zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
WFOŚiGW w Katowiach
Nowa pracownia ekologiczna w SP w Pankach
30 września 2016 r. | 18:50
0

We wtorek 4 października w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Pankach o godz. 12:00 zostanie otwarta nowa pracownia ekologiczna, która została zrealizowana w ramach programu "Zielona Pracownia".

W ramach realizacji zadania pomalowano ściany, utworzono zabudowę dygestorium, dokonano renowacji lamperii, zmodernizowano instalacje elektryczną. W ramach wyposażenia pracowni zakupiono meble, nowoczesny sprzęt multimedialny (tj. tablica interaktywna z projektorem i laptopem, aparat cyfrowy) oraz pomoce dydaktyczne, które wykorzystywane będą podczas zajęć z przedmiotów przyrodniczych, biologicznych, chemiczno-fizycznych, geograficznych i geologicznych, jak również przewodniki naukowe.

Projekt obejmował utworzenie szkolnej pracowni ekologicznej poprzez wyposażenie jej w nowoczesne zaplecze techniczne i różnorodne środki dydaktyczne oraz stworzenie i wdrożenie w określonym czasie programu edukacyjnego opartego na wykorzystaniu zasobów pracowni.

Pracownia będzie wykorzystywana podczas realizacji podstawy programowej na zajęciach biologii i geografii, a także podczas zajęć dodatkowych koła biologiczno-ekologicznego i chemicznego w celu rozwijania zainteresowań uczniów.

Całkowity koszt modernizacji to 29 788,03 zł, z czego 22 185,95 zł zostało pozyskane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *