zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
Witamy w gminie Panki
05 listopada 2016 r. | 08:57
21

Wjeżdżając do gminy Panki od strony Wręczycy Wielkiej przez DW 494, trudno oprzeć się wrażeniu, że wjeżdża się do innego świata. Nie ma żadnej tablicy informującej o terytorium "Gminy Panki", wita nas zielona tablica z napisem "Praszczyki", a tuż za nią bardzo obskurnie wyglądająca wiata przystankowa.

No cóż, nie świadczy to dobrze o włodarzach gminy, jak i o samej gminie. Pierwsze wrażenie, bardzo negatywne.

Może da się coś z tym zrobić?

PAWEŁ GĄSIORSKI

praszczyki121 odpowiedzi na “Witamy w gminie Panki”

 1. ATRO pisze:

  ,,Wjeżdżając do gminy Panki od strony Wręczycy Wielkiej przez DW 949…..”. Poprawka to jest droga 494…

  • r pisze:

   Dziękuję za zwrócenie uwagi. Mój błąd, który już poprawiłem.

   Istotą problemu nie jest numer drogi, ale to co widać po przekroczeniu granic gminy.

   pzdr
   PG

 2. Z Panek pisze:

  Panie redaktorze, coś dużo tych pomyłek. Widać, że widzi i nie widzi pan tylko to co chce. A może to przystanek który stoi gdzieś pomiędzy Przeciszowem a Jawiszowicami w województwie małopolskim bo tam jest droga nr 949 ale tam chyba nie ma Panek i Praszczyk. Zdecyduj się pan o czym pan piszesz.

  • Z Praszczyk(ów) pisze:

   Mówimy “Praszczyków”, a nie “Praszczyk”! Jeśli już zaczynamy bawić się w wynajdowanie byków w wypowiedziach innych, to sami piszmy porządnie i bez błędów 🙂

  • Dopełniacz pisze:

   Używamy dopełniacza “Praszczyk” – patrz “Wykaz urzędowych nazw miejscowości”.

 3. Wróżka pisze:

  Nikt tak nie odzwierciedla stanu faktycznego jak ta redakcja. Pięknie ładnie w centrum Panek ,a dalej wstyd pokazać .Dobry wójt dba o całość terenu,a nie tylko wybiórczo o niektóre tereny. Co należy zrobić ( czytaj dać) ,aby inne przyległe miejscowości należące do Panek też były ładne ?

 4. EWA pisze:

  Takich pomalowanych przystanków w Polsce są tysiące , tylko że w Pankach nie mają pieniędzy na farbę, aby pomalować i pracowników gospodarczych (mają ważniejsze zadania) , ale są pieniądze na sądy i prawników !

 5. ATRO pisze:

  Nie, jest jeszcze ważniejszy problem o którym na razie nikt nie mów. Od 2018 wchodzi w życie ustawa gdzie to samorządy bedą odpowiadać za komunikację zbiorową:
  http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/ustawa-o-transporcie-zbiorowym-od-2018-r-ulgi-tylko-w-komunikacji-publicznej,82172.html
  Wszystko ładnie pieknie ale:
  http://bip.klobuck.pl/download/attachment/12446/mapa-planowanej-sieci-komunikacyjnej-dla-powiatu-klobuckiego.pdf
  Jak widać z mapki u nas nie będzie możan jechać z biletem czniowski/studenckim do Czestochowy. To jakaś paranoja ! Jak uczniowie mają się dostać do Częstochowy. Przypominam tylko że studenckiego/uczniowskiego biletu (chodzi mi o ulgę nie dostaniemy nawet u przewoźnika prywatnego nie tylko w PKS. Także te przystanki nie będa wcale potrzebne…
  Tu macie historycznie tylko do 2018:
  http://www.pks-czestochowa.pl/rozklad-jazdy/index.php?rozklad=Panki,%20OSP&lg=pl&kierunek=tam

  Ciekawi mnie tylko dlaczego nikt nie mówi o tym problemie

  • ATRO pisze:

   U nas będą mogli uczniowie jechać tylko do Kłobucka trzy razy dziennie tam i z powrotem (poniedziałek-piątek) i raz w weekend tam i z powrotem.

 6. oskar pisze:

  Za środki wydane tylko w jednym roku na zbędne sprawy sądowe można odnowić wszystkie wiaty przystankowe w całej gminie – nie ma ich aż tak dużo. Ciekawsze jednak jest sprawdzenie innych tematów. Warto przyjrzeć się zmianom w inwestycjach.
  Inwestycja X za 100tys. wygrana przez firmę Y. Później propozycje zmian do inwestycji proponowane przez firmę Y zatwierdzone przez kierownika i wójta. Zmiany w użytych materiałach, zakresie robót, przebiegu, terminów i ostatecznie zmiany wartości prac zatwierdzane przez inwestora.
  Nie ma co się czepiać przystanków.

 7. realista pisze:

  syf kiła i mogiła

 8. Jamuz pisze:

  Autor ma racje, gdy wjeżda się do gminy to widać inny świat. A to trwa i trwa i trwać będzie. Praski nie ma pomysłu jak to zmienić. Zresztą jemu i tak ręki nikt nie poda

 9. Wróżka pisze:

  Panie wójcie jakie jest rozwiązanie tej afery internetowej z udziałem pana w roli głównej,czy pan już wie, czy sprawę pozamiatano pod dywan ?

 10. Anna Kowalska pisze:

  P.G. A PANA WIOSKA CISIE! DZIURA ZABITA DECHAMI! Może Pan zajmie się swoją wioska bo szału tam nie ma.Rozumiem interesować się wszystkim ale obok siebie proponuje porządek we wsi tez zrobić akurat często tam przyjeżdżam i proszę mieszkańcy Panek odwiedzić kiedys CISIE w gminie Panki nie ma tak smutnej wioski jaka reprezentuje Pan P.G Pozdrawiam mieszkanka obok za lasem!

  • Z Panek pisze:

   A co ma jakieś Cisie do naszej gminy? Anna skoro nie jesteś od nas, to won stąd!

  • Z Panek pisze:

   No właśnie… masz rację, co ma jakieś Cisie do naszej gminy, skoro Gąsior nie jest z Panek to won stąd!

 11. Anna Kowalska pisze:

  Z Panek dzięki ze doczytales o co mi chodzi,wasz przystanek pokazuje a sam Gasior wieszał gminne ogłoszenia na gminnym przystanku,oklejał wiatę informacjami dla mieszkańców jako sołtys a taki poukladany.Teraz za was się wziął. Powodzenia.

 12. Obserwator pisze:

  Przecież jest fontanna w stawie. Widocznie nie ma potrzeby kupienia kilku puszek farby i zatrudnienia okolicznych bezrobotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *