zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
fot. CBA
CBA zainteresowało się nowymi drogami w gminie Panki?
03 stycznia 2020 r. | 10:18
56

W piątek, 22 listopada przedstawiciele Urzędu Gminy w Pankach, jako inwestor i przedstawiciele zarządu spółki ADAC-LEWAR, ze strony wykonawcy odbyli wspólne spotkanie na terenie dwóch zakończonych właśnie inwestycji drogowych. Drogowcy przekazali przebudowaną drogę gminną nr 693 013 S dofinansowaną ze środków budżetu województwa śląskiego na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych W ramach planowanych prac, przebudowany został odcinek o długości 1 100 metrów. Po formalnym odbiorze drogi w Żerdzinie, przedstawiciele firmy i urzędu spotkali się ponownie na jednym z osiedli w Pankach na ulicy Głębockiego. To z kolei ciąg drogi gminnej nr 693 044 S, którą od podstaw wykonało przedsiębiorstwo ADAC-LEWAR. Prócz nowej nawierzchni z kostki brukowej, wybudowano również oświetlenie tej ulicy.

Gmina pozyskała środki na wykonanie i remont z dofinansowania, pochodzącego z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach zadania przebudowany został odcinek o długości 229 metrów wraz z chodnikami i oświetleniem. Wartość zadań już po przetargu okazała się niższa od zaplanowanej do wydania wcześniej kwoty. Inwestycja przy ulicy Adriana Głębockiego została zrealizowana ze wsparciem programu rządowego - Fundusz Dróg Samorządowych. W poniedziałek, 2 grudnia ulicę oddano do użytku, a w uroczystym „przecięciu wstęgi” wzięli udział m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, wójt Gminy Panki Urszula Bujak, sekretarz Krystyna Kubat, wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Brzęczek i kierownik wydziału inwestycji Łukasz Kiedrzyn.

Niestety w Pankach okres wigilijny jest pełen niespodzianek. Przed rokiem właśnie tego dnia do gminy dotarła wiadomość o przegranym procesie, od którego trzeba się było odwołać, a w tym roku urząd „dostał kolejny prezent” w postaci kontroli obu inwestycji przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wójt Urszula Bujak – mówi redakcji wprost: - Całe postępowanie było sprawdzane między innymi przez Regionalną Izbę Obrachunkową, nigdzie nie było zastrzeżeń. Obaw w związku z kontrolą CBA nie mam żadnych, jednak nie spodziewałam się, że komuś tak bardzo zależy na rzucaniu nam kłód pod nogi...

Więcej o sprawie wkrótce.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl56 odpowiedzi na “CBA zainteresowało się nowymi drogami w gminie Panki?”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Jakie kłody? CBA rzuca? Kontrola jak każda inna, skoro pani wójt się nie obawia to czemu od razu takie oskarżenia.

  8
  8
  • Rysiek pisze:

   A Bujakowa to Bogdanowi dywany rozkładała??? Co się teraz dziwi

   6
   2
  • Vizir do wybielania pisze:

   Piękne w tym wszystkim jest to, że cała ta ekipa, która przez ostatnie kilkanaście lat bawiła się za pieniądze publiczne ma wreszcie okazję się przekonać, jak wygląda życie na własny rachunek.

   Ex wójt pół roku pracował u kolegi. Dług wg kolegi spłacony i na bruk. Zaraz będzie rok, jak ten wybitny specjalista pozostaje bez pracy.

   Ex sekretarz liczy, że wygra w sądzie i dostanie za frajer sto tysięcy. Tymczasem nie słychać, by praca za specjalistką ganiała, chociaż wykluczyć tego nie można.

   Ex synowa ex sekretarz też nie ma lekko. W Pankach nie chcieli, może w Krzepicach się uchowa.

   Ex prezes pracę znalazł, bo to fachowiec. Gorzej z dziećmi. Zięcia wywiało. Gdzie jest, co robi? Syn, też w nowej rzeczywistości zagubiony. Ktoś wie gdzie jest?

   Majątki na sprzedaż, sprawy w sądach, policja i prokuratura wzięła pod lupę urzędników i rodziny królików. A tacy byli niezatapialni.

   Nauczka dla dzisiejszych władz. Uczciwość jest zawsze w cenie. Mniej zarobić, ale spać spokojnie.

   7
   1
  • Ja pisze:

   Oni wszyscy mogą robić co chcą, są wolnymi ludźmi i nic już nie musza. Mogą się jedynie z was śmiać z boku.
   Jedno jest pewne. Na pewno ich policja nie przymknęła jak syna bujakowej.
   Obecna wladza śpi spokojnie? – wydaje mi sie ze wogole nie śpi

   6
   2
 2. Anka pisze:

  Przecież nowa zatrudniła sztab fachowców w gminie to wszystko pewnie super będzie

  7
  8
 3. Ciekawy pisze:

  19 grudnia 2019 r. wybrano do dofinansowania projekty w konkursie nr RPSL.04.01.02-IZ.01-24-294/18 z poddziałania 4.1.2. Odnawialne źródła energii – RIT Subregionu Północnego.

  Wniosek gminy Panki dotyczący budowy instalacji fotowoltaicznej dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Panki został pozostawiony bez rozpatrzenia.

  Źródło: https://rpo.slaskie.pl/czytaj/wyniki_konkursu_4_1_2_rit_pln_24122019

  Dlaczego nie ma artykułu na stronie? Dawniej tak często pisano o takich sprawach.

  Na marginesie Przystajń tradycyjnie dostała dotację .

  7
  3
  • ja pisze:

   A Brzeczek przeciez rok temu pisał o wielkim sukcesie Bujakowej, że ze spotkania z subregionem północnym, wójt Urszula Bujak przywiozła doskonałą wiadomość. Gmina ma przyznane 460 tysięcy złotych w ramach RIT na OZE.
   Coś źle chyba to zrozumiała na spotkaniu. Bo wniosku jeszcze nie złożyła, który jest podstawą dofinansowania a już twierdziła, że jej przyznali, co jest niemożliwe. Ale jeśli wiedzy brak to głupoty się gada różne.

   http://gminapanki.pl/wiadomosci/lokalne/pierwszy-sukces-urszuli-bujak-panki-dostana-460-tys-zl-z-ritow/

   7
   2
  • Mieszkaniec pisze:

   Wniosek postawiony bez rozpatrzenia, dlaczego? Najprawdopodobniej został za późno złożony albo nie uzupełniono wniosku na wezwanie. Czyli ktoś zawalił. Pani wójt razem z zatrudnionym przez nią kierownikiem inwestycji Kiedrzynkiem. Fachowcy od siedmiu boleści.

   8
   7
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Dlaczego nie było artykułu? Czekałem na reakcję urzędu. Od wczoraj jest już znana, a dzisiaj podałem ją do wiadomości publicznej. Reszta niebawem…

   4
   6
  • Mieszkaniec pisze:

   Nie bądź śmieszny brzeczek

   4
   3
  • Beti pisze:

   O powiecie kłobuckim, którego wniosek też nie przeszedł też nikt nie wspomniał. To się nazywa obiektywne dziennikarstwo.

   3
   3
  • Heniek pisze:

   Bo Heniek mu dużo płaci za to żeby takich informacji nie pisał

 4. Ona pisze:

  A dlaczego to skłócona z wszystkimi skarbniczka usunęła ten artykuł ze swojego Facebooka? Wczoraj dodała i zniknął. Czyzby za dużo niewygodnych informacji tu napisali o których nikt miał nie wiedzieć?

 5. Franz pisze:

  Mieszkaniec bardzo cię boli Kiedrzynek jak go nazywasz… Zazdrościsz że podjął tę super pracę w tym “***” za 3 tysiące złotych tyle co zarabia ekspedientka w Galerii J. ? A może cię boli że facet jest uczciwy? A czy było tak “uczciwie” jak jeden urzędnik przez 30 lat nie dostał jednej setnej nagród co przyjęci 28 lat po nim? A czy braki w dokumentach i ogólny bałagan począwszy od księgowości to było dobrze? Myślisz że tak łatwo to zmienić? Jest owszem kilka osób do zwolnienia w tej gminie i póki U. Bujak tego nie zrobi to będą działać na jej niekorzyść a co więcej nic lepszego się nie zdarzy ! Dlatego Pani wójt proszę o śmiałe decyzje i rekonstrukcje urzędu zarówno na dole i na górze budynku !!!

  11
  4
  • Mieszkaniec pisze:

   Nic mnie nie boli, czuje się świetnie Ale dziękuję za troskę. Chyba nie powiesz że Bujak przez rok jeszcze nie posprzątałem, słaba ż niej sprzątaczka. Już taka rewolucję jak zrobiła to bardziej się nie da. Nie idzie się tam połapać.
   Tak na marginesie, nie nazywaj urzędu *** bo to rzuca złe światło na kobiety tam pracujące a przypominam, że wójt też jest kobietą.
   Jeśli zaś typujesz osoby do zwolnienia które szkodzą wójt to też się zgadzam. Parę takich tam jest, ktire od dawna działają na szkodę gminy bo dobro gminy powinno być najważniejsze a nie wójta. Ale jakimi się obstawiła tak ma. Nie rzucaj się tak o kiedrzynka bo akurat drogi kontrolowane przez CBA i spieprzony wniosek to jego zakres obowiązków, nie szukaj winnych gdzie indziej.

   3
   11
 6. Dorada pisze:

  jeżeli pewną osobę funkcja przerosła i zachowuje się jak pracownik GS-u to może warto zastanowić się i wrócić do gminy z której się przyszło i zająć tym na czym się zna?

  10
 7. Franc pisze:

  Człowieku chyba jednak cię boli głowa nadal po sylwestrze. Przyjdź do urzędu, zapytaj się o wnioski itp., a później siej ferment i nieprawdę. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem o czym napisałem. Kolejna rzecz U. Bujak więcej zrobiła aby było przejrzyście niż jej poprzednik przez osiem lat! Łatwo zza komputera wylewać żal i tęsknić za tym jak było? jak woda się lała strumieniami, kłaki szły do rzeki, biznesy nie płaciły podatków, jeden słuszny wykonawca wykonywał prawie wszystkie roboty, urzędniczka miała z nagrodami tyle i wójt? A może seks skandal, kłamstwa i zarzut ? Śmieszny czy śmieszna jesteś do bólu, weź się nie kompromituj do dna którego sięgasz

  11
  3
  • Mieszkaniec pisze:

   Mało trochę wiesz i mało rozumiesz.
   Wniosek spieprzony nie podlega dyskusji. To jest fakt a ż faktami się nie dyskutuje. Ścieki można obejrzeć na Youtube jakie szambo leci do rzeki. Zobacz też jakie teraz są ubytki na wodzie, też leje się strumieniami. Z przejrzystością okaże się po kontroli CBA, więc chwilę poczekaj.
   A propos dna, może sięgam bo słyszę jak pukasz w nie od spodu

   4
   8
  • Gość pisze:

   Franc możesz sobie pisać co Ci się podoba, ale to co się dzieje w gminie i to chyba każdy widzi. Nie ma żadnych dotacji i dofinansowań dla mieszkańców. Tego nie widzisz? Ty się nie kompromituj wielki znawca. Możesz kit cisnąć ciemnocie ale nie mieszkańcom Panek i okolic. Dlaczego teraz nie wypisujecie jak w porównaniu z naszą gmina pięknie funkcjonuje gmina Przystajń. Co już wam wszystkim pamięć odebrało . Może mnie oswiecisz i napiszesz jakie dotacje są w tej chwili dostępne. Może napisz jakie były dostępne dokładnie rok temu. Proszę….. Może coś przegapilem…. nie wydaje mi się wielki znawco ???? Ps. Już po świętach, zacznij trzezwiec ?

   6
   2
 8. Wujek Dobra Rada pisze:

  hahaha oni nasyłają kontrolę na was? a mają łapy swoje jak kominiarz !!! Panie Kiedrzyn weź napisz wniosek do NIKU na nich, to będą dopiero jaja jak NIK przyjedzie (przecież mam pan wielu przyjaciół w PISIE), a co niektórzy wtedy to sami odejdą z urzędu

  8
  4
 9. do mieszkańca/eli/bodzia/ireny/strażaka/itd pisze:

  sięgasz sięgasz bo odnosisz się tylko do jednego fragmentu, taki typowy wyborca PO, jak przekręty były za PO to nic nie mówił tylko siedział cicho a jak wyszły na jaw, że robił to nie moja ręka, zmusili mnie jak Sawicką

  8
  2
 10. Anula pisze:

  zgadzam się mieszkaniec który tu pisze to wyjątkowe 0

  5
  2
 11. Szeryf z Antykorupcji pisze:

  tak tak radzę poczekać na wyniki kontroli CBA

  I SIE NIE DZIWIĆ JAK BEDA ZATRZYMANIA tylko NIE obecnych A POPRZEDNICH ludzi władzy i biznesu.

  6
  2
 12. Jasnowidz pisze:

  Do Mieszkańca za FACHOWCA się uznającego !
  widzę w niedalekiej przyszłości wielką panike wśród fachowych urzedników Bodzia po otwarciu wielkiej księgi Prawdy przez Czarodzieja zwanego RIO

  6
  1
  • PROROK pisze:

   WIDZĘ CIEMNE MAŁE POMIESZCZENIE Z ZAKRATOWANYM OKNEM I METALOWĄ PRYCZE ZE SŁOMIANYM MATERACEM…
   WIDZE POSTACIE W CZARNYCH MUNDURACH… PROWADZĄCYCH ZAKUTYCH W KAJDANY …
   SŁYCHAĆ W ODDALI TRZASKI METALOWYCH KRAT, CHRZĘST RYGLOWANYCH DRZWI I KOMENDY WARTOWNIKÓW…
   ….
   TAK UPADA WIELOLETNIE IMPERIUM SIŁ CIEMNOŚCI…

   6
   1
  • Mieszkaniec pisze:

   Ktoś tu smaczki dostaje wyraźnie. Że strachu? Czemu straszysz tylko RIO. Wcześniej straszyliscie jeszcze CBA I nic z tego nie wyszło, potem straszyliscie audytem i też nic, tylko wójt wyrzuciła 35 tyś chyba na zrobienie tego audytu i nic.
   Teraz was zaczynają kontrolować i już sraczka.
   A jak piszesz sam że sobą czyli gadasz że sobą to czas najwyższy na wizytę u specjalisty

   6
   7
  • Rysiek pisze:

   Wiesz PROROK, na razie jedynego kogo zamknęli to syna bujakowej, już drugi raz dla ścisłości. Tyle w temacie

   5
   5
 13. Sprzedawczyni z jarmaku pisze:

  ale chyba zastrzeżeń do głównego ekonoma nie będzie ?

  5
  1
  • ksiegowa pisze:

   nie ?? pewna jesteś ??
   jak główny ekonom skarbu robil wczesniej to teraz siedzi po uszy w tym ***

   4
   1
 14. Do Mieszkańca pisze:

  nikt kto uczciwy sraczki nie dostaje …
  chyba że TY z podniecenia.

  Myśl o sobie lepiej żebyś nie został CWELEM

  7
  2
 15. Mema pisze:

  W Pankach to jednak ludzie paskudni, na czele z klerem i tymi którymi się obstawil. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci.. Może z księdzem pogadajcie i jego pacholami, oni zarządza. Będzie niczym w ranczo..

  3
  3
 16. Z Panek pisze:

  A wójta znów nie ma w gminie od trzech dni. Czy ktoś wie kiedy ona wogole pracuje?

  7
  5
 17. Flacha pisze:

  tak jak ty Elka się bujał to drugiego takiego nie będzie

  3
  1
 18. Rysiek pisze:

  Siwa Tylko jeździ i potem się dziwić że robota w gminie nie zrobiona, wnioski nie dopilnowane I środki unijne biorą wszystkie gminy tylko nie nasza

  6
  5
 19. ja pisze:

  Syn Urszuli B. – Wójta Gminy Panki został zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków. Usłyszał zarzuty?

  6
  5
 20. Zdzisek pisze:

  Nie zatrzymany ani nie oskarżony, a nawet gdyby tak było a nie jest to jest to osoba prywatna, nie taka jak ty czy Bogdan P. rozumiesz miernoto?

  4
  2
  • Ja pisze:

   Ha ha ha … rozbawiłeś mnie .. zapytaj ba policji to ci powiedzą żebyś głupot nie pisał …
   Osoba prywatna Ale matka publiczna

   2
   5
 21. Zdzisek pisze:

  myślisz że policja mi powie? chyba że milicja to już inna sprawa…, ale już milicjantów brak, wszyscy na emeryturze choć dorabiają w Kłobucku bo emeryturka marna. A tak na serio to się dziwię że nadal wam mało łachudry…

  5
  1
 22. Nowy pisze:

  Kto wybrał takiego barana na wójta same barany włącznie z tym redaktorem śmiesznym

  5
  6
  • Stefan pisze:

   Może i barany ale nie złodzieje ani defraudanci czy koniobijcy. Jeszcze żeby nie było takich plujących jadem to już by było normalnie.

   6
   3
  • Gość pisze:

   Tak lepszy nic nie robiący baran. Wszyscy zadowoleni z nieróbstwa. Patrząc na niektórych mieszkańców Panek i zaglebiając się w historię Polski, nie ma się co dziwić że los Polski zawsze był jaki był. Przeważnie nasz kraj miał podobnych rządzących jak teraz. Miał też podobnych przydupasków jak ten nasz karierowicz. Oni tak jak i on zawsze byli bezstronni do bulu . ????

   2
   4
  • Stary pisze:

   Ale znasz historię Polski,właśnie Polską zawsze rządziły cwaniaki i złodzieje i dlatego nasz kraj jest w czarnej dupie. Ale co ja tam wiem,to ty jesteś historykiem.

  • Stefan pisze:

   I do tego człowiek Komorowskiego, analfabeta 🙂

  • Gość pisze:

   Stary : Tak znam historię, przeważnie, ale nie zawsze w kraju rządzili pazerni i naiwni ludzie w dodatku nieroby i tacy jak ty popierający nieróbstwo.
   Stefan: jedna literówka nie czyni nikogo analfabetą, natomiast twoje postrzeganie ludzi czyni Cię bezmózgiem ?

   2
   2
  • Rysiek pisze:

   Stefan, uważaj bo już Czesław nazwał jednych na sesji złodziejami. I przegrał w sądzie. Musiał zapłacić biedak odszkodowanie i jeszcze zawiasy dostał. To dopiero jedna sprawa. Kolejne w kolejce. A on tak jak Ty – najlepszy przyjaciel obecnej władzy.

   2
   2
 23. Swojak pisze:

  Nie obrażaj wyborców !
  A co poprzednik był mądry ?
  Za jego rzadów cała Polska się śmiała z tej gminy.

  9
  1
  • Anka pisze:

   Do Swojak-zapewniam cie że ,,cała Polska “” nawet nie wie gdzie są Panki.

  • Gość pisze:

   Pierwszą kadencję miał bardzo dobrą. Przez przypadek nie został wybrany na drugą, która faktycznie do dobrych nie należała. Kadencja naszej Pani nie zaczęła się dobrze i nic na to nie wskazuje że będzie lepiej. Nawet przy ogromnym wsparciu naszej władzy reporterskiej nie da się zatuszować błędów i nieporadności .

   4
   1
 24. Tuptuś pisze:

  Już wiadomo gdzie była wójt jak jej nie było.
  Bujak 3 dni bawiła w Ustroniu w luksusowym 5-gwiazdkowym hotelu Belweder, z przytulnymi pokojami,  z dala od Panek i wscibskich mieszkańców.
  Mogła dla relaksu  korzystać ze strefy Wellness – przeszklonego basenu z brodzikiem, jacuzzi z hydromasażem, dwóch łaźni – suchej i parowej oraz biczy wodnych, masaży, klubu nicnego.
  To chyba najdroższy hotel w Beskidach, ale to podatnicy płacą za luksusy Bujak.

   http://hotelbelweder.pl

  5
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *