zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
Elżbieta Wachowska nie jest już sekretarzem gminy Panki!
27 listopada 2018 r. | 10:03
62

Wczoraj odbyła się druga sesja Rady Gminy Panki. Najważniejszą informacją podczas sesji było potwierdzenie, że od wczoraj funkcję sekretarza gminy przestała pełnić Elżbieta Wachowska. Wachowska wczoraj otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę.

Nowego sekretarza zapewne poznamy w najbliższych tygodniach.

PAWEŁ GĄSIORSKI62 odpowiedzi na “Elżbieta Wachowska nie jest już sekretarzem gminy Panki!”

 1. adai pisze:

  nie mówiłem, że ta ładna pani w gustownym szalu na smukłej szyi, to normalnie pechowa jest? jonasz, panie dzieju.
  krzepickiej szkole i jej dyrektorowi ponoć przyniosła pecha.
  wydmuchowi też wywróżyli nieszczęście od chwili gdy ją przyjął na urząd.
  bodziu mógł się ślizgać kolejne pięć lat, ale pechowo brzęczek otworzył gazetę.
  największego pecha przyniosła jednak tej biednej gminie. odkąd zaczęła pociągać za sznurki, to gminie ostał się jeno sznur.

  no ale dość na tym. od wczoraj gmina zaczęła robić oszczędności. na razie zacznie od stanowiska sekretarz. o wysokość jej pensji będzie póki co mniej wydatków.

  41
  26
 2. Praszczyk pisze:

  I co teraz Elka będzie robić?

  29
 3. Dobra rada pisze:

  Do Budmetu z Bodziem pójdą, a może Pilśniak ją przyjmie bądź na kelnerów do Pilarza

  34
 4. Dobra rada pisze:

  w Budmecie byłoby dla Elki najciekawiej – Budmetowa też ma charakterek, heheh. Jeden dzień i do widzenia, heheheh

  30
 5. KASIA pisze:

  Porządki sie robią.I bardzo dobrze na wszystkich przyjdzie czas.

  32
 6. mieszkanka Panek pisze:

  najważniejsza informacja… widać czym żyje nowa władza. to było do przewidzenia że nowa Pani Wójt musi opróżnić miejsca dla swoich, ale ludzie myślą że robi porządek. Jak dla mnie mydlenie oczu żeby usprawiedliwić obsadzanie stanowisk swoimi. A tak myślałam że Pani Wójt jest inna i potrafi dojść do porozumienia z każdym jak obiecywała w gazecie kłobuckiej….

  5
  36
  • Mieszko pisze:

   Widocznie z panią Elą nie dało się dojść do porozumienia, więc trzeba było się rozstać… 🙂

   36
   2
  • Kajtek pisze:

   Mieszkanko jeszcze nikogo nowego nie zatrudniła. Rozumiem że żal ci twojej posadki i ci się nudzi ale Taki mamy klimat Life is brutal babe

   29
   2
  • Adai pisze:

   mieszkanko, dla mnie to wygląda inaczej, to właśnie jest porozumienie, nieporozumieniem by było zostawić ją w gminie. nowa wójt ma pełne poparcie dla tych działań, stoi za nią ponad 2 tysiące mieszkańców, którzy oddali głos na wójta i jej radnych, spośród 2,5 tys.

   24
  • mieszkanka Panek pisze:

   nie od dziś wiadomo że obie Panie nie darzą się sympatią, ale po prostu moim zdaniem nie może to być powód- w jednostce publicznej- żeby kogoś zwolnić. Nawet jak mu się przypisze odpowiedzialność za wszystko co jest źle w gminie (swoją drogą oskarżenia w sprawie oczyszczalni to tak jakbyś był winny Ty że ktoś Ci szambo wypompował na podwórko:) Ale ok, to jest Wasze zdanie a to moje i życzę powodzenia jak Was ktoś zacznie mierzyć taką miarą jaką tu mierzycie. Tylko proszę nie wypisujcie do mnie na Pani Elu, bo to już lekka przesada…

   1
   24
 7. Jacek pisze:

  już nie jest? a okresu wypowiedzenia nie ma? jak to umowa o pracę to 3 miesiące przecież? coś ta prasa przekręca

  24
  2
 8. Bogdan pisze:

  Dobrze jest, może Bodzio ją zatrudni jako lewa ręka bo prawą ma już zajęta ??

  29
  2
 9. Ela pisze:

  Teraz kolej na mecenasa , niech wie że nie ma ludzi niezastąpionych , sam sobie wystawił laurkę będąc w komisji pokazał swoje podejście do obowiązków w czasie konkursu na młodszego inspektora .

  29
  1
  • Usetobe pisze:

   Do końca grudnia ma umowę. Po co wyrzucać? Niech pracuje, zarzucić go robotą, przynajmniej coś odpracuje…

   23
   1
 10. Tobi pisze:

  Mój Boże co wy tu piszecie gmina za przekręt z oczyszczalnia dostała 180 tys kary sekretarz wójt skarbnik z oczyszczalni i kilka innych z gminy i z wioski powinno dostać dyscyplinarnie a nie rozstać się z podaniem ręki dwa lata temu na sesji jak były przez kilku mieszkańców zgłaszane nieprawidłowości to ten cymbał i jego Lejdis mówili że to bzdury wyssane z palca i że kontrolę z wioski niebwykazaly żadnych nieprawidłowości ot dobry menager ztego twojego Bodzia mieszkanko

  31
  • Karolek pisze:

   Tobi masz racje za te ścieki powinien ktoś ponieść odpowiedzialność a jak na razie spokój nic nie słychać. Wg mnie ukarany nie będzie nawet ten, a wiadomo kto, co spuszczał ścieki, a co dopiero władze gminy… Masakra jakaś, jakiś szarak wypuszczałby do rowu czy gdzieś na pole ścieki i zaraz byłby złapany, płaciłby mega karę, a ktoś kto ma kasę wypuszcza do oczyszczalni ścieki takie jak krew czyli syf jak cholera i śmieje się władzy, wymiarowi sprawiedliwości w twarz, taka u nas rzeczywistość

   30
  • Usetobe pisze:

   Karolek nie panikuj. Daj czas prokopom na działanie. Będą zarzuty i kary.

   19
   2
 11. Lena pisze:

  Czytajac powyzsze komentarze doszlam do wniosku,ze juz na poczatku Pani Wojt jest oceniona.Mam jednak nadzieje,ze bedzie lepiej niz bylo!Wierze,ze skonczylo sie kumoterstwo wierze,ze sprawa sciekow tez bedzie wyjasniona a winny ukarany!Mam nadzieje,ze P.Wojt postara sie aby poprawila sie komunikacja z Panek do I z Klobucka,Krzepic!Mam tez prosbe do nowej Pani Wojt aby tak zorganizowala odbior niepotrzebnych mebli,dywanow etc. jak jest w innych Gminach tzn.aby te rzeczy byly zabierane spod posesji a nie tak jak dotychczas spod placu Strazy Pozarnej.Dziekuje i mam nadzieje,ze P.Wojt to przeczyta.

  30
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   Bardzo fajny, merytoryczny komentarz. Oby takich więcej.

   27
   2
  • Janina pisze:

   Myślę, że są inne ważniejsze problemy do rozwiązania jak odbieranie starych odpadów z domu. Bez urazy oczywiscie ale w Niemczech są punkty zbiórki takich odpadów też w wyznaczonym miejscu. I jakoś funkcjonuje to bez żadnych problemów. Ludzie nawet z gałęziami czy skoszona trawą jadą tam i nie ma problemu z ze śmieciami. Jest czysto i schludnie. Trochę chęci nie zaszkodzi.

   7
   18
  • Pilarz pisze:

   Masz rację Janina . Ludzie by chcieli jeszcze może skosić i zagrabić. Sa punkty wywozu i to wystarczy . Pozdrawiam

   3
   16
 12. Arek pisze:

  A nowym sekretarzem HURRA ma być Kiedrzyn

  24
  • Leszek pisze:

   Popieram , jeżeli dalej jest w PiS -ie , to przy takim Sekretarzu Panki na pewno pójdą w dobrym kierunku tym bardziej że władza w Sejmikach też jest w rękach tej partii , a to tylko dzięki radnemu Kałuży , który w ostatniej chwili zrozumiał że KO to ” wydmuszka “.

   27
   5
 13. Dorota pisze:

  Nawet gdyby był to uważam że to byłby dobry wybór. Ma doświadczenie, wykształcenie, nie jest konfliktowy ale co najważniejsze nikt nie powie że jest nieuczciwy. A to jest najważniejszy atut

  26
  • Wojtek pisze:

   Wykszałcenie może ale doświadczenie ??? Ludzie z własnej wsi nie poparli go na radnego więc chyba wydali odpowiednią opinię o człowieku. Już nawet nie będę się czepiał, kto kanapki na śniadanie przyniesie do urzędu .

   7
   23
  • Arek pisze:

   No jak uczciwość to jedyne wymagane kompetencje ???to brawo !jest standardowo NOWA WŁADZA zawsze obsadza swoimi ludźmi stanowiska a ze piszecie zeznajwazniejsze ze z PIS to chyba rozum wam odjęło

   6
   22
  • Wyborca pisze:

   do Wojtusia i Arka !
   pewnie że nie liczy się wykształcenie ani uczciwość !! tak było do tej pory !
   najważniejsze żeby był z PSL.
   bo im się należy, w samorządzie byli do zawsze a jak rządzą to widać po osiągnięciach Bodzia …
   faktycznie trzeba się było napracować żeby gminę rozwalić, doprowadzić prawie do upadku !

   20
   2
  • Jan pisze:

   Areczku !

   jasne … uważasz że Pani Wójt powinna pójść z PSLem ??

   przypominam CI że mieszkańcy już podziękowali Bodziowi wspieranemu przez PSL !!!
   mieszkańcy nie chcą kontynuacji tego co było,

   19
   2
  • Arek pisze:

   Nie TAK NIE UWAŻAM I NIC TAKIEGO NIE PISAŁEM ALE PRZYPOMINAM ZE HASŁO WYBORCZE BUJAK TO LICZY SIĘ CZŁOWIEK NIE POLITYKA i wiele razy podkreślała ze jest apolityczna i co teraz wyjeżdżacie z partyjnoscia????

   3
   18
  • Pis pisze:

   Arek popieram. Rozóm odjeło Pisiory jedne????

   3
   13
 14. Leszek pisze:

  Dla dobra naszej gminy Ula powinna wstąpić do PiS -u , bo nie oszukujmy się że w polityce jak nie ma się poparcia to ciężko cokolwiek załatwić .

  23
  5
  • Arek pisze:

   OMG !!a skąd wiesz w jakiej parti jest może już dawno w twoim ukochanymPIS

   1
   17
  • mieszkanka Panek pisze:

   słyszałam jeszcze o jednej kandydatce na sekretarza, czy to pewne z tym Kiedrzynem? W sumie działania Pani Wójt przypominają od samego początku styl PiS, więc może i pójdzie w tym kierunku. Ciekawe co na to mieszkańcy, którzy głosowali na kandydatkę bezpartyjną… A PiS ma wielu wiernych członków, dla których muszą się znaleźć miejsca i oprócz tej przynależności nic nie ma znaczenia- uczciwość, doświadczenie? zabawne! (zobaczcie co było i jest na Maskpolu)

   1
   19
  • Ela pisze:

   Czyżby to nie jaka Wiśniewska ??

   16
   2
 15. Robert pisze:

  Nie rozumiem po co ta dyskusja. Szef dobiera sobie współpracowników i tyle. W każdej firmie tak jest. A czy Wójt będzie z Pslu czy z Pisu czy z Nowoczesnej to z punktu widzenia mieszkańca to jest nieistotne. Istotna jest kanalizacja i przysłowiowy metr chodnika. A co do uwag na temat Kiedrzyna to uważam że opnie negatywne są dla niego krzywdzące a po pierwsze są wypowiadane przez osoby które jego nie znają. Miałem z nim okazje pracować w zakładzie energetycznym i nikt nie miał do niego żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam

  23
  • Stefan pisze:

   Zgadza się że sam szef dobiera sobie współpracowników tylko że nie po to poszliśmy do wyborów żeby znów było jak za bodzia, same tylko układy. Na stanowisko owszem potrzeba człowieka uczciwego ale również fachowca na najwyższym poziomie a nie człowieka z klucza partyjnego.

   20
   6
 16. Zdzichu pisze:

  Mieszkanko z Panek

  jak nie masz sprawdzonych wiadomości poza fałszywymi plotkami które bezmyślnie powtarzasz to nie obrażaj ludzi którzy mają inne poglądy od Ciebie.

  W tej gminie niestety przez wiele lat kłamstwo było na każdym kroku

  23
  • mieszkanka Panek pisze:

   plotki będą krążyć póki Pani Wójt nie wybierze nowego sekretarza, tylko pytałam czy to pewna informacja z Kiedrzynem, bo skoro tak szybko pozbyła się poprzedniego sekretarza to chyba ma już jakiś plan? chcesz wiedzieć kto tu jest obrażany? przeczytaj cały wątek ze zrozumieniem i pozostałe na tym forum to zobaczysz. Tylko jak ktoś obraża zgodnie z Twoimi poglądami to jest ok?

   1
   17
 17. Górol pisze:

  łoj słychać straśny kwik łodrywanych łot korytka !!!

  27
  • No to gróbo pisze:

   Słychać rowniesz mlaskanie tych co do koryta się dostali. Ufff słychać na cały powiat ???

   4
   13
 18. Leszek pisze:

  Mam pytanie do redaktora czy w Pankach jest budżet obywatelski ?

  15
 19. Jan pisze:

  Areczku !

  My ? jakie My ?

  sam się rozpisujesz o innych a potem się dziwisz !
  Chłopie ! Daj sobie spokój !

  16
  1
 20. Świadomy pisze:

  jedno jest pewne … budżetu nie ma wcale !!

  Poprzedni wójt nawet projektu budżetu nie złożył a miał taki obowiązek !

  17
  1
  • Ona pisze:

   Świadomy jesteś bardzo nieświadomy. Budżet został złożony w terminie I to przez Praskiego pomimo że brzeczek się rozpisywał, że nowa wójt dużo pracy czeka, że budżet musi złożyć bo skarbnika nie ma i Praski nie zrobi. ZROBIŁ.
   Przydałoby Ci się trochę świadomości zanim napiszesz bo jesteś zwykłym kłamcą.

   2
   22
  • Ela pisze:

   Do Ona : czyli co ? jeszcze zrobił budżet ( ciekawe czy uwzględnił w nim swoje zobowiązania w/g wykonawców ) i zdążył jeszcze z wynagrodzeniami ! brawo !!!!! jesteś wielki .

   19
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   “Ona”, projekt budżetu na 2019 rok został przygotowany i wysłany. Była sekretarz według moich informacji “siedziała” nad nim przez jakiś czas w pokoju skarbnika, zapewne nawet wyrobiono się terminie do 15 listopada. Większego znaczenia to nie ma. Najwyżej RIO mogłaby mieć uwagi, a w razie nie złożenia budżetu, zrobiłaby to za urząd.

   Chyba większym problemem jest to, że brakuje środków na sfinansowanie wielu wykonanych już robót. To przekłada się na deficyt gminy, który wynosi obecnie ile? Dwa, trzy, cztery miliony złotych? Skąd gmina weźmie środki finansowe na jego pokrycie?

   Kredyt? Kolejne obligacje?

   Jakie jest bez tego zadłużenie gminy? Pięć, sześć, siedem milionów?

   W mojej ocenie, dwa, a może trzy lata, urząd będzie wychodził z obecnych problemów i tylko duża przychylność Starostwa, Subregionu i Województwa może pozwolić na jakieś skromne inwestycje.

   Ostatni miesiąc, to prawie sto tysięcy dodatkowych wydatków (szczegóły w klobucka.pl), do tego kara z WIOŚ za zanieczyszczenie środowiska naturalnego 164 tys. Za 2017 rok. Za miesiąc, może dwa kolejna kara za rok 2018. Nawet jeśli to tylko połowa, a drugą zapłaci Przystajń, to tylko te dwa wydatki dają co najmniej ćwierć miliona złotych.

   W mojej ocenie konieczny jest pełny audyt, ujawnienie go mieszkańcom, a później procesy cywilne wobec winnych zaniedbań. Nowa wójt ma pięć lat. W tym czasie wyroki zdążą zapaść.

   Następnie należy wziąć się za nielegalne przyłącza do kanalizacji sanitarnej. To być może nawet kilkaset domów. Od właścicieli odzyskać zaległe opłaty i odsetki, a za “sformalizowanie” umów, które w ostatnim czasie podpisywał były wójt, w tym sąsiadom, kolejne procesy – karne za przekroczenie uprawnień, poświadczenie nieprawdy itd., a później cywilne o odszkodowania na rzecz Gminy.

   Myślę, że z milion złotych można odzyskać w tym z majątku prywatnego, nawet gdyby został przepisany lub sprzedany (skarga pauliańskana podstawie art. 527-534 k.c. Art. 527 stanowi, że: Gdy wskutek czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli osoba trzecia uzyskała korzyść majątkową, każdy z wierzycieli może żądać uznania tej czynności za bezskuteczną w stosunku do niego, jeżeli dłużnik działał ze świadomością pokrzywdzenia wierzycieli, a osoba trzecia o tym wiedziała lub przy zachowaniu należytej staranności mogła się dowiedzieć.)

   Warto się też przyjrzeć inwestycjom za ostatnie lata, wynajmem sprzętu, zakupom sprzętu biurowego i materiałów, cateringom itd. itp.

   Zamiast robić to samemu, do audytu zaprosić Urząd Skarbowy w związku z podejrzeniem przestępstw karno-skarbowych, albo RIO. Będzie za darmo i od razu w razie ich wykrycia postępowanie (urząd skarbowy). Maksymalnie pół roku i wszystko będzie jasne.

   To jedyna szansa, żeby wszystko było dobrze w kolejnych latach.

   Pozdrawiam

   27
   5
  • Ela pisze:

   Zgadzam się z Tobą , jak nie będzie audytu i mieszkańcy się nie dowiedzą , to nowa Wójt sama w tym będzie “brodzić” i kiedyś może odpowiedzieć za nie swoje zaniedbania .

   16
   1
  • Gorol pisze:

   Najlepiej powiedzieć że biedna wojt nic nie zrobiła przez poprzednika. To motto nieudaczników. Mam nadzieje że Pani Ula do Waszego grona nie dołączy. Dobry menager wszystko przezwycieży. Poprzednik jest dobrym przykładem, niestety tylko w 1 kadencji bo 2 już troche nie poszła. ?. Koniec obwiniania teraz oceniamy nowe rządy. P. Ula wiedziała na co się pisze i stawiła temu czoła więc nie bądźcie śmieszni. Budżet jest pusty bo inwestycji dużo.

   4
   16
 21. Marylka pisze:

  audyt jak dla mnie rzecz oczywista bo skad za jakiś czas będzie wiadomo kto popelnil blad stary czy nowy wojt? jeśli sa jakies podejrzenia a jest możliwość skorzystania z bezpłatnego audytu to czemu jeszcze nie wyrażono na to zgody przecież to oczywiste, kawa na ławę,a wtedy Pani Wójt będzie wiedziała na czym stoi

  16
  1
 22. Wąski pisze:

  Nie martwcie się.
  Heniek czuwa !
  Nic nie wyjdzie…
  Chyba zielona ….trawa na wiosne !
  Hahaha

  14
 23. Ilona pisze:

  Bez przesady nikt nie będzie nadstawial karku Za kogoś kto nie pełni już żadnej funkcji w gminie bo w imię czego?? Przyjaźń już się skończyła

  14
  1
 24. Beti pisze:

  Nie litujcie się nad nimi . Oni by was nie żałował a raczej sprzedali dla własnych korzyści.

  12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *