zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
Wójt okłamał mieszkańców?
21 września 2018 r. | 10:55
6

Pytania mieszkańców, sołectwo Cyganka-Pacanów. I jak zwykle wójt Bogdan Praski nie wie co mówi, albo zwyczajnie kłamie. Proszę czytelników o wybranie sobie odpowiedzi.

Jak zwykle bowiem nie mogło się obyć bez kontrowersji. Jeden z mieszkańców nauczony na Śląsku dobrej, solidnej roboty skrytykował złe wykonanie poboczy przy drodze powiatowej przebiegającej przez Cygankę i Pacanów, której remont był współfinansowany przez gminę Panki. Wójt Bogdan Praski uznał, że w tych okolicznościach nie można mieć pretensji do gminy, gdyż za jakość nawierzchni i nadzór odpowiadać powinien powiat.

Z informacji redakcji klobucka.pl wynika wprost, że Powiat nie ma z tym nic wspólnego. Inwestycję w postaci kanalizacji wykonywała Gmina Panki, w ramach umowy należało odtworzyć zniszczoną nawierzchnię, a Powiat jedynie udzielił pomocy finansowej - czego wcale nie musiał robić, Starosta jednak zobowiązał się na jednej z sesji do pomocy i słowa dotrzymał...

Okazuje się więc, że teraz wójt zrzuca winę za zły nadzór na innych, chociaż to właśnie do pankowskiego urzędu należało sprawdzenie jakości wykonania. Podobnie złe wykonanie - i tutaj również nadzór gminy - jest na odcinku drogi przez Cygankę, której remont zakończył się trzy lata temu. Tam też odebrano źle wykonaną drogę.

Aby nie być gołosłownym spytaliśmy już po zebraniu sołeckim pracowników zajmujących się tego typu drogami w innych gminach i pracownika Powiatowego Zarządu Dróg. Odpowiedź była identyczna - inwestorem była gmina, wystarczy sprawdzić kto zawierał umowę. Gmina odebrała złą robotę, Powiat nie ma nic wspólnego z nadzorem nad tym wykonaniem!

Wójt jednak na spotkaniu sołeckim uznał, że jest inaczej i będzie interweniował - jak mówi - w Zarządzie Dróg Powiatowych w Kłobucku.

W tej sprawie jest i drugi wątek, jak się bowiem okazuje, mieszkańcowi Cyganki przez 60 dni nikt z urzędu w Pankach nie raczył odpowiedzieć na korespondencję pomimo wymogów KPA - o czym ów wspomniał.

Tym razem wójt będzie stanowczy - już jutro naganą z wpisem do akt ukarać ma odpowiedzialnego za ten stan rzeczy pracownika urzędu.

Panie Wójcie - jak się Pan już rozpędzi z tymi naganami, to proponujemy też ukarać osoby winne temu, że pomimo kilkunastu uchyleń decyzji urzędu przez SKO w Częstochowie, nadal nie ma odpowiedzi na pytania zawarte w ramach dostępu do informacji publicznej, do czego jesteście zobowiązani. Sprawa jest w prokuraturze, ale to nikogo w tym urzędzie chyba już nie wzrusza.

Jarosław Brzęczek
Klobucka.pl

Pytania mieszkańców, sołectwo Cyganka, Pacanów. I jak zwykle wójt Bogdan Praski nie wie co mówi, albo zwyczajnie kłamie. Proszę czytelników o wybranie sobie odpowiedzi.Jak zwykle bowiem nie mogło się obyć bez kontrowersji. Jeden z mieszkańców nauczony na Śląsku dobrej, solidnej roboty skrytykował złe wykonanie poboczy przy drodze powiatowej przebiegającej przez Cygankę i Pacanów, której remont był współfinansowany przez gminę Panki. Wójt Bogdan Praski uznał, że w tych okolicznościach nie można mieć pretensji do gminy, gdyż za jakość nawierzchni i nadzór odpowiadać powinien powiat. Z informacji redakcji klobucka.pl wynika wprost, że Powiat nie ma z tym nic wspólnego. Inwestycję w postaci kanalizacji wykonywała Gmina Panki, w ramach umowy należało odtworzyć zniszczoną nawierzchnię, a Powiat jedynie udzielił pomocy finansowej - czego wcale nie musiał robić, Starosta jednak zobowiązał się na jednej z sesji do pomocy i słowa dotrzymał... Okazuje się więc, że teraz wójt zrzuca winę za zły nadzór na innych, chociaż to właśnie do pankowskiego urzędu należało sprawdzenie jakości wykonania. Podobnie złe wykonanie - i tutaj również nadzór gminy - jest na odcinku drogi przez Cygankę, której remont zakończył się trzy lata temu. Tam też odebrano źle wykonaną drogę. Aby nie być gołosłownym spytaliśmy już po zebraniu sołeckim pracowników zajmujących się tego typu drogami w innych gminach i pracownika Powiatowego Zarządu Dróg. Odpowiedź była identyczna - inwestorem była gmina, wystarczy sprawdzić kto zawierał umowę. Gmina odebrała złą robotę, Powiat nie ma nic wspólnego z nadzorem nad tym wykonaniem!Wójt jednak na spotkaniu sołeckim uznał, że jest inaczej i będzie interweniował - jak mówi - w Zarządzie Dróg Powiatowych w Kobucku. W tej sprawie jest i drugi wątek, jak się bowiem okazuje, mieszkańcowi Cyganki przez 60 dni nikt z urzędu w Pankach nie raczył odpowiedzeć na korespondencję pomimo wymogów KPA - o czym ów wspomniał.Tym razem wójt będzie stanowczy - już jutro naganą z wpisem do akt ukarać ma odpowiedzialnego za ten stan rzeczy pracownika urzędu.Panie Wójcie - jak się Pan już rozpędzi z tymi naganami, to proponujemy też ukarać osoby winne temu, że pomimo kilkunastu uchyleń decyzji urzędu przez SKO w Częstochowie, nadal nie ma odpowiedzi na pytania zawarte w ramach dostępu do informacji publicznej, do czego jesteście zobowiązani. Sprawa jest w prokuraturze, ale to nikogo w tym urzędzie chyba już nie wzrusza :)Więcej na ten temat:http://gminapanki.pl/wiadomosci/lokalne/sko-znowu-przyznalo-mi-racje-sprawa-jest-juz-w-prokuraturze/

Gepostet von klobucka.pl am Donnerstag, 20. September 2018

 6 odpowiedzi na “Wójt okłamał mieszkańców?”

 1. Xxx pisze:

  Sam ma szuwary na polu i zołogi a drugiemu wytyka

 2. Wróżka pisze:

  Przecież to nie nowość. Mieszkańcy zapamiętajcie to sobie i odpowiednio postawcie znak 21 października 2018 r. Wójt ma wszystkich i wszystko …… nie dokończę zdania .

  8
  3
  • IRENA pisze:

   Zgadzam się z Wróżką , dlatego musimy iść na Wybory , Panki nie mogą stracić takiego menagera jakim jest Bodzio , bo będą wtedy w stagnacji . Bodzio na pewno ma dużo ofert od firm , gdzie mógłby za wiele większe pieniądze pracować , ale swoją funkcję Wójta wykonuje nie dla pieniędzy , a dla Polski i swojej małej ojczyzny ( Gminy ) i jego mieszkańców , żeby nam się lepiej żyło .

   2
   9
  • Z panek pisze:

   Przecież Wiesiu to kuzyn Pani Skarbnik , to jednakowo rozdarty,
   Sołtys wiedział kogo przyprowadzić na spotkanie

   8
   1
  • Wróżka pisze:

   IRENA czytaj ze zrozumieniem .

   10
   2
  • Obserwator pisze:

   Tumany tak mają Wróżko

   9
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *