pochmurno z przejaśnieniami
10°
10°
środa
Reklama
Wybory sołtysa Sołectwa Cyganka – Pacanów
28 września 2020 r. | 11:10
0

25 października 2020 roku w godz. od 15:00 do 18:00 w remizie OSP w Cygance odbędą się wybory uzupełniające sołtysa Sołectwa Cyganka - Pacanów.

Wybory zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującym statutem Sołectwa Cyganka – Pacanów stanowiącym załącznik nr 2 do Uchwały Nr 18.141.2020 Rady Gminy Panki z dnia 27 sierpnia 2020 r. oraz z Zarządzeniem Nr 0050.49.2020 Wójta Gminy Panki z dnia 22 września 2020 r. w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających Sołtysa w sołectwie Cyganka-Pacanów i ogłoszenie kalendarza wyborczego.

Stali mieszkańcy sołectwa uprawnieni do głosowania zgłaszają kandydatów na sołtysa w Urzędzie Gminy w Pankach, ul. Tysiąclecia 5, 42-140 Panki do dnia 08.10.2020 r. do godz. 17:00.

Członkiem Sołeckiej Komisji Wyborczej nie może być kandydat w wyborach, mąż zaufania, małżonek kandydata, wstępni i zstępni kandydata w wyborach.

Zgłoszenie powinno zawierać: listę z podpisami osób popierających kandydaturę w ilości co najmniej 15 mieszkańców sołectwa Cyganka-Pacanów uprawnionych do głosowania; pisemne oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie; oświadczenie kandydata
o niekaralności za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego.

Formularze zgłoszenia oraz w/w załączników dostępne są w Urzędzie Gminy w Pankach (pok. 17) oraz na stronie internetowej Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Panki (http://www.bip.panki.pl/).

Zgłoszenia kandydatów do Sołeckiej Komisji Wyborczej należy dokonać do dnia 08.10.2020r. do godz. 17:00 w Urzędzie Gminy Panki na druku dostępnym w Urzędzie Gminy w Pankach (pok. 17) oraz na stronie internetowej Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Panki (http://www.bip.panki.pl/).

WÓJT GMINY PANKI
Urszula BujakDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *