zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
Będą “suszyć” w Pankach!
05 stycznia 2018 r. | 11:16
3

Uwaga kierowcy. Dziś na terenie całego kraju od wczesnych godzin rannych trwa akcja "Prędkość". Akcja ta dotknęła gminę Panki, gdzie pojawią się patrole kłobuckiej drogówki. Będzie ich można spotkać przede wszystkim na drodze wojewódzkiej, m.in. na DW494 w Pankach za Praszczykami i na wyjeździe z Panek w kierunku Przystajni, przy Polomarkecie.

Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz pierwszy policjanci skorzystają również z urządzeń TruCAM. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do ogólnopolskiej akcji "Prędkość" włączyli się również kłobuccy policjanci. Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Po raz pierwszy podczas działań stróże prawa skorzystają z nowoczesnych mierników prędkości TruCAM, których oficjalna prezentacja miała miejsce wczoraj. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Policjanci będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci. /Śląska Policja/3 odpowiedzi na “Będą “suszyć” w Pankach!”

  1. Stefan pisze:

    A gdzie byli milicjanci gdy kilka dni temu były poranne slizgawice?? Wtedy im na bezpieczeństwie nie zależało.

  2. kajtek pisze:

    Z tego nie byloby mandatu

  3. Z Panek pisze:

    Kuchte czy innego to potrafią złapać. Ale Subaru czy innego rajdowa to nie , bo syn bizmesmena ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *