fot. klobucka.pl
28 marca 2018 r. | 10:55

Po wielomiesięcznych bataliach sądowych, przepychankach prawników i odwołaniach od decyzji Gabriela Krzak została przywrócona przez Naczelny Sąd Administracyjny na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Konieczkach.

Wcześniej jednak wzięła należny jej urlop dla poratowania zdrowia, który wzięła jeszcze według poprzednich przepisów (od 1 stycznia 2018 zmieniły się warunki jego przyznania). Dyrektor miała powrócić do pracy z dniem 30 marca na stanowisku dyrektora, jednak względu na prawną możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego o długości 8 tygodni, złożyła w dniu 27 marca podanie do Wójta Gminy Panki o akceptację jej planów. Wójt wyraził zgodę, przez co Gabriela Krzak do 25 maja nie wróci na stanowisko.

Aktualny ośmiotygodniowy urlop wynika wprost z art. 66 ust. 1 Karty nauczyciela, w którym czytamy: Niewykorzystanie urlopu wypoczynkowego w okresie ferii szkolnych 1. W razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego, urlopu dla poratowania zdrowia, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego – nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni.

Jarosław Brzęczek
klobucka.pl

8 odpowiedzi na “Powrót dyrektorki”

1. sołtys napisał(a):

Jestem ciekaw kto zapłacił za te przepychanki wójta i rozprawy sądowe .
    Na drogi niema kasy a na batalie sądowe jest.

2. Wróżka napisał(a):

Wreszcie odpowiednia Pani Dyrektor na właściwym stanowisku . Radości nie ma końca ……

3. Rodzic napisał(a):

Rodzice są innego zdania 😥😥😥

4. Wróżka napisał(a):

wiem,że nie wszyscy,część została zmanipulowana

5. Wróżka napisał(a):

Brawo Pani Krzak ….. sady są sprawiedliwe