zachmurzenie duże
20°
20°
sobota
Reklama
Gmina dostała 2 mln zł na budowę ujęcia wody na Dworcowej w Pankach i kanalizacji w Konieczkach
01 czerwca 2020 r. | 11:51
8

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu "Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach podziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków EFRROW.

Na liście znalazła się gmina Panki. Gmina otrzymała 2 000 000 zł na budowę ujęcia wody pitnej wraz ze stacja
uzdatniania wody (SUW) - ul. Dworcowa Panki oraz budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Konieczki - etap I.

Inwestycja ta ma zostać wykonana do trzeciego kwartału 2023 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Gmina dostała 2 mln zł na budowę ujęcia wody na Dworcowej w Pankach i kanalizacji w Konieczkach”

 1. nowy stary pisze:

  nowy stary pisze:
  12 czerwca 2019 o 07:23
  Kilkanaście lat temu był wykonany odwiert do głębokości 85 metrów do nieprzebranych podobno zasobów wody głębinowej, pompowano wtedy wodę do systemu odwadniającego PKP przez 3 tygodnie. System nie nadążył odprowadzić wypompowanej wody, utworzyło się spore jeziorko na obecnie mocno zakrzaczonym obniżeniu terenu PKP pomiędzy dworcem a kolejowym blokiem mieszkalnym. Ujęcie nie powstało ponieważ woda wymagała uzdatnienia /odżelazienia/. Może obecna władza lokalna zdobędzie dotacje na wybudowanie stacji uzdatniania wody; odwiert znajduje się na ul. Dworcowej w pobliżu mieszkalnego bloku kolejowego od strony skrzyżowania z ul Powstańców Śląskich.

  • nowy stary pisze:

   Oto mój wpis zamieszczony rok temu, po którym po kilkunastu dniach nasi samorządowcy rozpoczęli prace przy tym odwiercie, a pan redaktor JB zamieścił tutaj i w kłobucka.pl film z tych czynności oraz artykuł w którym znalazły się dane o 85 metrach głębokości i nadmiarze żelaza w wypompowywanej wodzie. Wspominam o tym, ponieważ na dzisiejszej 5-go czerwca 2020r. XVI-tej sesji Rady Gminy Panki Pan Czesław w dość żywej dyskusji zwrócił się do radnego Pana AB następującymi słowami: ” Ja właśnie dałem pomysł gdzie jest odwiert zrobiony jakby pan chciał wiedzieć”. Być może tak jest, jednak przed moim wpisem nie słyszałem by ktokolwiek choćby wspomniał o tym zapomnianym odwiercie. Zapewniam także, że ja / nowy stary/ nie jestem Panem Czesławem.

 2. nowy stary pisze:

  Poprawiam – na dzisiejszej 4-go czerwca 2020r. XVI-tej sesji.

 3. mieszkanka z Panek. pisze:

  Nu nareszcie , mam nadzieje że już nie będą przykręcać kurki z wodą w największe upały !

 4. panki pisze:

  Na nic kasy nie ma ale na wysokie premie dla pracowników kasa sie znalazła.
  Ta sama polityka co za byłego wójta.

  1
  1
  • Rysiek pisze:

   Zaczekamy aż Kłobucka.pl o tym napisze, jedynie tam możemy się wszystkiego dowiedzieć

   1
   2
  • Krysia pisze:

   Pan redaktor z kłobuckim nie pisze nic na temat obecnej władzy .Nie ma żadnej wzmianki jak są załatwiane sprawy , jak są traktowani ludzie i ze non stop przyjmowani są nowi pracownicy o braku umiejętności. Dlaczego? Bo chyba ma ze współpracy z Panią Wójt jakieś korzyści. Jedno wielkie kłamstwo a co miesiąc pensja wpływa czy są efekty czy nie.wszyscy w powiecie śmieją się z naszej Gminy.

   4
   3
 5. Agnieszka pisze:

  Żadnych premii nie było to wierutne kłamstwo

  4
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *