słabe opady deszczu
32°
32°
piątek
Reklama
Dobry gospodarz
22 sierpnia 2018 r. | 11:13
4

W 2017 roku na jednej z sesji rady gminy w Pankach poinformowano, że gmina jest po wstępnych rozmowach z osobą prywatną w kwestii zakupu działki obok oczyszczalni ścieków, na której miał powstać PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). PSZOK dotychczas znajdował się na terenie miejscowej oczyszczalni.

Pomysł zaskakujący. Latem poprzedniego roku tuż obok nowej lokalizacji PSZOKu otwarto nowe biura Związku Międzygminnego ds. Ochrony Wód. Sąsiedztwo „śmietnika” na pewno wydaje się mało przyjemnym miejscem do pracy. W podobnym tonie wypowiadał się też współgospodarz związku, wójt sąsiedniej gminy Henryk Mach, wyrażając ogromne zdziwienie, że w takim miejscu gospodarz Panek decyduje się na składowisko odpadów.

Jeszcze większe zdziwienie wywołało jednak przywiezienie „budulca” pod drogę wjazdową, w którym znajdowały się resztki ceramiki łazienkowej, karton-gipsy, cegła, czy fragmenty metalowych elementów konstrukcyjnych – jednym słowem śmieci.

Jak wydawać się może, obiekty gminne powinny być wizytówką mieszkańców. Warto pojechać do ościennych gmin, by zobaczyć, że urzędy, obiekty i tereny gminne są zadbane, pomalowane, trawa wokół przycięta, a toalety czyste i nowoczesne, co świadczy dobrze o gminnych gospodarzach.

W Pankach niestety tak nie jest, a gospodarz gminy o wizerunek zadbać nie umie.

O niedbalstwie przypomina też pismo, w którym WIOŚ nakazał władzom gminnym uprzątnięcie śmieci z drogi wjazdowej na PSZOK czego do dzisiaj nie zrobiono. Zamiast tego zaaprobowano, nakazano lub przymknięto oczy na rozwiązanie zastępcze – gruzowisko zostało przysypane ziemią zapewne w myśl idei – czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

Otóż nie. WIOŚ do sprawy powróci i przysypane ziemią śmieci będzie trzeba i tak z tego miejsca usunąć, czy nie łatwiej byłoby zrobić to wtedy gdy były na wierzchu? Widać nie.

Gmina kolejny raz dopłaci do interesu, by ktoś śmieci odkopał i wywiózł – kto i gdzie tym razem? "Za tory" w Praszczykach gdzie wywieziono śmieci spod pankowskiego cmentarza? Na działkę lokalnego przedsiębiorcy w Pankach, czy na dzikie wysypiska w Żerdzinie albo Zamłyniu?

Poinformujemy o tym na pewno, wszystkie te lokalizacje są redakcji doskonale znane.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl4 odpowiedzi na “Dobry gospodarz”

 1. Ela pisze:

  Panie redaktorze mam tylko jedno pytanie , pisze pan tak pięknie o ościennych gminach , a czy w Przystajni otwarte są “unijne toalety” na stadionie ?

  3
  6
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Nie wiem czy “unijne toalety” stale otwarte są na stadionie w Przystajni, byłem kilka razy – były otwarte. Wiem za to, że podobne toalety przy placu zabaw w Pankach ul. 1 maja (bloki) były wielokrotnie zamknięte, co osobiście kilka razy sprawdzałem – chociaż z reguły są otwarte, nawet “na oścież”. Jednak ich stan wizualny jest czasami daleki od dobrego. Tutaj jednak trudno winić wójta czy pracowników urzędu, w końcu nie oni brudzą. Warto jednak dodać, że w Przystajni – o którą Pani pyta – zawsze było mydło i papier toaletowy. W Pankach nie ma ani papieru, ani mydła…

   Skoro już jesteśmy przy toaletach – ze strychu Urzędu Gminy w Pankach, zniknął nocnik 🙁 bałagan jednak pozostał, mimo iż od artykułu, który to opisywał minęło dziewięć dni.

   Pozdrawiam
   Jarosław Brzęczek

   8
   2
 2. Ela pisze:

  Do redaktora naczelnego Kłobuckiej. pl : “Nie gryzie się ręki która Cię karmi” , dlatego nie słuchaj redaktora Nowin i nie pisz o Wadroxie i powiatowych inwestycjach , to może być dobry artykuł , ale może Cię to i przerosnąć , lepiej pisać o Bodziu i Pankach.

  2
  5
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Podziękuję za dobrą radę. W przeciwieństwie jednak do redakcji Nowin, my posiadamy informacje. Trochę to przykre, że trzeba będzie pisać źle o zmarłym, honorowym obywatelu gminy Lipie, panu Tadeuszu Pułce który w tej sprawie został prawomocnie skazany. Były starosta Minkina został uniewinniony, innych nie skazano.

   Pytanie więc czy byle miernota mianujący się redaktorem ma prawo, by podważać decyzję sądu?
   To samo robi w sprawie Aleksandry Banasiak i za chwilę zostanie skazany.
   W kwestii zapłaty mojej skromnej osobie też podważa wyrok sądu, który uznał, że jest mi winien pieniądze…

   Co mam udowadniać? Że nie jestem wielbłądem?
   Facet zdania nie umie sklecić bezbłędnie, a mianuje się alfą i omegą. Uważa, że mając trochę więcej niż inni jest kimś lepszym, mądrzejszym? Nie jest.
   Nakupił polubień strony, fałszywe konta piszą tam komentarze, i tak to się kręci…

   Pozdrawiam

   7
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *