bezchmurnie
15°
15°
poniedziałek
Reklama
Chcą odwołać Wójta i Radę Gminy Panki!
02 listopada 2016 r. | 09:25
12

Powstała formalna grupa Mieszkańców Panek, która w poniedziałek złożyła do Komisarza Wyborczego w Częstochowie wniosek o rejestrację Komitetu Referendalnego w sprawie odwołania Wójta Bogdana Praskiego i całej Rady Gminy. Pełnomocnikiem Komitetu jest Krzysztof Antończak - potwierdził w rozmowie z nami Tomasz Doruchowski, dyrektor delegatury PKW w Częstochowie.

Pod wnioskiem podpisało się pięcioro Mieszkańców. Były Wójt Panek - Zbigniew Wydmuch, Przewodnicząca Rady Gminy - Urszula Bujak, dwóch kandydatów w ostatnich wyborach na fotel Wójta - Łukasz Kiedrzyn i Krzysztof Antończak oraz Dorota Gmyrek.

Inicjatywa Mieszkańców ma związek z aferą obyczajową, którą od kilku tygodni żyje cała gmina oraz tym, iż radni gminy nie stanęli na wysokości zadania i nie dali szansy wypowiedzieć się Mieszkańcom na temat przyszłości Panek w postaci referendum.

Teraz komitet referendalny ma 60 dni na zebranie potrzebnych podpisów. By zorganizować referendum potrzeba 417 ważnych podpisów Mieszkańców gminy, natomiast, by odwołać Wójta i Radę w referendum musiałoby wziąć udział 1402 osoby uprawnione do głosowania.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Chcą odwołać Wójta i Radę Gminy Panki!”

 1. Z Panek pisze:

  Skoro Praski jest taki mocny, niech da nam możliwość wypowiedzenia się w jego sprawie. Wielkie brawa za odwagę!

 2. Jamuz pisze:

  Gdzie można się podpisać?

 3. Zainteresowany pisze:

  Gdzie można podpisać listę?

 4. Wróżka pisze:

  Wreszcie coś drgnęło w tej gminie. Może teraz ludzie zrobią rachunek strat i zysków ,bo łatwo jest zarządzać pieniędzmi z pożyczek, gorzej je spłacać.Może teraz będzie podany wynik śledztwa w sprawie afery internetowej w głównej roli z wójtem.Może teraz ludzie zobaczą ,że zarządzać nie znaczy mobingować .Może teraz ludzie wreszcie powiedzą dość tym kłamstwom i obłudzie ze strony wójta . Dość władzy tego bezdusznego despoty.Ludzie weźcie wreszcie stery w własne ręce, nie macie czego się bać.Przecież widać,że ten pan jest już skończony w Pankach ze swoimi rządami.Hm tylko jak tu będzie żył i mieszkał, po tylu przykrościach,które wyrządził ludziom…………..

  • Z Panek pisze:

   Zastanów się, dlaczego tego skompromitowanego wójta bronią tak lokalni biznesmeni…którzy mieli bądź mają do czynienia z przetargami gminnymi…

 5. realista pisze:

  i tak go nie odwolacie

 6. Wróżka pisze:

  Obywatelu ,,z Panek,, odpowiedź jest jedna……domyśl się. Ręka rękę myje – znasz to ?

 7. JARO pisze:

  Ludzie opamiętajcie się , chcecie odwołać najlepszego Wójta w Polsce ! Nie widzicie jak Panki się zmieniły ! Za naszego włodarza , tak mała gmina znana jest już w całej Polsce i w Europie ! a my nie potrafimy tego docenić.

 8. ALDONA pisze:

  Myślę że do referendum dojdzie i jestem pewna obaw że za 2 lata Bogdan nie będzie miał już kontrkandydata na Wójta , bo już w tym referendum pokaże tym osobą z Komitetu Referendalnego gdzie jest ich miejsce , bo niektórzy jeszcze nie zrozumieli po ostatnich wyborach przegrywając już w I turze . A co do Rady Gminy to sama powinna się rozwiązać dla dobra Panek !! bo to oni przyzwalali Wójtowi na pewne harce (działka za remizą), nie interesując się wcale naszą gminą . Jakby Wójt miał w takich radnych jak pan Czesław czy pan Arkadiusz to na pewno wyszłoby to dobrze dla Gminy, bo te osoby interesują się Pankami i wielki szacunek dla nich !!!!

  • Sowa pisze:

   w kwestii referendum – jeśli będzie – wyborcy powinni się wypowiedzieć, jeśli “oleją” tą sprawę to ich problem, nie mogą później narzekać, że im coś nie pasuje. Jeśli w większości zagłosują za utrzymaniem obecnej władzy to również ich problem – oznaczać będzie, że wyborcom widocznie podobają się styl rządzenia i osiągnięcia tej ekipy. Pożyjemy zobaczymy. A co do osób z Komitetu Referendalnego – podpisać pod wnioskiem mógł się każdy, ale pozostałym chyba zabrakło odwagi.
   Zawsze jest tak że różne nieprawidłowości, patologie władzy i korupcja rozwijają się na tyle na ile pozwalają na to wyborcy tej władzy ( bez znaczenia czy to władza rządowa czy samorządowa )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *