zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
foto by FB fanpage Szkoła Podstawowa w Konieczkach
Problem z konkursem na dyrektora SP w Konieczkach
25 października 2016 r. | 17:47
9

Szkoła Podstawowa w Konieczkach jest z pewnością niezwykle ważna dla włodarzy Gminy Panki. Ta szkoła może mieć bowiem dwóch dyrektorów. Wszystko za sprawą nieuprawnionego unieważnienia konkursu na dyrektora tej szkoły przez Wójta Bogdana Praskiego. Przynajmniej tak twierdzi Nadzór Prawny Województwa Śląskiego.

25 lipca 2016 roku Wójt powołał 9-osobową komisję konkursową, której zadaniem było przeprowadzenie konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Konieczkach. Konkurs ten wygrała Gabriela Krzak. Tryb przeprowadzenia konkursu i wyniki nie spodobały się Wójtowi Bogdanowi Praskiemu, który 16 sierpnia unieważnił konkurs. Wójt zarzucał komisji naruszenie tajności głosowania poprzez podpisanie się przez jedną z osób z komisji na karcie do głosowania. Tego samego dnia Wójt nakazał rozpisać nowy konkurs. Tym razem najlepsza okazała się Karolina Kurek, którą 26 września Wójt powołał na Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konieczkach.

Sprawa pierwszego konkursu trafiła do Nadzoru Prawnego Województwa Śląskiego. A ten unieważnił decyzję Wójta.

O ile nie wyobrażam sobie, żeby szkoła miała dwóch dyrektorów, o tyle gmina przez decyzję Wójta może zapłacić wysokie odszkodowanie. Wszystko zależy od Gabrieli Krzak, która może wystąpić do Sądu od odszkodowanie od gminy.

Poniżej rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody.

PAWEŁ GĄSIORSKI

gabriela-krzak-uniewaznienie1 gabriela-krzak-uniewaznienie2 gabriela-krzak-uniewaznienie3 gabriela-krzak-uniewaznienie4



9 odpowiedzi na “Problem z konkursem na dyrektora SP w Konieczkach”

 1. Z Panek pisze:

  Kto zapłaci za ewentualne odszkodowanie? Pewnie my! Dajcie spokój!

 2. Jamuz pisze:

  kolejna afera 🙂

 3. Fryc pisze:

  Wójta trzeba załadować na taczke wraz ze swoimi kolegami biznesmenami i wywieźć do lasu . W tej gminie załatwia się własne interesy a nie pracuje dla spoleczenstwa , Pan wójt …. Wystarczy spojrzeć na jego zachowanie podczas sesji rady gminy z tym człowiekiem jest coś nie hallo . Ale kiedyś nadejdzie dzień sądu ostatecznego i odpowie za swoje czyny .

 4. Anunaki pisze:

  Wójt gminy nie powołując na stanowisko byłej dyrektor szkoły zrobił bardzo dobrze.Szkoda,że wcześniej w tej szkole nie odbył się całościowy audyt.Wiem,że z tą Panią za najdrobniejsze wykonane usługi trzeba się było dzielić.(płacić).Polityka zatrudniania w szkole również nie do końca była przejrzysta.Pozostałe jej grzeszki zawierają dokumenty finansowe ,które należy dokładnie przeanalizować i porównać z podobnymi usługami wykonywanymi w innych placówkach oświatowych.Kontroli takiej nie wykonano .Gdyby się odbyła to nie byłoby sprawy z wyborem dyrektora szkoły.Była dyrektor nie pójdzie na wojnę z gminą ,bo wie co w tych dokumentach widnieje.

  • komentarz_niezbędy pisze:

   Nie trzeba dużo wysiłku żeby pojąć, że tylko niektórzy ludzie muszą szukać haków na wszystkich. Innym one niepotrzebne. Masz uwagi do obecnej dyrektorki (Gabrieli Krzak)? Uważasz, że nie piszesz pomówień? Zgłoś służbom. Od korupcji CBA 800-808-808.
   Nie podlega karze osoba, która wręczyła łapówkę i o tym fakcie poinformowała organ powołany do ścigania przestępstw, ujawniając wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

   Jeszcze masz szansę, zanim ten oszczerczy komentarz znajdzie się na policji z wnioskiem o ściganie. Dla jasności: Art. 212

   § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

   Miłego dnia. Twój adres IP znany redakcji gminapanki.pl – nie tylko im zresztą…

  • Wróżka pisze:

   Anunaki wypowiedź ta nadaje się do prokuratury. Kto prócz skarbnika i sekretarza oraz wójta ma wiadomości dot. finansów . Bzdury piszesz masz prawo się zacząć bać.

 5. ProstyChlop pisze:

  Ło jasny gwint! !!!! To nosz Patent zaś zaliczyl wtope !!. czego by sie nie złapoł to jeszcze wiekszy bajzel robi
  Jo mu nawet wideł do reki nie dawolbym

 6. Krzychu pisze:

  Ło tam się chłopie nie przejmuj. IP nie takie groźne jak straszą a straszą już nie na pierwszym forum bo tak się boją prawdy . Ty się bardziej bój wideł bo mają dwa końce żebyś se od złej strony nie złapoł . No to wio !

 7. […] Przypominamy, iż zgodnie z drugim konkursem na dyrektora SP w Konieczkach Wójt Bogdan Praski obowiązki dyrektora powierzył Karolinie Kurek. Pierwszy konkurs wygrała Gabriela Krzak, ale Praski anulował go (o sprawie pisałem TUTAJ i TUTAJ). […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *