i życie.

Do zdarzenia doszło w środę, kilkanaście minut po godzinie 16.00 w Janikach (Gmina Panki). Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierująca osobowym fiatem, 59-letnia kobieta podczas wykonywania manewru cofania najechała na idącą poboczem drogi 87-latkę. Zarówno kierująca samochodem jak i piesza są mieszkankami powiatu kłobuckiego. Kierująca samochodem była trzeźwa. Pokrzywdzona kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki. Teraz wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.