zachmurzenie duże
12°
12°
sobota
Reklama
Bogdan Praski dostanie podwyżkę?
09 stycznia 2017 r. | 09:42
20

Wójt Bogdan Praski zarabia według ostatniego oświadczenia 118 032,60 zł. Dzięki niemu, w 2016 roku o Pankach mówiła cała Polska. Teraz, jeżeli uda mu się przetrwać referendum w celu odwołania go z funkcji Wójta, może zarabiać jeszcze więcej. Zresztą nie tylko on, bo rada gminy również. Wszystko dlatego, że projekt ustawy budżetowej na 2017 rok zakłada wzrost kwoty bazowej, która ma wpływ na maksymalne wynagrodzenie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz na diety radnych. Wynagrodzenie wójta przyznawane jest przez radę gminy, powiatu lub sejmik województwa na podstawie widełek zawartych w rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Składa się ono z czterech części: zasadniczej, dodatku funkcyjnego, specjalnego i za wysługę lat - donosi serwis samorządowy PAP.

Wzrost kwoty bazowej może przełożyć się na zwiększenie wynagrodzenia włodarzy. Taką decyzję rada będzie mogła podjąć dopiero w momencie, gdy ustawa budżetowa wejdzie w życie. Jeśli stanie się to np. w lutym, wówczas wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli otrzymać wyrównanie za początek roku - twierdzi serwis samorządowy PAP-u.

Czy Wójt zasłużył na swoją pensję?

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Bogdan Praski dostanie podwyżkę?”

 1. Z Panek pisze:

  Nie zasłużył na takie pieniądze. Jesteśmy za małą gminą, by tyle płacić wójtowi!

 2. Wróżka pisze:

  Ten obłudny wójt ma tyle pieniędzy rocznie ? Chyba teraz mieszkańcy przejrzą na oczy i wyjdą z domów na referendum .Weźcie mieszkańcy w swoje ręce i załatwcie tego jak go powszechnie nazywają w całej Polsce,,trzepakiem,,- bierzcie udział w referendum .Ja na pewno tam będę.

 3. robert pisze:

  Bierzcie w swoje ręce heheh… Coś ten film chodzi Ci Wrozko bardzo po głowie… Jak to mówią- głodnemu chleb na myśli…

 4. Batman pisze:

  Ile ma radny za sesje ???

 5. JARO pisze:

  a ile mają dodatku w przewodniczący w komisjach ??? rewizyjnych , budżetu i finansów , oświaty , kultury i sportu

 6. Anka pisze:

  A ile ma przewodnicząca Rady Gminy????

 7. Wróżka pisze:

  Fakt ,,lew ,, – lew ma dużą głowę ,a w niej mało mózgu .

 8. Wróżka pisze:

  Czy choroby psychiczne są dziedziczne ?

 9. Z Panek pisze:

  Pani wójtówa jest od stycznia nowym derektorem krus w klobucku jak pisały gazety jesienią. Jest Ktoś w temacie ?

 10. AGA pisze:

  Choćby nawet Pani Praska została dyrektorem to też będziecie zbierać głosy za referendum????????

 11. JARO pisze:

  Naszemu włodarzowi jak najbardziej należy się podwyżka , bo to dobry gospodarz i menager potrafiący najlepiej w naszym powiecie pozyskiwać środki unijne !!!!!

 12. Asia pisze:

  Dobry bo Przystajńi nawet do pięt nie dorasta .

 13. Batman pisze:

  Dzieki za odpowiedz ile placa radnym za sesje Jezleli jest ktos kto wie ile zarabia soltys 8%z podatkow i czy jeszcze cos dostaje????slysza£em ze co 3 miesiace 280 zl ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *