zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
Będzie referendum w Pankach!
04 stycznia 2017 r. | 19:14
48

Organizatorzy referendum w sprawie odwołania Wójta Bogdana Praskiego i całej Rady Gminy zebrali wystarczającą liczbę podpisów, by w Pankach pierwszy raz w historii odbyło się referendum. Zebranie odpowiedniej ilości zajęło im niespełna miesiąc.

- Mamy nadwyżki kilkanaście procent. Podpisy są już po wstępnej weryfikacji, na 99 proc. w Pankach odbędzie się referendum - powiedział w rozmowie z nami Krzysztof Antończak, pełnomocnik grupy organizującej referendum w Pankach.

Antończak wraz z grupą referendalną chcą odwołania Wójta Praskiego i całej rady. Głównie ze względu na aferę obyczajową, ale przyczyniła się do tego również postawa radnych i samego Wójta, a także sposób jego rządzenia.

- Na początku grudnia zebraliśmy potrzebną liczbę podpisów ze znaczną nawiązką i złożyliśmy je pod koniec grudnia, zgodnie z terminem. Przyznaję, że później nie chodziliśmy i nie zbieraliśmy ich. Wystarczył niespełna miesiąc, by osiągnąć wymaganą liczbę przez Komisarza Wyborczego. Zainteresowanie było bardzo duże, zwłaszcza w Pankach, gdzie ludzie mają dość takiego Wójta - dodał Antończak.

Według relacji Antończaka, do referendum powinno dojść na początku marca. - Komisarz pod uwagę bierze 5 lub 12 marca. Wszystko zależy od tego, kiedy podpisze wszystkie dokumenty - zakończył pełnomocnik.

Działania Antończaka z pewnością przyczyniły się do powstania w Pankach mediów propagandowych, według których w Pankach dzieją się same dobre rzeczy, a Wójt jest przykładnym i wspaniałym włodarzem. Miód malina. Zupełnie jakby w Pankach nie było "sex afery", a do Panek napływałyby pieniądze z całej Unii.

Referendum już wkrótce, pewnie na dniach dowiemy się kolejnych, bardziej szczegółowych informacji na ten temat.

PAWEŁ GĄSIORSKI48 odpowiedzi na “Będzie referendum w Pankach!”

 1. Dariusz pisze:

  Brawo PANKI!

 2. Z Panek pisze:

  Dni Praskiego są już policzone!

 3. mr. Przemo pisze:

  Panie Antończak, jak wesprzeć tą wspaniałą inicjatywę?

 4. Maro pisze:

  Wesprzeć w taki sposób żeby ludzi zmobilizować w marcu do pójścia do urn.

 5. Olek pisze:

  Nareszcie!

 6. Wróżka pisze:

  Wójt musi pokazać w internecie nowy filmik ,aby zrobić sobie reklamę przedreferendalną . Bo ten ostatni z facebooka już się trochę zestarzał . Wodzu bierz się za nową reklamę swojej osoby .

 7. Aga pisze:

  Jak sie pije bez umiaru to są tego efekty. Po twarzy widać jaki jest czerwony.

 8. jacoo pisze:

  teraz dopiero będzie propaganda sukcesu…

 9. Klaudia pisze:

  ciezko bylo zebrac 417 glosow i liczycie na to ze referendum wygracie???????? science fiction jak dla mnie… frekwencji nawet nie bedzie a co dopiero marzenia o wygranej

 10. Z Panek pisze:

  Klaudia podpisy zbierało 5 osób , przez 3 tygodnie to raczej dobrze poszło. A co do frekwencji to mam inne zdanie. . Wstępnie głosy są policzone i wystarczy bez obaw. A poparcie co miał na wyborach to historia .

 11. Klaudia pisze:

  jest mi całkowicie obojętne czy zostanie obecny wójt czy nie… Polska jest w UE od 2004 patrząc na to co zrobił Praski a poprzednik to przepaść… Afera fakt ohyda… Zobaczymy co czas pokaże, ale troszkę więcej realizmu życzę

 12. Zbyszek pisze:

  Pierwszą kadencję nawet nawet to prawda ale od wyborów dosłownie nic. Jedynie afera jak powiadasz . Nadaje sie do tego cyrku w sejmie w końcu była koalicja PO

 13. Klaudia pisze:

  nie znam się na takich regulacjach, ale może właśnie dlatego, że dużo zrobił nie ma możliwości albo środków… może trzeba poczekać… patrząc na inne gminy to jest różnica i chyba nikt nie zaprzeczy. Głosy zebrane ok, chwali się za inicjatywę, ale w marcu okaże się co i jak. Jeśli doszłoby do wyborów to warto byłoby mieć jakąś świeża twarz kogoś młodego z pomysłami bo szczerze mówiąc spośród ostatnich kandydatów nie ma na kogo głosować

 14. Zbyszek pisze:

  Przykład gmina przystań działa wydajnie , i mieszkańcy chwalą mocno władze. Z byłych kandydatów jedynie Pan Krzysztof coś morze pokazać.
  Były wójt fakt słabo dbał o gmine.

 15. Wróżka pisze:

  Szanowni Mieszkańcy Gminy Panki oraz wszyscy moi mili znajomi.
  Pragnę przeprosić wszystkich za zaistniałą sytuację, która dotknęła mnie i moją rodzinę za sprawą bardzo złego działania pewnego człowieka, który podpisując się fałszywym Kontem Antonina Johnson posunął się do tak okrutnej rzeczy montując fałszywy film, przy pomocy którego szantażował i zastraszał mnie i moją rodzinę. Dobrze się stało, że przyznał się do wszystkiego lecz to co zrobił poczyniło wiele szkód moralnych. Ze swojej strony bardzo proszę rodziców aby zwracali uwagę co ich pociechy oglądają w internecie i posłużyć się tzw Kontrolą Rodzicielską, ponieważ czasy w jakich obecnie żyjemy są pełne różnych niebezpieczeństw dla wszystkich a szczególnie dla naszych dzieci. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i od poniedziałku tj 05 września wracam do pracy aby kontynuować moje działania na rzecz Was wszystkich Mieszkańców Gminy Panki.
  KIEDY BĘDZIE WYJAŚNIENIE TEJ SPRAWY ????????????????????????????

 16. Z Panek pisze:

  Była . Ale została przeniesiona dużo wyżej. A dozoruje krajowa co mi wiadomo .

  • JARO pisze:

   No to niedługo się wyjaśni kto chciał skompromitować Wójta i sfabrykował ten filmik !

  • Wróżka pisze:

   Myślę ,że jest on prawdziwy.

  • Koko pisze:

   Przecież Praski na pierwszym przesłuchaniu sie przyznał że on przez pomyłkę to puścił w eter . Tylko zmienił zeznania twierdząc ze ma prawo sie bronić, fakt każdy ma prawo do obrony .

  • Wróżka pisze:

   Ludzie Wy jeszcze zastanawiacie się nad referendum, należy iść i seksownego wójta wyautować ze stanowiska.

  • Z Panek pisze:

   Do referendum jeszcze trochę czasu 😉

 17. jacoo pisze:

  jak zamierzacie promować to referendum?

 18. JARO pisze:

  REFERENDUM NIE BĘDZIE !!!!!!!

 19. Z Panek pisze:

  Oj synek bydzie bydzie i to jus nie długo ?

 20. Romciu pisze:

  ludzie na wybory nie chodzą a referendum… cieniutko to widzę, pewnie dojdzie do skutku, ale nic z tego nie wyjdzie…

 21. Romciu pisze:

  jesli Praski tak strasznie w Gminie przeszkadza i ludzie mają go dosyć to nie powinno się ich namawiać…

 22. Z Panek pisze:

  Wystarczą głosy z wyborów co byli przeciwko , a wiadomo ze dzisiaj ma sporo więcej złości . A lizusów jest góra 30 osób .

 23. JARO pisze:

  Niech “opozycja” sobie żyje nadzieją , ale w referendum nie będzie frekfencji !!!!! Musieliby przekonać do siebie UKŁAD ZAMKNIĘTY ( Edukacja , U.G. i PSO ) , coś zaproponować, a przedewszystkim musi być lider opozycji ! aby prowadzić diolog . Powodzenia … wiary i nadziei do marca .

 24. Ela pisze:

  JARO tak , broni go od początku .

 25. JARO pisze:

  Dla niezorientowanych oświadczenie Wójta z fb z dnia 2 września 2016 r.
  “Szanowni Mieszkańcy Gminy Panki oraz wszyscy moi mili znajomi.
  Pragnę przeprosić wszystkich za zaistniałą sytuację, która dotknęła mnie i moją rodzinę za sprawą bardzo złego działania pewnego człowieka, który podpisując się fałszywym Kontem Antonina Johnson posunął się do tak okrutnej rzeczy montując fałszywy film, przy pomocy którego szantażował i zastraszał mnie i moją rodzinę. Dobrze się stało, że przyznał się do wszystkiego lecz to co zrobił poczyniło wiele szkód moralnych. Ze swojej strony bardzo proszę rodziców aby zwracali uwagę co ich pociechy oglądają w internecie i posłużyć się tzw Kontrolą Rodzicielską, ponieważ czasy w jakich obecnie żyjemy są pełne różnych niebezpieczeństw dla wszystkich a szczególnie dla naszych dzieci. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i od poniedziałku tj 05 września wracam do pracy aby kontynuować moje działania na rzecz Was wszystkich Mieszkańców Gminy Panki.”

 26. Zdzisiek pisze:

  Mysle ze mieszkancy udowodnia ze mają dosc trzepaka a jezeli nie to sami będą sobie winni że mają słynnego wójta.

 27. JARO pisze:

  Plany inwestycyjne na 2017 r.

  • Z Panek pisze:

   I co jest w tym planie?

  • JARO pisze:

   Ponad 8 mln zł na inwestycję , w tym 5,5 mln zł ze środków zewnętrznych , darmowa promocja Panek już nie tylko w Polsce, ale i w Europie ( na wiosnę 2 odcinek Antoniny w plenerze ukazujące urokliwe zakątki naszej gminy )

 28. Z Panek pisze:

  Plany !!! Kolejny film roli głównej ? ( trzepak )

  • Z Panek pisze:

   Jakie 5,5 mln zł? Czy chodzi ci o projekt tych solarów co mamy wspólnie z Przystajnią?

 29. Z Panek pisze:

  Panki nie od dziś przypisuje sobie przystanskie plany czy nawet zaslugi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *