zachmurzenie duże
11°
11°
niedziela
Reklama
50-lecie OSP Janiki-Ślusarze
03 lipca 2019 r. | 08:44
0

Janiki to miejscowość w gminie Panki, gdzie w niedzielę 30 czerwca obchodzono jubileusz 50-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przed miejscową strażnicą zebrali się przedstawiciele straży wraz z druhem Henrykiem Kiepurą, Przewodniczącym Sejmiku V Kadencji, Stanisławem Gmitrukiem, wójtem Gminy w Pankach Urszulą Bujak, sekretarz Krystyną Kubat, a także radni i goście zaproszeni na tę uroczystość. Tuż po godzinie 15:00, miejscowi strażacy w asyście zaprzyjaźnionych OSP z terenu gminy Panki, pobliskiego Zwierzyńca Pierwszego, Iwanowic Dużych, Truskolasów, Hutki i Krzepic, przedefilowali przed mieszkańcami i przybyłymi na uroczystość gośćmi honorowymi. Następnie zasłużonym członkom OSP wręczono medale, statuetki i dyplomy, a dla hojnych sponsorów podziękowania. Wójt Urszula Bujak w swoim wystąpieniu podkreśliła ważną rolę, którą pełnią dla miejscowego społeczeństwa, gdy z poświęceniem ratują życie i dobytek dotkniętych przez los. Krótkie przemówienie było też udziałem druha Henryka Kiepury, Stanisława Gmiruka, Wójta Gminy Wręczyca Wielka Tomasza Osińskiego, księdza Zbigniewa Krutina, i radnej powiatowej Renaty Tomczyk. Na ręce Prezesa Zdzisława Jelonka i Naczelnika Jacka Cukra, Starosta Henryk Kiepura wręczył upominek Powiatu Kłobuckiego dla strażaków - prądownicę szybkiego natarcia. Część oficjalna zakończyła się około godziny 16:00.

Jarosław Brzęczek
Klobucka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *