pochmurno z przejaśnieniami
czwartek
Przez brak aprobaty wójta, Zarząd KS Panki podał się do dymisji
07 stycznia 2021 r. | 13:33
32
5 stycznia 2021 r. zarząd Klubu Sportowego Panki w osobach: Mariusz Biernacki (prezes), Grzegorz Kemuś (sekretarz), Maciej Furmanek (wiceprezes) i Ryszard Mońka (wiceprezes) podał się do dymisji.
O terminie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania poinformujemy wkrótce.

-// OŚWIADCZENIE \\-
W dniu 5 stycznia 2021 roku obecni na spotkaniu w siedzibie Klubu prezes i członkowie zarządu KS Panki podali się do dymisji. Czujemy się w obowiązku wyjaśnić Naszym Kibicom przyczyny tej trudnej decyzji, w sytuacji gdy Klub znajduje się prawdopodobnie w jednym z najlepszych momentów w swojej historii. Przyczyną naszej decyzji nie jest brak woli dalszego prowadzenia spraw Klubu, przyczyną są nazwiska członków zarządu, których działania nie znajdują aprobaty władz Gminy. Padły też takie słowa „nie ten zarząd to inny”. W takiej sytuacji uznaliśmy, że dobro Klubu wymaga, by stery w nim objął nowy zarząd.

Funkcjonowanie KS Panki opiera się na społecznej pracy członków Klubu. Pod względem sportowym i organizacyjnym Klub jest prowadzony wzorcowo. Drużyny seniorów i juniorów młodszych wygrały rozgrywki, drużyny młodzików i orlików zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach. Sytuacja organizacyjna nigdy nie była tak dobra. Pozostają 4 grupy młodzieżowe, co dalej z nimi? Oczywistym jest, że braliśmy i bierzemy pełną odpowiedzialność za naszych najmłodszych piłkarzy. Jeżeli jednak przeszkodą w dalszym funkcjonowaniu Klubu są osoby z jego dotychczasowego zarządu, mając na względzie wyłącznie dobro naszych zawodników złożyliśmy dymisje.


32 odpowiedzi na “Przez brak aprobaty wójta, Zarząd KS Panki podał się do dymisji”

 1. Wyborca pisze:

  Panie redekatorze o jakiej aprobacie Pan mówi? Co więcej nic Pan nie napisał o tym, że wiceprezes też złożył rezygnację. Tytuł jest nieodpowiadający prawdzie. Panowie z zarządu zrezygnowali w mojej ocenie przez swoją nieudolność i ego. Trzeba było złożyć jeden wniosek o dofinasowanie klubu (jeżeli jest tak źle co nie jest prawdą) na radzie gminy! Niech zarząd uderzy się w pierś i powie który z nich złożył jakikolwiek wniosek do budżetu na rok 2021 o zwiększenie dotacji?

  10
  35
  • JohnSnow@wp.pl pisze:

   Nieudolny…… hmmm pomyślny ktoś stworzył taką osobe która posługuje sie takimi wyrażeniami klub odnosił sukcesy wiec jeżeli były jakieś temu przesłanki to Włodarze dbali o ten klub skoro nie dostali pomocy z Gminy i nie mogli kontynuować pracy zrezygnowali lepiej napisać ” nieudolni” nieudolna to jest wójt która w czasach pandemi przyznaje sobie 29 tyś premi tylko za to że nie można jej wygarnąc i powiedzieć prosto w twarz jak rządzi

   6
   4
  • Renatka pisze:

   JohnSnow@wp.pl trafiłeś w samo sedno!!! ale ponoć kilka nagród Wójt cofnęła więc chyba na serio były nadużyciem… i jeszcze w dodatku drogi nieodśnieżone można się zabić , ale kurendę umieli puścić o odśnieżaniu chodników!!!!!! Chociaż 100-lecia jechał dzisiaj gminny traktorek z pługiem po chodniku… Bo dojście do szkoły????? Dojście np. do sklepy też jest ważne… Chodniki na wojewódzkiej przynajmniej powinny być przez gminę odśnieżone… Jest przecież tylu pracowników gospodarczych… No, ale w sumie kulig pracownicy gminy mieli to po ch.. odśnieżać!!!!

   7
   5
  • Mieszkaniec pisze:

   I objawił się nowy zarząd. Osób przypadkowych w nim nie ma Wójt wcisnęła swoich radnych żeby mieć przyszłe wybory w kieszeni 😂 najważniejszy radny w gminie człowiek cichociemny niezabierajacy nigdy głosu swojego człowieka tez wcisnął. Oby tylko nowy prezes jakoś to ogarnął. Biedy tylko przyboczny dużo mówiący Dyrektor on nic nie dostał 🤭 no ale co tam on musi szukać brakującego sprzętu.
   Myśle ze teraz słuchając co poniektórych i liczących klubowa kasę wejdziemy do wyższej ligi a trenerem to pewnie będzie ustępujący selekcjoner.

   12
   2
 2. xyz pisze:

  W czyim imieniu czy zarządu, czy przewodniczącej, a może we własnym wystąpił na spotkaniu pan D. Gierak w dniu 5.01.2021 r. w KS Panki? Jakie ten Pan ma upoważnienie i co on tam robił? Kto to jest właściwie?

  16
  8
 3. Igor pisze:

  Przecież to mąż przyszłej Pani Wójt hehehehe 🙂 swoją drogą Boże uchroń nas od tego…

  16
  7
 4. Student prawa pisze:

  To niech przeczyta że jest takie prawo jak ustawa o samorządzie gminnym która mówi, że gminie jest 15 radnych i jeżeli 8 radnych się przekona to pieniądze klub dostanie, nawet milion złotych. Trzeba napisać pismo po prostu do rady gminy albo to powiedzieć na sesji a nie robić pośmiewisko.

  8
  1
  • Ela pisze:

   Panie student a sesje to pan ogląda ?? Niech sobie pan zobaczy ilu radnych z całej 15 chciało dać coś na sport.

   8
   2
  • Romeczeeek pisze:

   Też o to chodzi Elu, że niekompetencja straszna… Radni związani mocno ze sportem i taka żenada… Klub istnieje wiele lat… Naturalnym powinno być to, żeby była kasa dla kluba tym bardziej, że to nie są żółtodzioby, bo praktycznie każda grupa ma spore sukcesy.

   8
   2
 5. Romeczeeek pisze:

  W radzie są ludzie związani ze sportem…. Czemu nie walczyli o kasę? Niekompetencja zarówno po stronie wójt jak i radnych, czasami oglądając sesje wydaje mi się, że są tylko figurantami, którzy nawet nie są chyba do końca pewni nad czym głosują… Przykład to podatek rolny… wszystko było dokładnie omawiane a teraz zdziwienie… Czekać tylko jak Pani Przewodnicząca odwróci się przeciwko Pani Wójt, bo przecież kiedyś trzeba zacząć kampanie przedwyborczą… I będzie podrzucanie świń jak przy Praskim… Ehhh…

  20
  2
 6. Krzysiek pisze:

  Ten pan to chyba tajny współpracownik zarządu KS Panki z tego wynika…

  5
  2
  • Ela pisze:

   Prawie jak tajny agent 😂 zaraz się okaże ze to człowiek Pani wójt. Ludzie co wy za teorie tworzycie na tym spotkaniu było kilkanaście osób nie wszyscy byli członkami zarządu.

   5
   5
 7. Xyz pisze:

  Jeżeli nie był członkiem klubu to dlaczego się wypowiadał w jego imieniu przy byłym już prezesie tak jak byłby decydentem w sprawach klubu? A może trzeba w końcu wypowiedzieć się ile forsy jest od sponsorów i na co poszła i kto o tym decydował ?

  9
  6
  • Rudy pisze:

   Zajmij się rozliczaniem kasy na własnym podwórku.

   2
   8
  • Edifier pisze:

   15 stycznia (piątek) w Urzędzie Gminy jest Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym zostanie przedstawione pełne rozliczenie wydatków klubu. Kto ciekawy, to zapraszam.

 8. Xyz pisze:

  Przepraszam członkiem zarządu klubu nie członkiem klubu

  3
  2
 9. wełnowiec pisze:

  Na drugi raz zastanówcie sie kogo wybieracie w wyborach .

  15
  2
 10. Kolega pisze:

  Może Bodziu będzie startował… chyba najlepsza opcja…

  10
  4
 11. Lekarz pisze:

  Bodzio startować to może ale na chwilą obecną do dziewczyn…

  4
  5
 12. Dawid pisze:

  Oj startuje do ukrainek. Haha

  2
  2
 13. Natasza pisze:

  Berlo każdy widział, to zainteresowanie duże

  1
  2
 14. Mieszkaniec pisze:

  A ja zapytam o co chodzi z przewodnicząca Rady Gminy? Przecież to Rada Gminy a nie wójt uchwała budzet na dany rok. Dlaczego ta właśnie rada z przewodnicząca Gierak na czele uchwaliła budżet z groszowa dotacja dla klubu???

  4
  2
  • Kris pisze:

   Odwołać Przewodnicząca bo dopuściła budżet pod głosowanie! Odwołać radnych bo przegłosowali budżet ! Wyrzucić Skrabnika bo taki budżet ułożył a kasę dać Pani Wójt ! Kupi więcej bombek !!

   8
   3
 15. Piłkarz pisze:

  A ja mam pytanie czemu zebranie w sprawie wyboru nowego zarządu jest w Gminie ?? Czyżby Wójtowa startowała na prezesa ?? A może radny Brzęczek ?? W sumie zamki i klucze do budynku już wymienił wiec zadatki na szefa już ma 😂.

  8
  1
 16. Do grubego pisze:

  Jest takie przysłowie określające sytuację: miałeś chamie złoty róg…

 17. Krzysztof pisze:

  Ale przecież to klub robił Bujakowej największą kampanię
  Banera pilnowali 24 na dobę, z Gierakiem na czele
  To im teraz podziękowała
  Co sobie wybrali tyle mają
  Pogratulować

  5
  2
  • nowa pisze:

   Tu najwyższy czas wymień ale wójta
   bo zapomniała dzięki komu wygrała
   i kto głosował za Panią Bujak ,
   Teraz trzyma z tymi co psy wieszaki na niej
   Przy wyborach .

   7
   2
  • CoWyMiTuPier? pisze:

   Nie wiem o jakim Gieeaku nawijasz dobry człowieku, ale żadnego przy banerach nie widziałem przed wyborami

   1
   5
 18. Zdzisiu pisze:

  Jestem za wymianą Pani Wójt!!! tylko na kogo głosować?????

  10
  3
 19. Sponsor pisze:

  Klub to nie są działacze więc nie wypowiadajcie się w imieniu klubu i skończcie się licytować kto kogo i gdzie pilnował. Przedstawcie rozliczanie środków z gminy i od sponsorów bo to ludzi ciekawi na co poszły te niemałe kwoty. Mamy prawo wiedzieć czy się tym działaczom podoba czy nie

  2
  1
  • Piłkarz pisze:

   Rozliczenie pieniędzy z gminy jest dostępne w gminie i każdy może je zobaczyć. Pieniądze sponsorskie każdy sponsor może poprosić o rozliczenie i tez dowie się na co zostały przeznaczone. Poza tym o ile się orientuje jutro jest spotkanie w gminie i sprawozdawczo wyborcze wiec chętni powinni iść ( myśle ze będzie tam omawiane rozliczenie z pieniędzy )

  • Edifier pisze:

   15 stycznia (piątek) w Urzędzie Gminy jest Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym zostanie przedstawione pełne rozliczenie wydatków klubu. Kto ciekawy, to zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *