zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
Będzie droga Konieczki – Zwierzyniec?
08 sierpnia 2018 r. | 08:08
10

Starosta kłobucki Henryk Kiepura poinformował radnych i mieszkańców gminy Panki, że Starostwo zwróci się o pomoc do tutejszej gminy w sprawie modernizacji dróg relacji Konieczki - Zwierzyniec Pierwszy, Zwierzyniec Drugi i Zwierzyniec Trzeci. Większość środków ma pochodzić z promesy wojewody śląskiego. Jak wynikać ma z kosztorysu czterokilometrowy odcinek drogi miał kosztować około 5 milionów złotych, w tym zaplanowana jest renowacja pobocza i jezdni.

Przetarg – jak mówi Henryk Kiepura – jest w trakcie oceny ofert. Już obecnie z zakładanych pierwotnie 5 milionów zrobiło się 3,3 mln zł. Jeśli spełnione będą wymogi formalne podpiszemy umowę na realizację – kończy.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl10 odpowiedzi na “Będzie droga Konieczki – Zwierzyniec?”

 1. Edek pisze:

  Idą wybory to strasznie pokazują. A tak szło w lesie koła urwać, gdzie byli cała kadencję .

  19
  3
 2. Leszek pisze:

  KIEPURA teraz się uaktywnił , a gdzie był wcześniej , czyżby zbliżały się wybory !!!!! No to się zaczęło , ciekawe który więcej obieca !

  17
  3
  • Lokator pisze:

   Ludzie na co wy liczycie, na naszym tu końcu nasz wielki Radny Pan NICER nawet nie umi zainteresować się żeby pobocza wykosili a co dopiero drogę czy coś więcej .

 3. Konieczki pisze:

  Lepiej puźno niż wcale. Mam nadzieję ze na Konieczkach powstanie również chodnik. Ruch jest ogromny, a dzieci codzień chodzą tutaj pieszo do szkoły.

  9
  5
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale to dobrze, że wierzysz w powstanie chodnika na Konieczkach.

   Wybory idą. Teraz wszystko powstanie, drogi, mosty, chodniki, docieplenia, auta dla straży, wodociągi, kanalizacja, solary, fotowoltaika. Wszystko. W osiem lat nie powstało, to w trzy miesiące powstanie. W gminie nie umieli wniosku bezbłędnie napisać, żeby dla sołectwa w Pankach były pieniądze na chodnik przy Górniczej – 60 tys. przepadło, za to teraz hohoho “niech się mury pną do góry” 🙂

   W tym miesiącu o tydzień opóźnili wypłaty dla pracowników interwencyjnych, ludzie nie mieli za co chleba kupić, a na inwestycje się kasa znajdzie? Może. Ja jednak jestem słabej wiary 🙂

   13
   1
  • ATRO pisze:

   Nie, chodnik nie powstanie. Zresztą w granicach naszej gminy będzie przebudowywany bardzo krótki odcinek, raptem coś koło 400 metrów (chodzi o odcinek drogi powiatowej 2036S, zaczynający się od skrzyżowania koło szkoły w Konieczkach i prowadzący dalej w kierunku Zwierzyńca). Także z punktu widzenia naszej gminy ta inwestycja i tak ma marginalne znaczenie….

   10
   1
  • Konieczki pisze:

   Jarek ja wyraźnie napisałem że mam nadzieję bo jako mieszkaniec i rodzic po prostu chciałbym żeby chodnik powstał. Czy są na to szanse nie wiem , ale nadzieja umiera ostatnia. ? ,,Docinki ” na na temat mojego wieku zostaw dla siebie . Pozdrawiam

   2
   11
 4. Jarosław Brzęczek pisze:

  Niezależnie od wieku w takim razie 😉

  Nie ma szans na chodnik w Konieczkach. Wystarczy przejrzeć dokumentację projektową w sprawie tej drogi.
  Na przykład tutaj:

  http://www.przetargi.egospodarka.pl/590140_Opracowanie-dokumentacji-projektowo-kosztorysowej-dla-przebudowy-drog-powiatowych-Powiatu-Klobuckiego-2-czesci_2017_2.html

  A tutaj działki pozostałe informacje na ten temat:
  http://www.przetargi.egospodarka.pl/516300_Opracowanie-dokumentacji-geodezyjno-prawnej-dla-nieruchomosci-gruntowych-polozonych-na-terenie-Powiatu-Klobuckiego-2-czesci_2018_2.html

  Pozdrawiam
  JB

  7
  1
  • ATRO pisze:

   Wzdłuż obecnie budowanej drogi i tak chodnik jest niepotrzebny, przecież tam są chyba tylko ze trzy domy… Chodnik ma sens w przypadku przebudowy drogi powiatowej 2038S (Panki ul. Zwierzyniecka-Konieczki szkoła), jednakże powiat tej inwestycji nie zrealizuję w najbliższych latach, gdyż czeka na skanalizowanie Konieczek. Pałeczka więc po stronie naszej gminy, najpierw musi być wykonana kanalizacja, co w najbliższym czasie wcale nie jest takie oczywiste.

   Inne gminny już skorzystały ze środków z PROW, m.in. Przystajń: https://prow.slaskie.pl/file/download/519

   Zresztą Kon9ieczki coś ostatnio pecha mają, kłopot jest ze znalezieniem przewoźnika który będzie dowoził dzieci do szkoły, gmina jest trzeci przetarg ogłosiła. W 2017 PKS ograniczył kursy młodzież nie ma jak dojechać do szkół średnich. Na dokładkę miesiąc temu Maskpol zlikwidował przewozy pracownicze na godzinę 7 i powrót 15, z których też mieszkańcy korzystali.

   6
   1
 5. Jarosław Brzęczek pisze:

  Próżno Panek szukać na listach dofinansowania. Nawet jak mają mieć pieniądze, to coś stoi na przeszkodzie, by je pozyskać. Na chodnik przy Górniczej zabrakło szczęścia -błąd we wniosku wykluczył gminę… Na auto dla straży miel obiecaną dotację od Komendanta Wojewódzkiego PSP, ale nie umieli się dogadać – przepadła. a drogę Żerdzina – Koski też mieli dostać pieniądze, ale nie złożyli w terminie wniosku…

  Jedyne co mają stuprocentowo pewne w tej gminie – to bałagan na strychu i obite płytki w toalecie :), polecam tutaj:
  https://www.facebook.com/klobuckapl/posts/2052268931754083

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *