bezchmurnie
22°
22°
sobota
Reklama
Działania “Trzeźwość” w powiecie kłobuckim
16 lipca 2018 r. | 11:01
1

Kłobuccy mundurowi na terenie powiatu prowadzą cykliczne akcje „Trzeźwość”. Podstawowym celem tych doraźnych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwym kierującym. Inicjatywa przynosi zamierzony efekt, gdyż przez pierwsze 9 dni lipca, o różnych porach dnia, policjanci przeprowadzili ponad 1100 testów zatrzymując 9 kierujących po alkoholu.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu kłobuckiego mundurowi prowadzą regularne działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Inicjatywa ma na celu uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy w dalszym ciągu stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Praktycznie codziennie, o różnych porach dnia, kierowcy i rowerzyści muszą liczyć się z możliwością badania stanu trzeźwości na wyznaczonych punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu. Podczas doraźnych działań policjanci dużą ilość badań, wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia służące do zbadania stanu trzeźwości.

Działania „Trzeźwość” przynoszą zamierzony efekt, gdyż przez pierwsze 9 dni lipca, policjanci przeprowadzili ponad 1100 testów zatrzymując 9 kierowców po alkoholu wśród, których znalazło się trzech rowerzystów. /KPP w Kłobucku/Jedna odpowiedź do “Działania “Trzeźwość” w powiecie kłobuckim”

  1. Stefan pisze:

    Trzeba uświadomić badanym ludziom że skoro milicjanci utrudniają człowiekowi życie tymi durnymi badaniami to niech za każdym razem niech żądają protokołu z przeprowadzonego badania. A jeżeli przed dmuchaniem nie poinformowano o takiej możliwości to natychmiastowa skarga do komendanta, wtedy zobaczymy komu się zbrzydnie naginanie prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *