zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
PKS Częstochowa
Gimnazjaliści Przystajń-Panki
09 czerwca 2017 r. | 11:17
7

Zespół Szkół w Krzepicach informuje, że Starostwo Powiatowe w Kłobucku jako organ prowadzący szkołę czyni starania w celu przywrócenia od 1 września 2017 r. połączenia komunikacyjnego na trasie Przystajń-Panki-Krzepice. Prowadzone są również rozmowy z przewoźnikami prywatnymi mające na celu uruchomienie takiego kursu.

Kandydatów do szkoły prosimy o zgłaszanie podczas rekrutacji chęci korzystania z w/w połączenia gdyż większa ilość osób deklarujących wykorzystanie tej linii będzie dodatkowym argumentem podczas negocjacji.7 odpowiedzi na “Gimnazjaliści Przystajń-Panki”

 1. Info pisze:

  Szkoda że dopiero teraz informuja gdy dzieci już złożyly papiery do innych szkół . Z Krzepicami jest problem z dojazdem i powrotem wiec mało kto tam pójdzie a szkoda bo fajna szkoła .

 2. Klinet PKS pisze:

  Przy okazji od 07 czerwca jest nowy rozkład PKS-u… PKS nawet nie raczył o nim poinformować na stronie internetowej.
  Zawieszone są kursy:
  8.20 Częstochowa-Przystajń
  9.20 Przystajń-Częstochowa
  Zmienione godziny odjazdów:
  5.30Przystajń- Częstochowa na 5.20
  7.30 Przystajń-Częstochowa na 7.20
  8.40 Częstochowa-Przystajń na 8.30
  9.55 Przystajń P.Śl.- Częstochowa na 9.40
  11.35 Przystajń- Częstochowa na 11.55
  Co jest ciekawe można to sprawdzić w rozkładzie dopiero, nie było informacji na stronie PKS, dzięki takim zmianom powstały coraz większe ,,okienka” pomiędzy kursami i transport publiczny do Panek jest coraz gorszy. A podobno następne w kolejce są likwidacje kursów w kierunku Konieczek, Złochowic, info od kierowcy. Podobno zmiany na tamtym kierunku są rozważane.
  Najgorsze jest to że PKS zaprzestał już nawet informować pasażerów że coś zawiesza.

  • ATRO pisze:

   Od 26.06.2017 PKS likwiduje kursy:
   – Kurs z godz. 08:45 z Ługi Radły do Kłobucka
   – Kurs z godz. 14:45 z Częstochowy do Ługi Radły

   Dojazd ostatnio do Kłobucka to tragedia.

 3. Janek pisze:

  Olać PKS, trzeba rozmawiać z prywatnymi przewodnikami a były moloch padnie a największy będzie płacz u tych co całe rodziny jezdzily za darmo bo jeden pracował w firmie

  • Klient PKS pisze:

   Tylko jest pewien problem, Prywatny przewoźnik już jeździ… I zobacz ile ma kursów w weekendy ? W niedziele nie jedzie, w sobotę tyle co kot napłakał. Bus jeździ w dzień roboczy średnio co dwie godziny… To niestety za mało.

   Zresztą prywaciarze wcale tak dobrze też nie prosperują Gepard na trasie do Pajęczna z dniem 10 maja zlikwidował wiele kursów, po prostu pasażerów jest coraz mniej zarówno w busach jak i pksach.

   Jedynym rozwiązaniem problemu jest tworzenie komunikacji przez gminę. Patrz przykład podczęstochowskich Rędzin, bądź też dogadanie się z wręczycą wielką i wspólnymi siłami uruchomienie jakiejś linii podmiejskich. Może skorzystanie z usług MPK ?

 4. jacoo pisze:

  czemu Praski nie zabiega o więcej pksow?

  • Klient PKS pisze:

   Bo zwyczajnie w świecie z nich nie korzysta ? Po prostu sprawa wygląda tak że władza nie korzysta z komunikacji zbiorowej, zwyczajnie w świecie olewa takie jaki zagadnienia jak komunikacja podmiejska. A pomyśleć że parę lat temu można było dojechać z Panek autobusem do Olesna, Lublińca, Krzepic co dzisiaj jest nierealne. Przez krótki okres czasu jeździł nawet autobus z Panek przez Kałmuki, Zakrzew do Kłobucka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *