Bardzo bolesną porażkę w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie poniósł reprezentujący gminę Panki - Bogdan Praski. Gmina przegrała w Sądzie z Gabrielą Krzak, którą Sąd przywrócił na funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Konieczkach i zasądził na jej rzecz odszkodowanie.
Przez wyrok NSA, funkcję pełniącej obowiązku dyrektora tej szkoły przestała pełnić Karolina Kurek, która nadal będzie tam nauczycielem. Co ważne, NSA zasądził na rzecz Gabrieli Krzak odszkodowanie w wysokości pensji za cały poprzedni rok szkolny, do momentu ponownego pełnienia funkcji dyrektora. Oznacza to, że gmina będzie musiała wypłacić Gabrieli Krzak kwotę ok. 60 tys. zł - dowiedziałem się nieoficjalnie.
Przypominamy, że 25 lipca 2016 roku Wójt powołał 9-osobową komisję konkursową, której zadaniem było przeprowadzenie konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Konieczkach. Konkurs ten wygrała Gabriela Krzak. Tryb przeprowadzenia konkursu i wyniki nie spodobały się Wójtowi Bogdanowi Praskiemu, który 16 sierpnia unieważnił konkurs. Wójt zarzucał komisji naruszenie tajności głosowania poprzez podpisanie się przez jedną z osób z komisji na karcie do głosowania. Tego samego dnia Wójt nakazał rozpisać nowy konkurs. Tym razem najlepsza okazała się Karolina Kurek, którą 26 września Wójt powołał na Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konieczkach.
Krzak odwołała się w tej sprawie do Wojewody i Sądu. Ostatecznie, wygrała.
PAWEŁ GĄSIORSKI
Teraz powinien wszystkie koszty z tym zamieszaniem ponieść sam a w ramach premii powinien się podać do dymisji jako nieudolny gospodarz gminy który co krok naraża nas na niepotrzebne koszty związane ze swoją nieudolną polityką.
Dokładnie tak…….koszty…odsetki… może by go to coś w koncu nauczyło. ….
zróbmy referendum…koszty niewielkie w porównaniu z wójtowskim….niech się rodzice wypowiedza..
Co za rządy ,skoro wójt ma prawnika w urzędzie i jeszcze w każdej sprawie odwołuje si ę do sądu. Coś tu nie gra jaki pan taki kram .Wszyscy do odwołania . Widać gmina ma za dużo pieniędzy lub wójta do niczego. Wstyd panie wójcie już cała Polska pana zna z filmiku ,a teraz z nietrafionych DECYZJI i SPÓŁPRACOWNIKÓW. BRAWO PANI KRZAK.
Skąd teraz Gmina weźmie 60 tys . zł ,skoro nie ma pieniędzy na łatanie dziur na drogach gminnych , a za niedługo święta i co z premiami i bonami pracowniczymi , może jakiś kredyt ?
Jak juz ktoś …kiedyś. …napisał. …Boguś natrzepie. …????
Nie zgadzam sie z powyzszymi komentarzami. Popieram walke P. Wojta. To my rodzce dzieciakow uczeszczajacych do szkoly w Konieczkach prosilismy aby P. Kurek zostala nasza P. Dyrektor. Za jej kadencji w szkole zaszly duze pozytywne zmiany. Szkola zyskala nowe wyposazenie sal itp. Dzieciaki uwielbiaja nowa Pania Dyrektor wiedza, ze moga isc do niej z kazdym problemem i zostanie on rozwiazany. Z kazdego wydanego grosza na szkole jest wstanie sie rozliczyc z rodzicami. Jest czuc, ze szkola zyje. Niestety P.Krzak jest calkowitym przeciwienstwem i nie chcemy jej powrotu. DZIEKUJEMY PANIE WOJCIE ZA WALKE SZKODA, ZE SIE NIE UDALO.
Spoko … przecież po tym bałaganie co zostawiła po sobie to od razu na dzień dobry dyscyplinarka. Raz już uciekła na zwolnienie i urlop żeby uniknąć konsekwencji. A teraz musi wrócić i je ponieść. Na własną prośbę!
My rodzice będziemy walczyć. Nie chcemy jej
ha ha ha to tez pisze ktoś z gminy nazwałabym to gminny pachołek
lepiej nazwac kogos pacholkiem niz pogodzic sie z faktami. Do wiedzy Pani WROZKI (fantazyjny podpis) nie jestesmy “gminnymi pacholkami” tylko rodzicami dzieci ze szkoly w Konieczkach.
Niestety, powrót Pani Krzak na stanowisko Dyrektora będzie KATASTROFĄ!!!. Przez ten ostatni rok Pani Kurek zrobiła więcej niż jej poprzedniczka. Rodzice , a przede wszystkim dzieci są zachwycone rezultatami pracy i wysiłku obecnej Pani Dyrektor -Karoliny Kurek. Mam tylko nadzieję że rodzice podejmą walkę.
Piekne slowa. Tylko szkoda, ze P. Krzak nie ma honoru i pcha sie tam gdzie jej nie chca.
Za to p.Kurek ma honor?? Normalny człowiek dawno by już zrezygnował z takiego kontrowersyjnego stanowiska ale widać “kur**ca” dla kasy zrobi wiele.
Brawo po prostu brawo !!!!!! Kur……ca jak to okresliles jest z ciebie. Obrazanie pod byle pseudo przychodzi latwo. P. KUREK nigdzie sie nie pcha juz dawno chciala zrezygnowac tylko my rodzice ja zatrzymalismy. Wymien prosze co zrobila krzakowa dla szkoly? Bo jakos do tej pory nie mozemy znalesc pieniedzy z komitetu.
odczytajcie sobie te bzdurne wpisy ………o co tu przez cały czas chodziło gminie ………. dowalić Pani Krzak …….i tyle w tym temacie
Za rada przeczytalam komentarze I wnioskuje, ze jesli p. Krzak byla by taka cudowna to nikt by na niej nie “wieszal psow” ale niestety tak nie jest. A wpisy wplywaja od rodzicow I nie sa bzdurne tylko prawdziwe PRAWDA W OCZY KOLE
Ale chwila… przecież jest chora to jak ma wrócić???? Co, wyrok ją cudownie uzdrowi? To już niezłe jaja i kpina ż systemu by byla !
No tak ale na jakim zwolnieniu ja np. nie chce zeby moje dzieci uczyla osoba leczaca sie psychiatrycznie
Wnioskuję,że wszyscy piszący , a nie znający tematu od drugiej strony powinni też się leczyć .
Jak się trzyma z panią skarbnik to dlaczego po wyborze na dyrektora miały by się nie znaleźć pieniądze.
Takie komentarze teraz po przegranej to widać że pani Kurek nieźle musiała za nie zapłacić. Zresztą mając takie dochody jak w oswiadczeniu pokazała to widać że można sobie pozwolić zainwestować w siebie. 🙂
Kurcze ladnie musi pani brac i dawac w lape skoro osadza pani innych po swoim postepowaniu. Pani Kurek bynajmniej miala odwage ujawnic dochody, a nie tak jak poprzednia okradac. Po za tym trzeba bylo sie uczyc I znalesc posade w oswiecie, a nie zazdroscic zarobkow.
Ten wpis nadaje się do sądu …… czy wiecie co piszecie ?????????????
Niech Bodzio zwraca!
Dajcie spokój z Panią Kurek, ta kobieta nie nadaje sie na stanowisko nauczyciela a co dopiero dyrektora. Nie bez powodu w szkole mówiło sie na nią „ku….ica”
Ty uczennica?? Na pewno nie szkoły w Konieczkach,bo to nie jest szkoła “specjalna”…
Uczennica napewno do niej uczęszczała! Dla mnie to nie ważne co piszę ale na tej stronie to cieszą się porażką Praskiego nikt oprócz rodziców dzieci nie jest świadom tego co było a co jest! Było dobrze ale warto o to walczyć. Pani Krzak nic nie wniosła do tej placówki, żadnych zmian imię szkoły o ile pamiętam nadawanie z 8 lat i w końcu się udało .Nie pamietam w tej szkole festynow,organizacji na rzecz szkoly
kurcze może czas zacząć myśleć o szkole żeby rodzice dzieci nie przenisily z Konieczek na Zwierzyniec jak było .Ale Ty Uczennica wiesz najlepiej!!!!Walczymy o Kurek czy Ci się podoba czy nie!
Pani Kurek była moja nauczycielka za czasów swojej kadencji w szkole w Pankach. Bardzo niezorganizowana kobieta, pierwsze 20 minut lekcji opowiadała pierdoly albo sie spóźniała. Sprawdziany oddawała po kilkukrotnych upomnieniach z naszej strony. Nie potrafiła przekazać żadnej wiedzy, zainteresować ucznia. To nie był nauczyciel z powołania na pewno. Nie wyobrażam sobie jej na tak ważnym stanowisku jak dyrektor szkoły. A Wy Wszyscy narzekacie na P. Krzak a chyba zapomnieliście ze pierwszy konkurs ona wygrała.
To przecież o czymś świadczy. Pozatym nie oszukujmy sie, nikt inteligentny nie zawraca uwagi na żale wylane w anonimowych komentarzach.
To chyba nie mówisz o tej samej pani Kurek, posuchaj opini innych uczniów….
Mowie dokładnie o tej samej kobiecie, byłam w ogromnym szoku ze ktoś taki jak ona zajął takie stanowisko. Opinie na jej temat wyrobiłam sobie sama przez 3 lata kiedy była moja nauczycielka i całkowicie mi ona wystarczy.
Wiesz co uczennica, jakoś nie przypominam sobie żeby na Kurkową mówili w Pankach ku…ica. Słynna jest tylko SZALONA no i może Wielki Ptak. A Kurkową wszyscy lubili, czego szalona nie mogła znieść
Nie wiem kto to jest szalona i wielki ptak, wiec na pewno dzieli nas dobre kilka lat różnicy.
Logiczne, że szkoła nagle wszystko ma i na wszystko ją stać skoro wójt wsadził na miejsce dyrektora swojego człowieka. Kurkowa dobrym dyrektorem? Od kiedy??? Dobrze ktoś wyżej napisał, ona się na nauczyciela nie nadaje, a co dopiero na dyrektora. Jakby miała odrobinę honoru to by się nie pchała na to stanowisko, szczególnie, że nie był wtedy znany wyrok. P. Krzak się nigdzie nie pcha, po prostu jest dyrektorem i nie przestała nim być, polecam najpierw przeczytać a potem komentować.
A powiedz mi kiedy to za P. Krzak były organizowane takie rzeczy jak ZHP,Zielona Szkoła i wiele innych…na to nie było kasy z gminy,
..Nie popieram wójta,ale P.Kurek wg.mnie jako rodzica jest kreatywną dyrektorką..
Zielone szkoły były organizowane, chociaż to jest raczej zaangażowanie nauczycieli a nie dyrektora. Festyny też były i to zawsze super zorganizowane, przychodziło dużo ludzi. Nie było ZHP, ale było dużo innych aktywności dla dzieci, dzięki p. Krzak szkoła wygrała plac zabaw np. Poza tym czy to są wszystko zadania dyrektora? Dyrektor ma zarządzać szkołą, a nie zielone szkoły robić od tego są nauczyciele. I widać p. Krzak dobrze zarządzała skoro konkurs wygrała, a że wójt go sobie unieważnił “bo tak” no to cóż.
Miejscowy a raczej Pani Krzak do Pani wiadomosci nadal czekamy na rozliczenie sie z pieniedzy. Gdzie sa pomoce dydaktyczne, ktore sponsorowaly firmy. Dlaczego tyle lat nie dalo sie naprawic dachu na sali gimnastycznej dlaczego nie dalo sie zabezpieczyc wejscia dla przeczkolaczkow? Naprawde plac zabaw I wyklocony chodnik to przez tyle lat super. No festyn byl jak najbardziej ale co za niego bylo zrobione znow pieniadze wyparowaly
Mario – nie jestem Krzak, różni ludzie mają różne zdania i ja po prostu wyrażam swoje, chyba to jeszcze można w tej gminie.
człowieku napisz kiedy była organizowana zielona szkoła wcześniej….nie pisz bzdur proszę.Jestem rodzicem dziecka w 5 klasie ….więc nie gadaj bzdur………
Czytac kazdy umie ze zrozumieniem. Wybory sie odbyly dlatego, ze rodzice juz nie mogli patrzec na rzady P. Krzak I to chyba ona ma wtyki. Nie chciana to i tak cudem wygrala. P.Kurek uczy nasze dzieci i jest wspanialym pedagogiem dzieci ja uwielbiaja. Odnoszac sie do poprzedniej wypowiedzi jak ktos sie nie uczy I ma same paly to zaden nauczyciel nie bedzie super.
Co do pani Kurek to tylko koleżanka pana: wójta Praskiego i Kałmuków czyli dalszej części komitywa, pani Kurek niczym nie wyróżniająca się chyba, że znajomościami bo niczym szczególnym i nie mówcie, że była nie samowita, z Panek pamiętamy ją z tego, że nie broniła swojej klasy a była wychowawcą pani bez klasy i zaangażowania.
Znawca pierwsza klasa. To musisz bardzo dobrze znac to srodowisko skoro wiesz kto z kim no no zazdroszcze. To chyba nie znamy tej samej P.Kurek bo w naszej szkole jest przeciwienstwem tego co napisales Znawco wielki. Jeszcze sie na niej nie zawiedlismy a oranizatorem jest super.
walczcie o p.Kurek gówno mnie to obchodzi ale to wójt ze swoją lady dali dupy a my wszyscy poniesiemy konsekwencję . Na wachowską w ostatnich dniach spadły gromy Najpierw decyzja wojewody odnośnie przywrócenia zajęć świetlicowych i wf w sp panki a taraz zniana dyrektora w sp konieczki. Moja rada Panie wójcie jak tak dalej pójdzie to będzie pana ostatnia kadencja. Ach ci doradcy (patrz wachowska)
Aleś rady udzielił że klękajcie narody 🙂
odczytajcie sobie te bzdurne wpisy ………o co tu przez cały czas chodziło gminie ………. dowalić Pani Krzak …….i tyle w tym temacie
Proponuję aby na zbliżającej się sesji podjąć Uchwałę o obniżenie pensji Wójta za niegospodarność i narażenie Gminy na niepotrzebne wydatki . Gmina nie ma pieniędzy na naprawę wejścia do Urzędu , połatanie “dziur” na swoich drogach , a lekką ręką wydaje na chybione decyzje. Premie dla nauczycieli (pracownika rozlicza się z całego roku przepracowanego ) , 60 tys zł dla dyrektorki , niedługo kolejne kilka tys . dla spawacza . To samo dotyczy Rady Gminy , bo to oni zatwierdzają” pomysły” Wójta .
Na zbliżającą się srsję do Rada Gminy “klepnie” talony pracownicze na święta , trzynastki i premię ( za dobre zarządzanie Gminą ) Wójtowi i jego “świcie ” i może jeszcze podniesienie swoich diet radnego !
Albo da podwyżkę wójtowi
O jej prawda zabolala no naprawde biedna kobieta zniszczona przez gmine. Bzdura gdyby byla dobrym gospodazem nik by nic zlego nie napisal a tu hmmm zastanow sie w koncu kobito bo nie masz argumentow na obrone
Kurek nadal będzie tam nauczycielka? Nie będzie jej wstyd?
A czego ma niby się wstydzić?Co złego zrobiła?
Praszczyk tempaku Ty lepiej nic nie pisz
Moje dzieci przez wiele lat chodziły do szkoły w Konieczkach podczas kadencji p.Krzak i niestety nie mam dobrych wspomnień.Lista zaniedbań jest długa. Nie wiedzieliśmy,co działo się z pieniędzmi z komitetu,z festynów(aż dwóch.Nie było lekcji biologii prawie nigdy,bo taka niby zajęta była( SKANDAL!)Kiedykolwiek by się zaszło do jej pokoju,zawsze były tam koleżanki(sprzątaczka B.,Pani M.I in.NIGDY NIE WIDZIALAM,ŻEBY PRACOWAŁA
Ja tez to zauwazylam za kadencji p. Krzak nigdy w jej gabinecie sie nie pracowalo. Zawsze gdy tam weszlam byly kawki kolezanki smiechy po prostu dobra zabawa. Teraz jak kaze sie pracowac np. Pani sekretarz to wychodza umiejetnosci, a reczej ich BRAK
Walczcie o Panią Kurek,ta szkoła teraz żyje!!!
Zgadzam sie pewnie do sadu pani Irena wyjasni swoje zarzuty odnosnie Pani Kurek. A pani Krzak w koncu rozliczy sie ze wszystkich pieniedzy, ktore znikly. Nawiasem mowiac pani Wrozka super obronca ale zadnych mocnych argumentow
Anno, bo może Krzak dzieliła się z Wróżka… nie tylko kawka w gabinecie życie…
A swoją drogą to tak jak patrzę na wróżka to wygląda jak pół dupy zza krzoka
“Anka” tu trzeba liczyć się ze słowami bo Pani “Wróżka” do sądu nas pozwie
Ta cała Wróżka to pewnie samą zainteresowa albo bardzo bliska rodziną lub przyjaciółka kawkowa z jej gabineciku.
Pani Krzak powinna odpowiedź za zaniedbania finansowe jakich się dopuściła. Za jej rządów nie było normalnej rozmowy z rodzicami, żadnych rozliczeń, żadnej współpracy! Niech wraca ale niech nie myśli sobie, że będzie jak dawniej. Mam nadzieję, że dzięki pani Kurek jest wieksza świadomość wśród rodziców, czego możemy rządać i oczekiwać od dyrektora szkoły. Szkoła jast dla dzieci a nie odwrotnie! Rodzice nie bójcie się głośno mówić co Wam się nie podoba!
Wielu rodziców boi się cokolwiek powiedzieć i wyrazić swoje zdanie nie anonimowo. Twierdzą, że jesli to zrobią to po powrocie p. Krzak dzieciaki beda źle traktowane. Co do wpisu ” Uczennicy” to Pani Kurek uczy również nasze dzieci i nikt nie ma żadnych zastrzeżeń. Natomiast dyrektorem jest wspanialym zawsze przygotowana i jak już bylo wspomniane przez rok zrobiła tyle co nikt. I jeszcze jedna uwaga do “Uczennica” skoro nazywasz się osobą inteligentną to po co wypisujesz swoje żale anonimowo???
No już to widzę jak się rozliczy. Podobno nawet ż gminą jeszcze szkoły nie rozliczyła od roku i nikt nie może się dowiedzieć ile rzeczy zginęło. A my jajo rodzice mamy prawo przecież wiedzieć
Wiem, że tak jest, łarwiej się wypowiadać anonimowo niż oficjalnie. Niestety, nie dziwię się, ale cieszę się, że są też odważni! Dziwi mnie jeszcze jedno, przecież poprzednia dyrektorka musiała robić chyba jakieś sprawozdania, inwentaryzacje czy coś takiego! Skąd ten bałagan?
Rodzic pewnie wie wszystko ….. nawet zna się na prowadzeniu szkoły…… na księgowości….na dydaktyce ….. jednym słowem na wszystkim…..Rodzic zrób sobie porządek na własnym podwórku .
Nik nie mówi, że rodzic zna się na wszystkim. Prostą sprawą jest jedynie to, że jezeli ktoś kieruje instytucją państwową powinien mieć na każdy wydany grosz potwierdzenie. I jeśli się jest w pożądku staje się przed tymi wszechwiedzącymi rodzicami i odpiera się ich zażuty dokumentami, potwierdzeniami itp., a nie przy pierwszej lepszej okazji ucieka i zostawia tonacy statek. “Wrozka” nadal brak logicznych argumentow.
A ty wróżka na czym się znasz? Na prowadzeniu szkoly, księgowości czy dydaktyce? Jak dotąd nie widzę żadnych objawów wiedzy…. nawet podwórka własnego nie masz więc się nie wypowiadaj
i rodzicom rad nie udzielają bo w tej dziedzinie masz chyba najmniej do powiedzenia
Jak wszyscy nagle tracą pamięć. Za Pani Krzak powstało przedszkole plac Nivea termomodernizacja nowe wejście do szkoły i wiele innych. Nagle stała się niewygodna i na siłę postanowiono się jej pozbyć. A nowa dyrektor dzięki drobnej???? pomocy z rąk gminy robi wszystko suuuper. Bo ma za co czego poprzedniczka nie miała. Na dowód przykład z godzinami świetlicowymi w wysokości 40 godzin w szkole Konieczki dla ulubionej po dyrektora a dla znienawidzonej dyrektor w Pankach 20 czy 23. Do szkoły w Pankach chyba chodzi więcej dzieci. Jak to wytłumaczyć?? Nie mam nic przeciwko paniom Krzak i Kurek choć wiele różnych komentarzy krąży. Najważniejsze jest prawo i jego przestrzeganie a także dobro dzieci a nie jakieś własne sympatie i antypatie. Nasz wójt i jego podpowiadacze chyba o tym zapomnieli. Nie jest to jego prywatna firma tylko urząd którego działanie powinno być przejrzyste i uczciwe.
Aleś Ty obserwator pusty. Przedszkole i termomodernizacja to Gmina zrobiła a nie Pani Krzak. Wystarczy sprawdzuc na stronie urzedu. No może do placu się trochę dołożyła. Brak Ci podstawowej wiedzy a domagasz się przejrzystości i uczciwości.
Te ryży a od kiedy to jakaś szkoła czy przedszkole samo sobie zrobiło dajmy na to termomodernizację??? Sam jesteś oszołom i dupowłaz trzepaka ale to już nie długo się skończy bo już przy następnych wyborach.
No i raz Krzychu coś zaważył. Szkoła to też gmina i bez kasy z gminy żaden dyrektor nic nie zrobi. Przecież to jasne jak słońce. I nie ważne szkoła czy gmina, to jeden budżet.
Krzychu, twierdzisz że obserwator pusty, bo widzi, że Pani Krzak załatwiła przedszkole i termomodernizacje? To w takim razie można uzyskać uznać, że Pani Kurek nie załatwiła remontu dachu tylko zrobiła to gmina. Wszystkie argumenty o gospodarnosci Pani Kurek są bardzo łatwe do podważania. To logiczne, że łatwiej się działa jak się ma otwarty skarbiec i wójta, który daje na wszystko co się wymyśli niż jeśli musi się pracować z wójtem, który na wszystko skąpie.
Zacznijmy może od tego, że przedszkole ufundowa prezes makspolu i wpierwszej kolejnosci dostają się dzieci pracowników. Wiec nie wynośmy p.Krzak na ołtarze bo tak na prawde plac zabaw jej się udało wygrać. A dach to najpierw trzeba było zgłosić do gminy, że jest dziurawy.
plac Niwea powstał z funduszy…i to MY rodzice na to głosowaliśmy..wiec nie gadaj bzdur,,,,,,,,,,,,,,,
Spooky wpadłeś tu ni z gruchy, ni z pietruchy i siejesz ferment. Na plac Nivea (taka firma, pisze się przez V) osobiście głosowałem i pamiętam zaangażowanie p. Krzak. Namawiała rodziców, dzieci i osoby z całej gminy do głosowania. To nie były żadne fundusze tylko normalny konkurs, w który trzeba było się serio zaangażować i pociągnąć za sobą wiele osób, bo wygrać nie było tak łatwo. To jest jedyna szkoła w gminie, która ten plac wygrala, co chyba o czymś swiadczy (p. Kurek jako nauczyciel w Pankach chyba w tym czasie za wiele nie głosowała, bo Panki odpadły dosyć szybko).
A gdyby coś ukradła czy zginęło to jest pewne jak w banku że wójt by to zgłosił do. właściwych organów ścigania co jest w jego stylu. I z pewnością byłoby o tym bardzo głośno. Jakoś o tym nie słyszeliśmy. Zastanawiające;)
Nie słyszeliście bo brzeczek jeszcze o tym nie napisał. Nie wszystko wie pierwszy. Ciekawe czy ten temat krzak tak szybko do swoich mediów przekaże. To będzie ciekawy artykuł…. nawet serial .. W pięciu numerach gazeciny
Aż w dupie szczypie od tej nienawiści którą zgotował wam włodarz i jego przydupasy . Wstyd tyle nienawiści . Ludzie co wy robicie ? Tak nie postępują katolicy . Ale nienawiść .Już nic nie piszcie bo to nie da się czytać .
Widzę,że tu jakiś drugi Obserwator się pojawił,może dodałby choć cyfrę,bo ma zupełnie inne zdanie niż ja.
Patrz wyraźnie “obserwator” przez małe o
Brzęczek może i nie wie, albo nie wypisuje bzdur na podstawie plotek… Da Vinci mówił że nie pije z kałuży, kto ma dostęp do źródła.
Tak samo Krzak ma zalety jak i Kurek. Obie zostały obrzucone błotem na forach przez anonimowych użytkowników. Wszystko to dzięki władzom gminy, które za ten burdel odpowiadają.
Ta gmina w ostatnich latach sięgnęła dna. Mobbing, kłamstwa, podrabiane podpisy, szczucie jednych na drugich i non-stop problemy z prawem.
Jesteśmy wszyscy świadkami upadku przyzwoitości, a kilku cwaniaków rozgrywa pięć tysięcy ludzi.
Na przestrzeni roku Wójt zapowiedział procesy wobec wszystkich, którzy o nim źle mówią i piszą i co? Gdzie te wygrane sprawy sądowe? Mirka ukarali mandatem, bo urzędników straszył. A urzędnicy kryształowi, jak sekretarz na filmie, wzór urzędnika, nic tylko naśladować…
Gości z Ukrainy zabawiali przez tydzień, poszło na to oficjalnie prawie 7 tys. Catering na dożynkach na 150 osób. Kto z Was jadł na dożynkach jedzenie, za które gmina zapłaciła? A może ktoś widział tam 150 osób?
Bawią się, jeżdżą, podrabiają podpisy żeby z rodzinami mogli wyjechać, a kilkuset mieszkańców cieszy się, jakiego to mamy w gminie dobrego gospodarza. A gospodarz nie umie się nawet rozliczyć za zlecone prace. Chyra musi iść do sądu po swoje, ale jak trzeba wydać na zabawę, to kasa jest. Pytam kto skorzysta na jakiejś umowie o współpracy z Jagotynem? Ilu z Was widziało w ogóle umowę i wie, co w niej zapisano?
Trzeba wyjść poza Panki i zobaczyć, jak jest w innych gminach. Spokój, porządek, normalna atmosfera w pracy. W Pankach jeden na drugiego patrzy podejrzliwie. Jak nowy pracownik, to strach się odezwać, bo może donosi do szefów. W kilka lat skłócili całą gminę nie tylko urząd. Nagrody dla nauczycieli dzielą kadry.
Ale wielu uważa, że Praski powinien wygrać przyszłoroczne wybory. Trzeba mu naprawdę źle życzyć, miejcie trochę litości… Będzie miał kolejne cztery lata takie, jak dwa ostatnie, albo i gorsze. W zeszłym tygodniu znowu porażka w Katowicach
…, a to dopiero początek.
Czytelnicy wiedzą, że w programie Smog-Stop można wykorzystać środki? Wiedzą. W piątek podpisywali umowy – in blanco zresztą, bez daty, podpisu wójta i nie dostali kopii. Może wzięli kredyt dla gminy? Ktoś wie, co dokładnie podpisał? Ktoś czytał umowę? W jakim czasie można się z niej wycofać? I od jakiej daty, skoro na umowie daty nie było? A dlaczego i ile mają płacić za audyt? I czy jest to w umowie zawarte? No właśnie. Podpisy złożone. Pogratulować ????
Jak się jednak okazuje, są i tacy z naszej gminy, którzy już mają środki przyznane… Ciekawe kto? W środę w gazecie będą nazwiska i znowu jest temat. A Wy dalej kłóćcie się o coś, na co nie macie wpływu. G. Krzak jest dyrektorem. Póki co jest na rocznym urlopie dla podratowania zdrowia, który nauczyciele mają gwarantowany. Urlop kończy się w marcu. Czytam tutaj, że może jest chora psychicznie i zastanawiam się, kto to pisze… A przecież w pięć minut można to sprawdzić, wystarczy złożyć doniesienie do prokuratury o przestępstwie…
Dziwię się, że Panie Krzak i Kurek jeszcze tego nie zrobiły.
Pozdrawiam
Jarku warto jednak mieć na uwadze, iż wolność wyrażania opinii jest prawem każdego obywatela. Stąd samo wyrażanie własnej opinii (oceny) nie jest pomówieniem. Uważam że sieć powinna być całkowicie anonimowa, jeśli ktoś mówi coś głupiego, to naród powinien się wypowiedzieć na ten temat, bez żadnego strachu, że będzie o to posądzony, bo jeśli napiszę że ktoś jest głupi, to już można go pozwać tak?, a to dopiero jest głupie!! bo jeśli ktoś rzeczywiście jest głupi, to o co mam być posądzona?? o jego głupotę? masakra !
P. Jarku bądżmy w temacie…tu chodzi o dyrektor szkoły a nie o waszą gre………
Wolność wyrażania opinii nie może naruszać dóbr osobistych innych osób. Stwierdzenie, że ktoś jest głupi – może urażać i nic więcej. W stosunku do osób publicznych nie powinno to stanowić problemu. Jednak pisanie o kimś, że jest chory psychicznie, dobra osobiste narusza. Podobnie jak napisanie “ukradła”, “kur…ica” itp. To już nie jest swoboda wyrażania opinii. To pomówienia, obelgi itp.
mam dosyć tej gry politycznej…a gdzie dobro dzieci…………..żenada………żenada…
Gmina bo pod nią podlega szkoła zrobiła tyle bajzlu że nie da się tego opisać .Ktoś powinien za to odpowiedzieć .Pokrzywdzone są obydwie Panie .A społeczeństwo jest podzielone .Jak się czyta komentarze to ludzie zioną nienawiścią jeden do drugiego i to się nazywa miłosierdzie ?????????? To straszne .Jeden drugiemu żeby mógł to by nóż w plecy wbił a w większości kobiety które są matkami . To jest ta słaba płeć która daje przykład swoim dzieciom .
spooky 28
No właśnie, gdzie dobro dzieci? Nie wiem, o jakiej grze politycznej Pan czy Pani pisze. Opisuję realny problem stworzony gdy nieumiejętność zaakceptowania prawa doprowadziła do problemów. Konkurs miał wyłonić najlepszego kandydata na stanowisko. Wyłonił. Wójt konkurs unieważnił, a sąd wykazał, że nie miał racji. Wszystko w temacie.
Mieszkańcy chcą dobra dzieci? Świetnie. Pani Kurek zostaje, będzie się dobrem dzieci zajmować. Reszta zgodnie z prawem – do 2021 dyrektorem jest Pani Krzak.
I teraz pojawia się pytanie, co będzie robione, by pozbawić ją stanowiska? Pisano tutaj, o zaborze pieniędzy, braku rozliczeń finansowych, bałaganie itp… Pani Krzak otrzymywała nagrody w czerwcu i październiku 2016 – od wójta właśnie. Za co, skoro była tak złą dyrektorką? Były jakieś zarzuty, problemy z rozliczeniami? Dlaczego nie skierowano ich do prokuratury. Teraz od ponad roku dorabia się “gębę”. Jeśli przedstawiciele organu prowadzącego mieli dokumenty, które wskazywały na celowe lub inne uchybienia i zaniedbania – dlaczego nie przekazali ich do odpowiednich instytucji? Trzymali je jako “haki”? Zapomnieli donieść?
To jest gra polityczna. Ja opisuję fakty, z których wyciągam własne wnioski, czytelnicy również mogą wynieść odpowiednie. Na terenie gminy Panki są trzy szkoły i wszędzie jest problem z organem prowadzącym czyli Gminą Panki. W Konieczkach stworzono problem ze stanowiskiem, w Pankach z godzinami świtlicowymi i łączonymi lekcjami wuefu – kuratorium i wojewoda znów nakazali wykonać ich zalecenia. O zamknięciu szkoły w Aleksandrowie wójt za każdym razem mówi co innego i miesza tam trzeci rok:
– „Chcieliśmy przekazać ją nauczycielom, zaproponowaliśmy im utworzenie stowarzyszenia, ale nie chcieli. Powód jest prosty – musieliby pracować bez karty nauczyciela, której tak kurczowo się trzymają. A karta ta niestety generuje potężne koszty dla gmin.”
Aż ciśnie się pytanie, jaka jest prawda w tej sprawie, bo wypowiedzi są sprzeczne i niemal każda jest inna niż poprzednia. W wypowiedzi dla naszego tygodnika z 16 sierpnia 2016 roku wójt mówił:
– „Na dzień dzisiejszy żadnych planów oddania szkoły stowarzyszeniu nie ma. Tym bardziej, że mogłoby się to dla gminy okazać znacznie kosztowniejszym zabiegiem niż utrzymanie szkoły na obecnym poziomie.”
Inne wypowiedzi wójta w tej samej sprawie:
– „Nie rozumiem w jakim celu ktoś cały czas miesza tą sprawą. Dzieci przybędzie, bo z naszych danych wynika, że i niż demograficzny się kończy. Nie jesteśmy tu po to, by zamykać szkołę. Nie mamy takich zamiarów” – zakomunikował 8 lutego 2017 roku, na spotkaniu w szkole w Aleksandrowie (przed referendum o jego odwołanie).
– „Obecne analizy demografii wskazały na to, że idzie ogólna katastrofa, więc wspólnie z grupą radnych uzgodniliśmy, że trzeba coś z tym zrobić, najszybciej zamknąć” – wypowiedź na temat szkoły w Aleksandrowie podczas sesji dnia 16 lutego 2015 roku.
Stanowisko wójta Praskiego możemy też obejrzeć na filmie z konferencji edukacyjnej PSL, gdzie o szkole w Aleksandrowie mówił tak (fragment):
– „(…) Zrzucono na nasze barki płacenie na oświatę, od pięciu lat pogłębia się niż demograficzny. Chciałem zamknąć szkołę, która liczy 24 dzieci – no już szybko, sprytnie umocniono rolę kuratora, który mi to zabronił, odwołanie do ministerstwa nic nie dało. Jeśli w ten sposób mamy dalej rządzić, a bać się każdej decyzji rządu co zrobią za miesiąc za rok, bo już wiemy, że dyrektora nie będę mógł wybrać, bo ktoś mi wrzuci kogoś (…).”
Jak widać wójt Panek w tej sprawie ma swoje zdanie, ale zupełnie się z nim nie zgadza. A Pan/i spooky 28 ma dość gry politycznej? To trzeba pójść do gminy i o tym powiedzieć… Polecam