zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
fot. klobucka.pl
Akt oskarżenia ws. ścieków w Pankach
12 lutego 2019 r. | 11:07
6

Dwa tygodnie temu Prokuratura Rejonowa w Częstochowie sporządziła akt oskarżenia przekazany następnie do Sądu Rejonowego w Częstochowie, dotyczy jednej osoby Krzysztofa S.

To mężczyzna, który dzierżawi pomieszczenia przy ulicy Tysiąclecia w Pankach od miejscowego przedsiębiorcy. Jak informuje naszą redakcję prok. Tomasz Ozimek - rzecznik częstochowskiej prokuratury, do sądu skierowano zarzut, w którym czytamy: Krzysztofowi S., zarzuca się, że w okresie od 2013 do 11 lipca 2018 roku (data ujawnienia przestępstwa – przyp. red.), w Pankach przy ulicy Tysiąclecia na działkach (…), bez zawarcia umowy o odprowadzanie ścieków, wprowadzał ścieki do urządzeń kanalizacyjnych i nie stosował się do zakazu, wprowadzając ścieki przemysłowe do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych lub roztopowych będących skutkiem opadów atmosferycznych. Tj. o czyn z Art 28 ust. 4 i 28 ust 4a Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków. Przesłuchany nie przyznał się do popełnionego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Przestępstwo zagrożone jest karą ograniczenia wolności i grzywną do 10 tys. złotych. Sprawa była szeroko kolportowana w lokalnych mediach na przełomie od marca do sierpnia ubiegłego roku. W wyniku nielegalnego przyłącza doszło do szeregu uszkodzeń w pobliskiej oczyszczalni ścieków, a także do naliczenia Związkowi Międzygminnemu Panki-Przystajń ds. Ochrony Wód pierwszej części kary w wysokości 164 tysięcy złotych przez WIOŚ. Skierowanie sprawy do sądu otwiera możliwości kolejnych roszczeń w stosunku do Krzysztofa S.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl6 odpowiedzi na “Akt oskarżenia ws. ścieków w Pankach”

 1. Karina pisze:

  nie rozumiem dlaczego dzierzawca jest oskarżony jak chyba każdy wie, że prawda jest inna… nie sadze żeby dzierzawca dokonal lewych pzylaczen skoro już wcześniej była masarnia i jakos scieki były chyba w ten sam sposób odprowadzane, poza tym dekle na lewych odpływach były z 2013 bo wtedy zaczeli kostke klasc wokół nowo wybudowanego polo…. a wcześniej?????????? tez były!!! odprowadzal mimo zakazu bo przecież to nie on odpowiadal za scieki tylko wlasciciel, co innego chyba jakby zakład masarski oskarżony zrobil ze sklepu odzieżowego, ale masarnia na miejsce masarni wiec gdzie z poprzedniej masarni szly scieki? inną drogą? raczej nie!!!!!!!!!!

  16
  1
 2. Arkadiusz pisze:

  A wiosna który przeprowadzał kontrolę i nie widział żadnych uchybień. Wywalić wszystkich na zbity pysk i to dyscyplinarnie.

 3. Arkadiusz pisze:

  Wojewódzki inspektorat ochrony środowiska miało być

 4. Karina pisze:

  wiosna kontrola a przez tyle lat nikt nic nie widział nikt nic nie czul? paranoja a teraz chcą uwalic niewinnego czlowieka

  11
 5. Lena pisze:

  Ukarac winnego !!! I tak porzadnie aby innym sie odechcialo zanieczyszczac Panki !!!

  11
 6. Bartek pisze:

  wszyscy się rozczulają nad Pania wójt nad byłym wójtem nadal ludzie piszą złorzeczą wyzywają a jeśli chodzi o zanieszczyszczenie środowiska to wszyscy siedza cicho, może nawet płaciliśmy miesiącami za ścieki, a one nie były należycie oczyszczane, w imię czego???? dorobienia się przedsiębiorcy????? ludzie nie macie nic do powiedzenia????????/ strach was obleciał czy co??????? a śnięte ryby to też nie powód do dyskusji????? wstyd!!!!!!

  10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *