zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
Kolejne pęknięcia w drodze w Aleksandrowie
15 lutego 2017 r. | 10:28
30

Nie milkną echa naszego artykułu dotyczącego olbrzymiego pęknięcia na odebranej przez Wójta Bogdana Praskiego bezkrytycznie drogi w Aleksandrowie, a już pojawiły się kolejne informacje. Tym razem w sprawie następnego pęknięcia. Wychodzi na to, że droga ta została wykonana w sposób niezgodny ze sztuką budowlaną.

Droga ma niespełna trzy miesiące, a pęknięć pojawia się coraz więcej. Problem leży we władzach gminy, które praktycznie na każdej sesji były informowane o "partaczeniu" tej drogi.

Panie Wójcie, i co teraz?

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 234 584,04 zł. Wykonawcą była firma BUD-MET BIS.

Poniżej zdjęcia.

PAWEŁ GĄSIORSKI30 odpowiedzi na “Kolejne pęknięcia w drodze w Aleksandrowie”

 1. Z Panek pisze:

  Firma Bud Met zrobiła kaszane

 2. Panek pisze:

  I będzie musiała poprawić. Czy to napewno wójt odbiera drogi? Ja myślałem że od tego są inspektorzy budowlani ?

 3. Krzysiek pisze:

  Jak Praski zostanie to nikt tego nie poprawi , w końcu koledzy

 4. Ola pisze:

  Praski o tej drodze mówił, że została wykonana “lepiej niż dobrze”, ale do odbioru wysłał urzędniczkę, która protokół odbioru podpisała, ale później się zwolniła. Tak to chyba było z tą drogą. Ostatecznie odebrał te drogę sam wójt. tyle.

 5. Panek pisze:

  Tak było, czy chyba było ? Kto w końcu odebrał drogę? Czy ta inwestycja nie była pod źadnym nadzorem budowlanym? Nic nikomu nie jest wiadomo,czy po prostu łatwiej i efektowniej jest napisać że to WINA WÓJTA !!!

  • ATRO pisze:

   Tak, masz rację. Odbierającym roboty budowlane powinna być osoba mająca uprawnienia budowlane do kierowania okreslonymi robotami budowlanymi wdanej specjalności. Wójt chyba takowych nie posiada, aczkolwiek mogę się mylić. Natomiast wójt poniekąd reprezuntuje inwestora-urząd gminy. Inwestor do pomocy może zaangażować przy odbiorze osoby mające uprawnienia budowlane. Tutaj rodzi się problem co do wyboru tych osób. Czy aby na pewno były to osoby odpowiednie ?

  • Panek pisze:

   Jeśli trzymamy się wypowiedzi Ola to urzędniczka podpisała odbiór drogi.Co z tego źe się zwolniła. To na niej ciąży odpowiedzialność, oraz na wykonawcy. Wydaje mi się źe nie ma Wójta, który stoi nad wykonawcami i mierzy im grubość podbudowy, oraz grubości i jakości asfaltu. Temat jest prosty. Firma musi poprawić to co źle zrobiła ,a zadaniem mieszkańców jest dopilnować tego. Nie trzeba zadawać głupich pytań typu ,, Panie wójcie i co teraz ?”Dla mnie jest to oczywiste- poprawka!!!

  • Ania pisze:

   Tani asfald , słabej jakości i mamy efekty . Za pewne z Częstochowy

  • Pomoc Administracyjna pisze:

   Na Oli nie mogą ciążyć żadne zarzuty z prostego powodu.
   Nie była URZĘDNIKIEM a pomocą administracyjną – za nic w świetle prawa nie odpowiada. Co więcej nie powinna być delegowana do takich spraw.. Dlatego prawdopodobnie zrezygnowała z podjęcia pracy w tej gminie mimo wygranego konkursu. Bała się odpowiedzialności za cudze błędy, które musiałaby wziąć na siebie.
   To właśnie przykład tego, co by ją spotkało w wielu innych sprawach.

 6. jacoo pisze:

  ale jaja!!

 7. Tornado pisze:

  Co to się dzieje w tej Gminie ? Ja tu kiedyś mieszkałem . I widzę , że są śledztwa i dochodzenia w sprawach gminnych . Jakieś dziwy ! I wy mieszkańcy na to pozwolicie ? Sprawy trwają za długo . Moim zdaniem powinno być to szybko , dochodzenie , wina i kara ….. w ciągu 24 godzin a kara wysoka . Proponuję pozbawienie majątku do piątego pokolenia włącznie i 10 lat ciężkich robót !

  • Panek pisze:

   Tornado, coś tam się w tych Pankach dzieje, ale uwierz w to że tak naprawdę całą nagonkę tworzą pseudo reporterzy , którzy myślą że zrobią karierę tworząc sensację za sensacją ( aż staje się to już nudne), kilku mieszkańców gminy , którzy źywili nienawiść do Wójta i jego pracowników i teraz wykorzystują właściwy moment, oraz osoby które mają chrapkę na stanowisko Wójta ( a do tej pory odnosili same porażki). Także Tornado głowa do góry. Odwiedzaj nasze piękne Panki

  • Do Panek pisze:

   A więc to pseudo-redaktorzy uprawiali tzw. autobaraszki do kamerki internetowej? Co tu się wyprawia w tej gminie to skandal. Panki nie są piękne dzięki basiorowi, ale mimo niemu.

  • Panek pisze:

   Do Panek- Wydaje mi się że do końca nie wiesz co napisałeś, więc nie rozwijam tematu.

  • ATRO pisze:

   Neizależnie od tego, czy ktos tu szuka sensacji czy też nie. To, dlaczego wysuewasz mylny wnisek że w 5000 gminnie, jest niezadowolmnych z dzałań włodarza tylko kilku mieszkańców jak to sie wyraziłeś ?

   To jest nawet statystycznie mało prawdopodobne… Zresztą troichę tych podpisów było, nie wiem czemu osoby mające inne poglądy, są trakotowane przez wójta i jego zwolenników jako gorszy sort społeczny ? Czyżby jakieś nowe standdardy prowadzenia urzędu ?

  • Panek pisze:

   ARTO musisz uwaźniej czytać. Napisałem źe całą nagonkę tworzy między innymi kilku niezadowolonych mieszkańców. Ilu jest jeszcze niezadowolonych nie wiem i Ty też tego nie wiesz .Wiec te twoje statystyki są tu niepotrzebne. Jeśli było do mnie skierowane zdanie, jako do zwolennika wójta to muszę stwierdzić, że jestem bezstronny .Nie traktuję nikogo jako gorszy sort. Razi mnie jednak w oczy hamstwo w artykułach i komentarzach. Uważam że nazywanie kogoś ,,piękną rozczochraną ” a dalej w komentarzach osoba niechlujną itp. nie jest na miejscu. Niestety nie toleruje hamstwa. Pozdrawiam

  • Do Panek pisze:

   A czy nazywanie podległych pracowników durniami przez Wodza jest na miejscu?

  • ATRO pisze:

   Panek. Generalnie napisałeś o nagonce na wójta ? Po części tylko masz rację bo nie wiem, czy wszystkie naganne rzeczy jakie zostały w ostanim czasie poruszone są de facto “nagonką”. Ponadto myslę, że osoby które sie podpisały na listach za referdunem poniekąd maja jakieś zastrzeżenia co do urzędu i włodarza.

   Generalnie jak to się wyraziłes ta “nagonka” to tylko moment zapalny, gdzie wszystkie nieprawidłowosci zostały zwyczajnie w swiecie nagłośnione. A co do komentarzy, to no cóż… Nie wszystkie jakie się tutaj pojawią mają odpowidni ton.

  • Panek pisze:

   Każdy ma swoje racje .Ja jako osoba bezstronna Tak to postrzegam. Nieprawidłowości są wszędzie i dobrze ze są nagłaśniane .Trudno jednak nie zauwaźyc źe po slynnej sex aferze nadmiernie piszę się o naszej gminie do znudzenia. To właśnie nazywam wykorwykorzystaniem dobrego momentu przez osoby wspomniane wcześniej w komentarzu .

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Nagonkę tworzą “pseudo-reporterzy”

   Czy wyjaśnianie spraw, o których jeszcze w sierpniu ubiegłego roku wiedziało może 50 mieszkańców tej gminy jest nagonką? Czy można uznać, że na przykład w klobucka.pl podawane są nieprawdziwe lub niesprawdzone informacje?
   Proszę podać przykład, a ja się do niego odniosę. Dotychczas wszystko, co zostało przez nas podane do wiadomości czytelników jest zgodne z prawdą i dostępną wiedzą. W okresie od sierpnia do lutego nie było żadnego sprostowania ze strony Wójta lub Urzędu Gminy Panki.

   Jedyny mail w sprawie artykułów zamieszczonych w naszym tygodniku pochodzi z 27.09.2016 roku – poniżej jego treść:
   “Witam
   Ponieważ ten artykuł jest bardzo obszerny uruchomiłem pracowników aby pozbierali fakty i aby treści artykułu były rzetelne i prawdziwe. Niestety nie dali rady wszystkiego skompletować. Wyślę zatem wszelkie informacje do następnego numeru. Zależy nam wszystkim aby artykuły publikowane w prasie byłe zgodne z prawdą.
   Pozdrawiam
   Bogdan Praski”

   DO DNIA DZISIEJSZEGO PAN BOGDAN PRASKI NIE ZDĄŻYŁ UDZIELIĆ NA NIEGO ODPOWIEDZI.
   Cóż można dodać do tej odpowiedzi? W artykule odniosłem się m.in. do stanowisk urzędniczych obsadzonych przez pomoce administracyjne – ROZPISANO KONKURS NA STANOWISKA – czyli mieliśmy rację, że wcześniej utrzymywano stan nieprawidłowy.
   Pisaliśmy również o skandalu z drugim konkursem na dyrektora S.P. w Konieczkach. OBECNIE KAROLINA KUREK NIE JEST JUŻ DYREKTOREM, A PEŁNI OBOWIĄZKI DYREKTORA – czyli mieliśmy również rację, że naruszono przepisy prawa.
   Pisaliśmy o MYJNI ZA REMIZĄ W PANKACH – myjni nie będzie, mimo forsowania w tamtym czasie tego projektu, jako zyskownego dla gminy, bo podatki i wpływu z podnajmu terenu zasilić miały budżet urzędu.
   Również w tym artykule napisaliśmy o wypowiedzeniu umowy najmu jednego z lokali przy 1 Maja 13 prywatnemu przedsiębiorcy, który opłacał czynsz z tytułu najmu (około 300zł/msc.) i że pewnie NIKT nie zechce wynająć pomieszczenia ponownie. DO DZISIAJ POMIESZCZENIE STOI PUSTE MIMO PRZETARGÓW NA JEGO WYNAJEM. Strata w budżecie (przewidziana przez klobucka.pl) do dzisiaj to około 3tys.zł każdy następny miesiąc generuje kolejne 300zł…

   To tylko jeden artykuł… w każdym następnym opisaliśmy nadużycia, przekroczenia uprawnień, naruszanie procedur, prawa itp… TO FAKTY, NIE NAGONKA. Podobnie jak wiele innych faktów, o których napiszemy wkrótce, a które są w opracowaniu.
   Jarosław Brzęczek

  • Z Panek pisze:

   Nie zgadzam się Z tym że ludzie w Pankach byli Tak niedoinformowani ze trzeba było ich oświecić Pańską gazetka. Nie mam nic przeciwko naglasnianiu nieprawidliwosci w naszej gminie. Nie podoba mi się jedynie sposób pisania niektórych artykułów. Pańskich nie czytałem. Życzę powodzenia w robieniu kariery …….reportera

  • ATRO pisze:

   Czy aby twoja wypowiedź nie jest żadnym atakiem personalnym pod adresem pana Jarosława Brzęczka ? Skoro nie czytasz tejże gazety, to na jakiej podstawie oceniasz, czy styl informowania mieszakńców jest odpowiedni ? Może z jakiś względów redaktor powinnien stosować propagande godną goebbelsa ? Dlaczego chcesz ograniczyć role lokalnej prasy ?

   Mi tam się bardzo podoba, że wreście istnieja media które piszą o nieprawidłowościach w naszej gminie, wiele rzeczy można się dowiedzieć….

  • Z Panek pisze:

   ARTO wystarczy uważnie przeczytać żeby zrozumieć że ja nikogo nie atakuje tym bardziej Pana Brzeczka . Nie tylko Pan Jarek pisze artykuły o Naszej gminie. Nikomu nic nie chcę ograniczać. Żyjemy w wolnym kraju i również mnie może się coś podobać lub nie. Także twoje przypuszczenie jest bardzo mylne.

  • Janek pisze:

   Nie podoba mi się jedynie sposób pisania niektórych artykułów. Pańskich nie czytałem. Życzę powodzenia w robieniu kariery …….reportera

   Z Panek, sam/sama sobie przeczysz, twierdzisz że gazety nie czytałaś /łes a oceniasz,nikogo nie atakujesz a jak nazwać cyniczne życzenia robienia kariery?? Patrząc na styl wypowiedzi to wypisz wymaluj panowie z portalu TRZEPAK. PL

  • Z Panek pisze:

   Janek zalozyłeś taki portal? Gratuluję!!! Brawo Ty!!! Czytaj ze zrozumieniem! Pozdrawiam

 8. Wróżka pisze:

  Było to do przewidzenia ,robiła to przecież zaprzyjaźniona firma od GURU .

 9. Janko pisze:

  Pani Małgorzato i Jarosławie ,do prokuratora za znieważanie bo jakże to droga miała być bez dylatacji……………….. hahahahhahahahahhahahahaha

 10. Stop pisze:

  Panek mówcy opowiadający o nagonka Panki będą miały szansę dobrze wybrać mieszkańcy maja prawo domagać się aby drogi były bezpieczne i dobrze zrobione w końcu idą na to pieniądze i nie można pozwalać na fuszerke tylko dlatego że firma zaprzyjaźniona Kontrolować wymagać i usuwać i tyle

  • Panek pisze:

   Stop pisałem prawie to samo wcześniej. Firma musi poprawić źle wykonaną robote, a zadaniem mieszkańców jest tego dopilnować. Co do wyborów to za półtora roku ludzie napewno wybiorą odpowiedniego wlodarza.

  • Wróżka pisze:

   Mam nadzieję,że teraz odwołają nieodpowiedniego .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *