zachmurzenie duże
23°
23°
piątek
Reklama
Bogdan Praski “zabił” lokalny przemysł?
09 października 2017 r. | 10:53
21

Od 2012 roku do 4 października 2017 roku w Pankach zamknęło się aż 121. firm. Dodatkowo, aż 145. podmiotów zawiesiło wykonywanie swojej działalności. Wszystko przez to, że gmina Panki nie jest przyjazna dla przedsiębiorców.

Czy Wójt Bogdan Praski "zabił" lokalny przemysł? Czy gmina Panki jest aż tak zła na prowadzenie na jej terenie działalności gospodarczej?

Zobaczcie informację z gminy w tym zakresie.
21 odpowiedzi na “Bogdan Praski “zabił” lokalny przemysł?”

 1. Kasia pisze:

  co za durnowaty artykuł…

  • Wróżka pisze:

   O czym to pani pisze ,, durnowaty ,, tak traktuje pani sprawę , a gdzie ludzie( bez pracy) ? Prawdziwa katoliczka z pani . Artykuł mądry poparty faktami , tylko pani wypowiedź jest żenująca . Chyba jest pani uzależniona od wodza jak go w Pankach nazywają ,,trzepaka ,, .Wstyd pani ,,Kasia,, …… wstyd.

 2. coff pisze:

  …durnowaty……kiedyś powiedział ze chce wspierac lokalny przemysł ….a narazie to go wykańcza. …ot choćby ostatnia sprawa- niuregulowane spawanie sceny….

  • Andrzej pisze:

   Fakt bo jednej decyzji się nie idzie doprawić w gminie , chodziłem i twierdzę że za obecnej władzy nic się nie załatwi .

 3. Lidka pisze:

  Lokalne pseudo dziennikarstwo schodzi na psy , cóż to za brednie ?

 4. Praszczyk pisze:

  Prawdziwy Bodzio

 5. Przedsiębiorca pisze:

  Tego ile firm się utworzyło juź nie napisał, jakoś na brak pracy nikt nie narzeka, oprócz nieroba który to publikuje i tych co tylko narzekać potrafią bo tak jest najłatwiej? Niedawno pisałeś źe Bodzio trzyma tylko z przedsiębiorcami, więc zastanów się co piszesz przyjazna gmina czy nie przyjazna? Kolejne dno w wykonaniu wybitnie uzdonionego reportera?

  • Stefan pisze:

   Oczywiście że trzyma ale tylko z takimi którzy odpowiednio się “odwdzięczają”. A to się jakiś podatek umorzy a to auta pożyczą żeby sobie dupkę powozić. Teraz “swoi”zaczną projekty pisać i wygrywać bo sitwa siedzi w LGD.

  • Przedsiębiorca pisze:

   Niech się odwdzieczają jak mają takie życzenie. Nie zaprzeczysz że Ci których masz na myśli zatrudniają najwięcej ludzi, więc chyba trudno było by im rzucać jeszcze kłody pod nogi. To by było śmieszne i nieludzkie. Swoją drogą naprawdę uważasz że wójt potrafi umorzyć podatek za pożyczenie auta czy tylko tak piszesz żeby sobie to napisać. Człowiek który zarobią powyżej 10 na miesiąc ma gdzieś czy pojedzie swoim czy z ekomexu.

  • Stefan pisze:

   Ty to w ogóle przeczytałeś co napisałeś??? Według ciebie łapówki należy dawać bo zatrudniają ludzi?? Nikt nie mówi o rzucaniu kłód pod nogi tylko o uczciwym płaceniu podatków. A człowiek który jak piszesz zarabia powyżej 10 tyś. i to z naszej kieszeni powinien zachowywać się przyzwoicie ale jak to już ktoś publicznie powiedział to przyzwoitość została dawno w kibelku wytrzepana.

  • Przedsiębiorca pisze:

   Tak przeczytałem. Nigdzie nie napisałem o dawaniu łapówek. Skoro Ty twierdzisz że łapówki są dawane naszym władza można to odczytać jako pomówienie i ja bym uważał na twoim miejscu (oczywiście nie na mnie). Odnosząc się do tego co napisałeś nie było z mojej strony mowy o łapówkach bo oficjalne umorzenie podatku, albo pożyczenie samochodu nie jest dla mnie łapówką. Jak wiesz coś więcej na temat nieczystej gry naszych władz to pochwal się odpowiednim instytucją. Tak więc wychodzi że wladza dla przedsiębiorców jest przyjazna. Słyszałem o jednym takim który przeniósł nawet firmę z sąsiedniej gminy do Panek, tak wiec o czym tu mówić?

  • Lidka pisze:

   Do przedsiębiorca :Czy uważasz że jak Wyższy Urzędnik korzysta np. . z samochodu jakiejś firmy do jest normalne ? Jak się z tego rozlicza w Urzędzie ? jeżdżąc w godzinach pracy i załatwiając sprawy urzędowe pożyczonym samochodem . Czy firma ta zwykłemu mieszkańcowi pożyczyła by samochód ? Czy faktury za wypożyczenie samochodu płacone są tej firmie ? Przecież Urząd posiada swoje samochody ! I jeszcze jedno ! Urzędy powinny być transparentne .

  • Przedsiębiorca pisze:

   Lidka skoro widzisz tu jakąś nieczystość i masz na to dowody skieruj swój komentarz gdzie trzeba a nie na stronę gdzie wszyscy łącznie z autorem marnych reportaży coś wiedzą, albo coś przypuszczaja. Masz na to dowody ze w godzinach pracy ktoś porusza się nie swoim autem? …. bo co była 12 albo 13 godzina? Może ta osoba miała dzień wolny, wzięła okienko w pracy, masz dowód że tak nie było, czy stosujesz pomówienia? Zastanów się nad tym,myślenie nie kosztuje.

  • Stefan pisze:

   “Niech się odwdzieczają jak mają takie życzenie” Ty to napisałeś więc jestem przekonany że “odwdzięczanie” się jest formą łapówki i ty ja popierasz więc nie strasz mnie ze ja pomawiam kogokolwiek tylko stwierdzam fakty jak to zwolennikom naszej władzy wszystko pasuje.

  • Przedsiębiorca pisze:

   Stefan przypomnij sobie co Ty napisałeś.,,Oczywiście że trzyma ale tylko z takimi którzy odpowiednio się „odwdzięczają”. A to się jakiś podatek umorzy a to auta pożyczą żeby sobie dupkę powozić” .Nie o to chodzi mnie się nie obawiaj, w każdym razie daleki jestem od pomówień bo ja nie mam dowodów, a Ty jak to napisałeś kierujesz się faktami, więc tym samym Masz dowody. Chyba że kierujesz się faktami nie mając dowodów? Jak to z Tobą Stefan jest?

  • Stefan pisze:

   Więc widzisz że nie pomawiam, umorzenie podatku nastąpiło, samochodami “zaprzyjaźnionych firm” porusza się a dlaczego tak postępuje możemy tylko się domyślać. Dla uczciwego i normalnego człowieka jest to niemoralne. Tylko tobie i tobie podobnym którzy mają dostęp do “koryta” takie rzeczy się podobają. Nawet trzepanie i ośmieszanie gminy na cały świat wam pasuje, grunt żeby tylko kasa się zgadzała.

  • Przedsiębiorca pisze:

   Stefan i po raz kolejny jesteś przekonany że nasza władza korzysta z samochodów zaprzyjaźnionych firm. Ja tego nie widziałem Ty pewnie też nie ale Ty za to się domyślasz. Jakby tak wszyscy wszystkiego się domyślali jak Ty to cienko byśmy skończyli. Zapewne Ty o tobie podobni tylko umiecie snuć domysły. Jak wam to poprawia samopoczucie to droga wolna. Ja zdecydowanie wolę świat w realu, może to jedna z dobrych cech tych przy korycie?????????????????

 6. Lidka pisze:

  Do przedsiębiorca : Ten wcześniejszy komentarz nie dotyczył się bezpośrednio Wójta , napisałam go ogólnie mając nadzieje że Wójt czasami tu zagląda i pewne sprawy zrozumie . Nie powinien pchać się na afisz wiedząc że cały czas jest na świeczniku. Powinien dalej zostać Wójtem ( większość mieszkańców uważa że swoją pracę wykonuje dobrze ) , a nie celebrytą . Mniej wywiadów dla GK ( ich nie obchodzi co Wójt zrobił dla dobra gminy , liczy się tylko jakaś sensacja ) , a więcej pracy . Proszę zwrócić uwagę na drogę w kierunku Jacisk , jest parę dziur gdzie można urwać koło , a wystarczy zakupić tylko masę do łatania dziur na zimno ( to niewielki koszt ) i pokleić , bo UG posiada moce przerobowe.

  • Przedsiębiorca pisze:

   Lidka a kogo dotyczył twój komentarz? Nie pogrążaj się…. Napewno Wójt tu zagląda i czyta piękne komentarze może 10 jednych i tych samych ludzi którzy na wszystko są anty i tylko tutaj mogą się wypłakać ???? , chyba sama w to nie wierzysz. Nie pisz że mało jest robione teraz w gminie. Gdzie się nie ruszysz to coś kopią, albo asfaltuja, więc i Jaciska zaasfaltują. Może zamiast mieć nadzieję że Wójt przeczyta twój komentarz zgłoś sprawę sołtysowi a on zgłosi do gminy i naprawia drogę. Więcej dialogu, a mniej złości. Wtedy wszyscy będziemy szczęśliwi ????????????

 7. adam pisze:

  Do przedsiebiorcy kiedy to tak bylo ze sie zglosilo soltysowi soltys wojtowi i zrobione bo ja sobie nie przypominam . siejesz propagande dobrodziejska a slodko nie jest na 21 inwestycji zaplanowanych na ta kadencje zrobil 5 to do ciebie nie przemawia….. mam nadzieje ze ludzie nie dadza sie zrobic w jajo i widzac poruszenie przed wyborcze z robotami nie kupia tego oszustwa . kadencja trwa 4 lata a nie 4 miesiace w czasie kampani. oszukiwal tak przed ostatnimi wyborami. a co do lapowek to spytajcie praskiego skad ma golfa ktorym jezdzi zona .

  • Przedsiębiorca pisze:

   Adam to może takie sprawy zgłosić sołtysowi lepiej tutaj pobiadolic i to twoim zdaniem może zadziała? Od czegoś trzeba zacząć jak napisałem wspólny dialog jest potrzebny, a płakaniem po kątach nic nie osiągniemy. Może u ciebie jest już koniec roku, ale u mnie się nie kończy jeszcze, więc to Ty nie się złej propagandy. Widzę że Ty lepiej wiesz skąd Bodzio ma Golfa więc może nas oświecisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *