zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
200 zł mandatu za nadpobudliwe zachowanie w urzędzie
25 września 2017 r. | 10:47
12

200 zł - w takiej wysokości grzywnę ma zapłacić Pan Czesław Mirek za rzekome nadpobudliwe zachowanie na terenie Urzędu Gminy Panki, gdy chciał odebrać dokumenty, o które wcześniej wystąpił. Rozprawa wykroczeniowa odbyła się w ubiegłym tygodniu w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.

Mirek zapowiedział, że wystąpi o uzasadnienie i niewyklucza złożenia apelacji.

Wyrok jest nieprawomocny.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “200 zł mandatu za nadpobudliwe zachowanie w urzędzie”

 1. Lidka pisze:

  Ot cała prawda o Polskim sądownictwie i prokuraturze , najlepiej ukarać “zwykłego ” obywatela , czy któryś z sędziów załatwiał kiedyś coś w Urzędach ? może zobaczyłby jak urzędnicy traktują petenta . Wielki szacunek dla pana Czesława , bo gdyby było więcej takich mieszkańców jak pan Mirek , czy pan Śpiewak , Guział w Warszawie to Prezydenci , Burmistrzowie , Wójtowie nie traktowaliby miast , gmin i ludzi w nich mieszkających jak “swoje” prywatne folwarki

 2. Stefan pisze:

  Ostatecznie złożymy się dla pana Czesława na tą grzywnę ale urzędasy stracą więcej.

  • Lidka pisze:

   Popieram te inicjatywę , gdzie można wpłacać , bo takich ludzi jak pan Czesław trzeba wspierać , Urzędy muszą być transparentne , a urzędnicy powinni traktować petentów poważnie , bo to oni pełnią misję dla obywateli a nie odwrotnie . Film redaktora Brzęczka z wizyty w UG pokazuje jak traktowany jest petent, jak się czegoś domaga, a urzędniczka nie wie co zrobić , nie potrafi nawet temu panu dać konkretnej odpowiedzi , tylko kwituje wszystko ucieczką.

 3. Panki pisze:

  Tylko 7 osób było z gminy przeciwko na sprawie

  • Praszczyk pisze:

   I pewnie wszyscy urzędnicy i zeznawali, że Czesiek krzyczał i ich pobił. Każdy podwładny Bogusia

 4. mieszkańcy pisze:

  Dlaczego nie ma wzmianki co do redaktora kłobuckiej.pl , który narozrabiał w UG . Jak toczy się postępowanie

  • Irena pisze:

   Jeżeli widziałes/łaś film, z tego zajścia i nadal twierdzisz że redaktor klobucka. pl narozrabial toś DEBIL.

  • mieszkańcy pisze:

   Do Irena : poczytaj co na ten temat piszą lokalne media

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Nie pamiętam, abym cokolwiek narozrabiał w urzędzie gminy w Pankach. Chętnie jednak odpowiem na pytanie – co dalej – bo sporo osób się zastanawia 🙂

   Póki co nie pakuję jeszcze szczoteczki do zębów – nie ma planów mojego aresztowania. Policja lada dzień, jak można się spodziewać – prześle nadzorującej śledztwo częstochowskiej prokuraturze wniosek o umorzenie postępowania. Co zrobi prokuratura? Nie wiadomo, Jednak z dotychczasowych doświadczeń policji wynika, że prokuratorzy przychylają się do takich wniosków – szczególnie jak ten, gdzie komplet dowodów w sprawie stanowi materiał wideo. Na obiektywnym materiale – kamera nie kłamie – wszystko jest doskonale widoczne, w tym zachowanie pani Wachowskiej.

   Nagranie w całej okazałości pokazuje panujące tutaj zwyczaje w stosunku do niektórych petentów. Widać na nim, jak wielkie wrażenie robi facet z telefonem – być może to jakaś oznaka szerszego problemu z nagraniami wybranych urzędników tej gminy? W każdym razie telefon z kamerką potrafi nieźle podniecić i rozgrzać. W roku ubiegłym wójta tej gminy, a teraz obecną sekretarz. Na nagraniu z roku ubiegłego niewiele widać – dosłownie i w przenośni – nagrywał amator w każdym calu 😉 W tym roku nagrywał profesjonalista, więc widać wszystko co trzeba, łącznie z czerwonym dekoltem i perlącym się na nim potem – będących oznaką ogromnego zdenerwowania i podniesionego ciśnienia – co wyjaśnił lekarz, zapytany o ocenę widocznej postaci na materiale wideo mojego autorstwa.

   Tegoroczny film zrobił furorę pośród mieszkańców i urzędników tego pankowskiego i innych urzędów. Podobno ma zostać włączony do zakresu szkoleń – czyli jak się zachowywać by się nie ośmieszyć. Niestety zeszłorocznej – amatorskiej – produkcji pankowskiego wójta nie przebił. Szef pani Eli potrafi ośmieszyć się bardziej. Obu najważniejszym aktorom pankowskiej sceny filmowej redakcja gratuluje jednak inwencji.

  • Jarek pisze:

   Jarek dostaniesz karę jak Mirek to sobie przypomnisz rozrabiako jeden .????

 5. Stefan pisze:

  lokalne media. hahahhahahahahahahahahahahahahahhahahahah

 6. Stefan pisze:

  ale ubaw po pachy
  hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahhahhahahahahhhahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *