zachmurzenie duże
12°
12°
sobota
Reklama
Chcą odwołać Przewodniczącą Rady!
25 listopada 2016 r. | 19:18
63

W czwartek w gminie odbyło się tajne spotkanie Wójta Bogdana Praskiego z niektórymi radnymi. Podobno Wójt omawiał z nimi strategię gminy na najbliższą sesję. A już w poniedziałek ma odbyć się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy, podczas której może zostać odwołana Przewodnicząca Rady - Urszula Bujak. Wszystko przez jej samodzielność i własne zdanie. To bardzo niepodobna się Praskiemu, który próbuje przekonać radnych, by ją odwołać.

Chociaż w porządku obrad tej sesji nie ma punktu dotyczącego odwołania przewodniczącej, nic nie stoi na przeszkodzie, by się taki punkt tam znalazł. Nieoficjalne mówi się, że Urszulę Bujak ma zastąpić Krzysztof Antończak.

Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Pankach o godz. 13:00.

PAWEŁ GĄSIORSKI

sesja-listopad63 odpowiedzi na “Chcą odwołać Przewodniczącą Rady!”

 1. Z Panek pisze:

  No to szykuje się niezła jatka

 2. Wojtek pisze:

  Wójt jeszcze nie zrozumiał swojego postępowania. Mak- pol ma problemy i jest opisywany wiadomo czemu , zemsta za wójta jak się można domyśleć.

 3. ann pisze:

  Wszystko to robi się bardzo śmieszne. Co z człowieka robi pogoń za władzą. Panie Wójcie jeszcze dwa lata a i tak to ludzie zdecydują czy władza zostanie w Pana rękach czy pora na zmianę. Wiem dwa lata pobierania wynagrodzenia piechotą nie chodzi, ale żeby tak się upokarzać.

 4. Pamiętamy. pisze:

  Wójt honoru nie miał nigdy. Jak by miał to by własnej matki nie zamknął w zakładzie zamkniętym po aferze w centrum.

 5. JARO pisze:

  Przewodniczący rady powoływany jest na okres kadencji, jednakże przed jej upływem może być z tej funkcji odwołany lub może złożyć rezygnację. Ustawa o samorządzie gminnym w art. 19 oraz ustawa o samorządzie powiatowym w art. 14 w sposób jednoznaczny regulują kwestie odwołania przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących rad.

 6. Mieszkaniec pisze:

  To będzie gwóźdź do trumny ale dobrze mieszkańcy poznają się w końcu jakiego złego mają wójta. A przyszły przewodniczący umi chociaż płynnie czytać, Tak jak pyskować ?

  • Krzychu pisze:

   No napewno lepiej od obecnej przewodniczącej która duka jak dziecko do tego ciągle się myli i ja muszą poprawiać.

  • Wróżka pisze:

   Panie Krzychu ,pewnie chciałby pan tak ,,dukać,, tylko pana nie wybrali .

 7. Piter pisze:

  Mieszkańcu: pewnie “umi” czytać za to Pan ma problem z pisaniem. Kolejny artykuł oparty na domysłach “podobno”, ” może” na tym polega praca dziennikarza? Moim zdaniem Pan Gasiorowski sieje tylko zamęt. W poniedziałek okaże się co i jak równie dobrze “może” będzie koniec świata albo “prawdopodobnie” spadnie śnieg.

  • Z Panek pisze:

   A “podobno” Gąsior strzyże psy. Biedne psy.. bo jak je strzyże tak jak pisze to pewnie wyglądają jakby je mole wygryzły… 🙂

  • Jamuz pisze:

   Też to słyszałem. Lidka będzie głosować za odwołaniem!

 8. Anka pisze:

  No ale o co chodzi . Przecież Przewodnicząca spotykała się z radnymi żeby odwołać wójta i nic w tym nie było dziwnego a teraz takie halo . I nikt w necie o tym nie pisał . Każdy przecież ma prawo się spotykać z kim chce i omawiać co chce

  • Wróżka pisze:

   Owszem każdy ma prawo spotkać się z kim chce ,tylko nie w gminie .Nie jest to prywatny folwark wójta. Kiedy wreszcie przejrzycie na oczy ? Ten pan nie ma żadnych zasad moralnych , a w dodatku zwie się wójtem.

  • Karol pisze:

   Wróżko weź się odczaruj!!! To gdzie ma się Wójt spotykać z mieszkańcami jak nie w Gminie??? Jakby użył do tych celów np. sale sportową czy strażnicę wtedy można byłoby mówić o problemie, ale w miejscu pracy??? Faktycznie wójt nie ma zasad moralnych heheheh

  • Anka pisze:

   No folwark nie prywatny ale spotkanie prywatne chyba też nie było . Chyba opozycja nie będzie dyktowac kiedy i kogo wójt ma w urzędzie przyjmować .to już lekka przesada

  • Karol pisze:

   Człowiek opozycji już przecież gminę nie raz obserwował więc mają świeże info. Słyszą że dzwoni ale nie wiedzą gdzie

 9. JARO pisze:

  Pani Przewodnicząca wstępując do Komitetu Referendalnego będąc radną , najpierw powinna sama zrezygnować z funkcji radnego ! skoro widzi jakieś nieprawidłowości w UG , bo jeżeli to jest prawda, to problemem nie jest tylko Wójt, ale także Rada Gminna. Stery Rady Gminnej powinni objąć chłopaki z PSO Krzysiu, Rysiu i Tomuś a wtedy sesję staną się normalne, a nie jak na bazarze , Zadaniem przewodniczącego będzie tylko czytanie uchwał i uciszanie “krzykaczy” i w końcu zakończymy tą telenowelę ” LATO,JESIEŃ ZIMA ” A teraz weźmy przykład z Wójta i bierzmy się do pracy dla dobra Naszej Gminy !!!!!!

  • naprawdę pisze:

   Jaro, to co opisujesz jako normalne takie nie jest! Przewodniczący rady nie jest tylko do odczytywania uchwał i uciszania kogokolwiek! Czy ty człowieku jesteś jakiś głupi? To twoje sprefabrykowanie można jeszcze puścić w niepamięć, ale twoje wypowiedzi świadczą o tym, że postrzegasz patologię jako coś normalnego. Aż wierzyć się nie chce, że ty to mówisz na poważnie! wg ciebie wójt filmikiem rozsławił gminę i dzięki temu rozwinie się turystyka! Krzysiu, Rysiu i Tomuś? Żaden nie ma wyższego wykształcenia (mimo usilnych starań co niektórych), z sensem do powiedzenia mają tyle, co nic. Proste chłopy od prostej roboty. Nie umniejszam im bynajmniej jako ludziom, ale co oni mogą sobą reprezentować? W NORMALNEJ radzie każdy swobodnie powinien wyrazić swoje zdanie (wpierw powinien je posiadać- u nas i o to trudno), powinien nie bać się mówić w imieniu własnym i swoich wyborców. Po to jest rada! Rada to także organ kontrolny wójta. Kontrolny! A nie akceptujący wszystko jak leci! Nie wolno odbierać głosu tym, którzy starają się pracować w tej radzie tak jak powinno się pracować, czyli poprzez wyrażanie swojego stanowiska. Pani Urszula miała odwagę uznać, ze wg niej pankowską radę gminy powinno się poddać ocenie społeczeństwa mimo, że sama do niej należy. To jest postawa HONOROWA! Pani Urszuli należy się uznanie!

  • Anka pisze:

   Naprawdę ? Wg ciebie przewodnicząca musi mieć wyższe wykształcenie ? To co tu robi UB-k ? Przecież ona nie ma wyższego co widać gołym okiem. Wystarczy ja posłuchać

 10. Obserwator pisze:

  Jaro to jak dałeś jakieś pieniądze na ten masz sport czy nie

 11. Wróżka pisze:

  Po co tak się denerwować , dla mnie wymierny jest ranking w głosowaniu cotygodniowym.Widać, jak ludzie lubią wójta ,jak mu dają same ,,1,,Tak podsumowując : wójt musi odejść, a atmosfera w pankach się poprawi . Aaaa jeszcze coś może już wiadomo jaki jest wynik śledztwa w sprawie filmiku w internecie w roli głównej pan wójt ?

  • Karol pisze:

   Ranking jest bardzo obiektywny… W necie w ostatnim czasie wypisują się głównie zagorzali przeciwnicy wójta (wiadomo o kogo chodzi) więc nie ma raczej mowy o obiektywnej ocenie. Pozwolę sobie przypomnieć że przed wyborami też było internetowe głosowanie który kandydat ma największe poparcie… Jakoś się nie sprawdziło… Oszustwo??? Bardzo możliwe:)

  • hangsover pisze:

   Film jest w trakcie obróbki, żeby nie było wszystkiego widać. Jako prezent pod choinkę na dzień przed Wigilią wyświetlimy go na telebimie przed remizą. Seans nie będzie długi, za to w pętli, żeby każdy mógł obejrzeć. Na zmianę ze zdjęciami osób sprzyjających wójtowi w radzie głuchych ze szkoleń i ze zdjęciami pijanych urzędników. Zamiast płatności za bilety, listy z poparciem dla referendum. Są chętni?

  • Kamilek pisze:

   jaki filmik??? ten co krążył? Dobrze by było, bo nie każdy miał możliwość go zobaczyć… Co niektórzy zmieniliby zdanie

 12. Obserwator pisze:

  a na sesji 13.10 mówiłeś co innego

 13. judytka pisze:

  Pan Gąsiorowski widzę portal o Wręczycy też prowadzi… Omnibus…

 14. Wojtek pisze:

  Jestem bardzo ciekaw czy tych wspaniałych 9 radnych za 300 zl diety tak broni wójta, czy raczej kryją się za tym konkretne premie jak słychać w pankach . Niech wójt ujawni premie gazetą i bedzie wszystko jasne, chyba że ma coś do ukrycia .

  • Wróżka pisze:

   Tych dziewięciu wspaniałych to nie ma własnego zdania ,są jak marionetki . Wójt pociąga za sznurek ,a oni tańczą . Wójt w niejednej sprawie mataczył .Chyba napisze do PIP-u , bo chyba tam jeszcze o nim nie słyszeli.

  • Anka pisze:

   Nie strasz tylko napisz. Do Kasi z Bravo też

 15. Karol pisze:

  Jak to mówią tonący brzytwy się chwyta. Zrobicie wszystko żeby dorwać się do władzy. Po trupach do celu. Ciekawy jestem jak to się wszystko zakończy…

 16. JARO pisze:

  Ciekawe kto pisał ten program na 21 sesję , podoba mi się § 3 pkt. 6 w sprawie oczerniania Radnych Gminy przez internautów. Proponuję, aby Wójt zaprosił jakąś firmę szkoleniową i żeby Radni zostali przeszkoleni , aby nie dochodziło do takich sytuacji z ich ” oczernianiem” na forum !!!!! A co do odwołania przewodniczącej to nic tu nie ma , ale jakby coś było to mam obawę że pani Ula zostanie tylko sama z tej 5

  • Z Panek pisze:

   Nie martw się marko . Zarząd komisaryczny gminie nie grozi U na zadłużenie jest ok 5 mln przy dochodach ok. 20 mln czyli to nie to samo co 40 mln długu na 10 mln dochodów . Jak nie umiesz policzyć to ci powiem – w naszej gminie zadłużenie jest czterokrotnie mniejsze od dochodów a w tej która podałeś zadłużenie jest czterokrotnie większe od dochodów.

  • Marco pisze:

   Elu spokojnie,tamci chociaż zagarneli porządne sumy i mogą się śmiać ale wiedz jedno że za małe pieniądze które są publiczne idzie się do pierdla.

 17. Jaro. pisze:

  Radni służą wójtowi czy mieszkańcą , bo jak na razie to wójtowi i czego się dziwią że Ludzie zwią . Tera będzie rządzić rodzina wójta Pan Krzysiek i Tomasz. Od poniedziałku będzie jak w Rosji kto przeciw zniszczyć

 18. Anio£ek pisze:

  Tak łatwo wójt skresla panią przewodniczaca za slowa prawdy i dzialaniu za ludzmi gdzie kiekieruje sie rozumem aby jakos wybrnac z sytuacji Ale wojt za swoje czyny nic nie odpiwiedzial i radni go nie skreślają ze zle robi oj nie £adnie nie £adnie ……widac ze prawda boli i niewygodnej pani trzeba sie pozbyć zostana ” sami swoji “jak we filmie ……….

 19. Bona pisze:

  Szkoda że tak źle się tu dzieje ,szkoda że Pana Mirka już niema to byl gościu na poziomie nie co tera,pani przewodnicząca.z radnymi se rady nie daje to szuka pomocy u konkurencji.co to za radna to tchórz .Wielka pancia nic więcej.

 20. Bona pisze:

  Co wam tak żal dupe ciska .co to jedyny wójt co wam na obiecywał..wydmuch nic nie zrobił a wielce się burzy oco że za dużo Praski zrobił .A ten trzeci co chce wskoczyć na krzesełko i co . będzie wtedy lepiej.ludzie ogarnijcie się bo to tylko zemsta i złośliwość .

  • Anio£ek pisze:

   Też sie ogarnij nie widzisz co sie dzieje …jakas nie ogarnieta jestes chodzi nie o to co zrobil praski ale o to co teraz robi z ludzi pozbywa sie bo nie wygodni prawde ujawniaja o nim czy to ze przewodniczaca tez chce te referendum i dobrze wtedy sie okaze czy zostaje czy nie proste i logiczne

 21. Wojtek pisze:

  Tylko żaden wójt policji nie nasyłał na mieszkańców jak obecny. A obecny nawet nie umi przyjąć krytyki . Jak bedzie nowy to chociaż ludzie przestaną się bać.

  • Kamilek pisze:

   Tak myślałem że Pan to Mieszkaniec, te same orty robicie. A tak naprawdę to Pan Przemek we własnej osobie, który przeżywa dalej policję. A może to jacyś Wasi wrogowie nasłali albo ktoś z branży, wszystko teraz można na wójta zrzucić, kozła ofiarnego znaleźliście. Zawsze trzeba mieć dowody zanim się kamieniem rzuci.

 22. Jaro. pisze:

  Pan P ma prawo być zły na wojta . Ale są wpisy w czasie pracy pana p

 23. Wróżka pisze:

  Błąd ,odwołać przewodniczącą RG : jest to osoba o wysokiej kulturze osobistej, reprezentacyjna ,mądra , taktowna , czego niektórym tego brakuje .Przecież to wójt tak manipulował wszystkimi i wstawił ,, swoje ,, osoby na stanowiska przewodniczącej i zastępców RG.Tylko jego plany poległy , ponieważ pani przewodnicząca zobaczyła jego matactwa i manipulowanie ludźmi ,no i sprzeciwiła się wójtowi. Jak wiecie ten co sprzeciwia się Praskiemu musi odejść.Są to rządy despotyczne .

 24. JARO pisze:

  Mam nadzieje że po sesji w UG wróci normalność i w końcu wszyscy urzędnicy wezmą przykład z Wójta i zabiorą się do pracy !

  • Wróżka pisze:

   ha ha JARO sam w to nie wierzysz , co piszesz. Wójt ma zawsze rok w rok stary urlop. który cała Polska musi wykorzystać do 30 września tylko wójt gminy Panki ma stworzone na swoje potrzeby inne prawo niż to które funkcjonuje w całej Polsce . Należy rozliczyć go z tego . on nie jest bezkarny ,trzeba sprawę oddać do sądu , ponieważ wykorzystuje swoje stanowisko do działań poza prawem.

  • JARO pisze:

   Jak już pisałem nasz Wójt pracuje nieraz 24 na dobę i ten niewykorzystany urlop bierze się z natłoku prac jaki wykonuje na rzecz gminy , Myślę że jakby mógł to wziąłby urlop , wyjechałby i wypoczął. Ale nic się nie stało, bo zawsze może sobie to wynagrodzić ekwiwalentem za zaległy niewykorzystany urlop.

 25. Wróżka pisze:

  JARO ,czy pan się czegoś naćpał ,lub jest pan następnym mieszkańcem zależnym ( czyt. uzależnionym ) od wójta ?

  • Z Panek pisze:

   Nie Wróżka, JARO się nie naćpał tylko ty durna jesteś i czytać nie umiesz a myśleć tym bardziej. Kipisz jadem – zmień nick na ŻMIJA, bardziej pasuje.

  • JARO pisze:

   Nie jestem zależnym, ani uzależnionym poprostu jestem pod wrażeniem jaką pracę wykonuje Wójt na rzecz naszej gminy , myślę że czeka go jeszcze duża kariera polityczna ( pod warunkiem że PSL zamieni na PiS ) .Jeszcze będziemy dumni oglądając go w TV(może jako ministra w rządzie Morawieckiego) i chwaląc się że kiedyś u nas wójtował.

  • Wróżka pisze:

   Do Z PANEK – należysz do świty wójta .Jesteś giermkiem ,oj nie pomyliłam się raczej błaznem.

 26. Pablo pisze:

  Referendum rozliczy za ciężką pracę już nie długo

 27. Anna pisze:

  Jest was tutaj 21 osób w tym sporze oj brakuje jeszcze was sporo a Wróżke powinniście zablokować albo na stanowisko Wojtowej dać ona by zarządzała Pankami.Wrozka zmień się na nowa Wojtowa dasz rade.! Już Cię widzę jak taka mądra jesteś w tych swoich wpisach to Panki twoje.

  • Wróżka pisze:

   Czy jesteś też giermkiem wójta ? Owszem dam radę .Do referendum już blisko , a jeszcze czekam na wyjaśnienia wójta dot. Antoni,co to była wg Praskiego Antoniną he he he .Coś długo trwa to wyjaśnianie. Chyba,że wójt wie co zrobił i nigdy mieszkańcy nie dowiedzą się prawdy .Chociaż chyba wszyscy prawdę znają.

  • Wróżka pisze:

   Anno każdy ma prawo do wypowiedzi ,,wolność słowa i wyznania .. Tobie coś nie pasuje ?????????????

 28. JARO pisze:

  Do Wróżki : Co do tego filmu to nie jest wina Wójta , powinniśmy winić policję za opieszałość , doskonale rozumię że trwa to za długo, przecież Wójt wypowiadał się że to nie on jest na tym filmie i to już dawno policja i prokuratura powinna wyjaśnić, kto chciał skompromitować Wójta ?, a byłoby już dawno po sprawie.

  • Z Panek pisze:

   Jaro a może chodzi o prowadzenie tej sprawy przez policję z Krzepic? Pewnie sprawę masturbatora umorzą i stwierdzą, że nie było przestępstwa. Wójt w końcu może wrzucać do sieci co chce

 29. Asia pisze:

  Nawet wójta tu widać

 30. Wróżka pisze:

  JARO ,CHYBA SAM NIE WIERZYSZ CO PISZESZ WÓJT NIEWINNY HAHAHAHA………………..

 31. Do Gąsiora matka:-( pisze:

  Jesteś kłamcą dlaczego rada nie odwołała Bujak siejesz płoty żeby skłucic Panki a my nie będziemy chyba dłuzni znajdziemy CISIE i się odwdzieczymy zobaczymy czy :Obchodzi się Dzień Niepodległości (Co nie widział Pan przepiękego występu młodzieży ze Szkoły w Pankach) Byłoby być zobaczyć pracę tej młodzieży.Ale po co lepiej skrytykować. Proszę odpowiedzieć mi na pytanie. CZY BYŁ PAN W KOŚCIELE W PANKACH? proszę napisać co Pan widział co Pan zobaczył. NIC BO PANA TAM NIE BYLO! Ale ocenił Pan wszystkich którzy brali udział w tym przedstawieniu. Matka występującego dziecka.! Wstydził by się Pan!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *