zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
Gmina nie dostanie pieniędzy na odnawialne źródła energii! Czy to koniec kariery Bogdana Praskiego?
25 kwietnia 2018 r. | 09:59
27

Zarząd Województwa Śląskiego nie uwzględnił protestu Gminy Panki dotyczącego oceny merytorycznej wniosku pn. "Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Panki". Gmina starała się o dofinansowanie w wysokości 7 894 012,02 zł, a całość projektu szacowana była na 10 555 319,95 zł.

Poniżej uchwała Zarządu Województwa Śląskiego w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI27 odpowiedzi na “Gmina nie dostanie pieniędzy na odnawialne źródła energii! Czy to koniec kariery Bogdana Praskiego?”

 1. Praszczyk pisze:

  ile gmina zapłaciła za ten projekt który przepadł?

  13
  3
  • IRENA pisze:

   Gmina nie musi nikomu płacić za projekt , ponieważ Bodzio dobrał odpowiednią kadrę , która potrafi pisać projekty i zdobywać różnego rodzaju dotacje dla naszej gminy.

   3
   15
  • Kajtek pisze:

   No o. Właśnie zdobyła……. buahahaha

   14
   3
  • Olo pisze:

   Jeżeli sami pisali wniaek to jasne że tego nie dostali. Skoro skąpią na profesjonalistow to nie będzie kasy z zewnatrz

   3
   6
  • Ela pisze:

   Do Olo : co ty bierzesz ?może zmień dilera !, bo piszesz bzdury , pomyśl i napisz od czego są zatrudnieni na etatach gminy pracownicy , którzy za to biorą pieniądze ? a ty piszesz ,aby zlecać tę pracę firmą z zewnątrz , to samo dotyczy się radcy prawnego , dlaczego wynajmujemy innych skoro mamy swojego.

   8
   2
  • Olo pisze:

   Do Ela: swoje nałogi zostaw dla siebie a nie przypisuj ich innym.
   Ci specjaliści w gminie piszą wniosek jak piszą. Profesjonaliści pracują w prywatnych firmach za 2-3 razy większe pieniądze. Do gminy pracować nie przyjdą bo po co? Gmina ma to wszystko spiąć w całość, koordynowac projekt. Korzystanie z firm zewnętrznych zazwyczaj gminie wychodzi na dobre, wystarczy racjonalne podejście.
   Swoje wywody rodem z rynsztoka po secie albo dwóch zostaw dla siebie jak już wcz3sniej pisałem. Peace

   5
   7
  • Ela pisze:

   Do Olo: Proponuję zostawić tylko Wójta , Skarbnika , Główną Księgową no i Sekretarkę , resztę w/g Ciebie niekompetentnych pracowników pozwalniać , a korzystać tylko z profesjonalistów z prywatnych firm , a Urząd zaoszczędzi na urzędnikach niemałą kasę. Brawo Olo !

   8
   2
  • Ela pisze:

   Ela. Zapomniałaś o najważniejszej osobie w tym bajzlu. Bez sekretarz urząd zginie.

   3
   4
  • Ela pisze:

   Do Ela :Moim zdaniem etat Sekretarza czy w-ce Wójta w Urzędzie jest wcale nie potrzebny ( funkcje te są bezdecyzyjne), to samo dotyczy Radców Prawnych w Urzędach ( w Warszawie Ratusz zatrudnia 190 Radców , a do spraw reprywatyzacyjnych wynajmuje prywatne kancelarie ).

   6
   1
  • Olo pisze:

   Napisałem przecież wyraźnie jaką rolę powinni pełnić urzędnicy w takich projektach. Czego nie zrozumiałaś? Piszę prostym językiem tak abyś miała szansę zrozumieć choć w ogólnym zakresie moją opinię. Prościej już chyba nie umię…
   Jeszcze raz: urzędnik jest od tego aby taki projekt koordynować i prowadzić, a wniosek piszą ludzie, którzy zajmują się tylko tym. Urzad sam to sobie może co najwyżej kury hodować lub wydawać kasę z konta z naszych podatków. I jeszcze jeden wazny aspekt: firmie zewnetrznej najbardziej zależy aby taki wniosek przeszedł, urzednikom juz niekoniecznie. Dla firmy jest to pozniej rekomendacja, dowód skuteczności, a dla urzędników no cóż… dodatkową pracą przy realizacji i użeranie sie z takimi mieszkancami bez pojęcia jak ty. Tak więc jak urzad chce tylko zrobić wrażenie, że coś jest robione dla mieszkańców to pisze wniosek sam, a jak naprawde chce kasę na projekt to ryzykuje pewną pulę pieniędzy na profesjonalną firmę i zwiększa szansę na dofinansowanie. Nie jest to oczywiscie reguła, ale często tak w praktyce wychodzi. Wiem, że w głowie Ci się nie mieści że można tak działać. Ale jednak tak się działa i to całkiem niedaleko od Ciebie. Wiesz gdzie? Jak będziesz widziała na dachach pv i solary w dużych ilościach to na 90% wniosek pisała tam firma zewnętrzna. Pogódź się z tym.

   5
   4
  • Ela pisze:

   Do Olo : Mam tylko pytanie , czy ta komisja czyta te projekty ???? Jaka jest punktacja , czy są jakieś ” układy” , aby wygrać mądralo , tej całej patologii nie da się zmienić w ciągu 2 lat , potrzeba przynajmniej jeszcze dekady , żeby państwo dobrze funkcjonowało . Urodziłeś się dzisiaj ?

   4
   4
  • Ela pisze:

   jak będziesz miał wygrać to projekt możesz napisać nawet na papierze toaletowym

   2
   4
  • Ela pisze:

   Do Olo : Olo czy widziałeś jak wygląda taki projekt ? ile tam jest napisanych stron , to tak samo jak wypracowanie z jęz. polskiego , chyba rozumiesz o co mi chodzi , prościej nie mogę Ci wytłumaczyć

   1
   8
  • Aleo pisze:

   Do Olo , co do zbędnego stanowiska Pani sekretarz masz rację , bo większość dnia przegląda kamere kto jedzie bez pasów czy gada przez telefon w czasie jazdy donosy , czy to leży w kompetencjach sekretarza,
   Lub połowę dnia przegląda tanie wczasy i za to ma wynagrodzenie 6 tyś

   3
   2
  • Olo pisze:

   Do Ela:
   Nieprawda. Ocena merytoryczna to wcale nie jest wypracowanie z języka polskiego. Pod uwagę w zależności od regulaminu może być brane np zaawansowanie wybranej technologii, efekt ekologiczny w liczbach bezwzględnych, efekt w stosunku do poniesionych kosztow, obszar oddziaływania itd. Zalozenia projektu powinny być dostosowane do regulaminu już od początku. Wybor mozliwych rodzajow instalacji itp. Inaczej szansę na kasę są niewielkie. Ocena poszczególnych elementów jest 0-1.
   Natomiast jeżeli posiadasz wiedzę, co sugerujesz, ze przy rozstrzygnięciu konkursow licza sie uklady co jest przestepstwem to jako obywatel masz OBOWIĄZEK zawiadomić o tym fakcie prokuraturę. Natomiast jeżeli tak peplasz żeby peplać to jest to co najmniej pomówienie.

   5
   2
 2. xyz pisze:

  Niech teraz Boguś natrzepie……..

  15
  3
 3. Beti pisze:

  A teraz próbują wam zamydlić oczy nowymi obiecankami na kolejne gruszki na wierzbie w postaci solarów pomp ciepła fotowoltaik za 22 miliony. Projekt za 8 baniek przepadł, ale co tam, ten za 22 bańki się nada i na pewno już jest najlepszy i nie do odrzucenia jak ten poprzedni.

  14
  5
  • Panek pisze:

   A Twoim zdaniem mało juz gmina pozyskała dla mieszkańców? Solary chyba widzisz na dachach, piece na eko sa caly czas montowane. Poriwnaj sobie Przystajń, czy tam zakładane sa piece z dotacji? Oczywiscie zawsze można bylo wiecej, ale po co ta ciągła krytyka.Tylko nieliczni dają się zwieść tym brednią wypisywanym przez przez malo wybitnego misiaczka ????. Nie bądź jak oni….

   5
   15
  • Kajtek pisze:

   Solary tak, i z tego co ogólnie wiadomo razem z Przystajnią pozyskali, A piece owszem, ale z dotacji to chyba tylko 25 % było a na resztę Gmina się zadłużyła czyli wzięła pożyczkę. Kto nie wierzy niech poczyta uchwały w tej sprawie. Wierzę że pojedyncze osoby są zadowolone. A gdzie jest chodnik do szkoły, drogi na które mieszkańcy czekają od kilku lat…. itd. A gdzie ta zgoda która buduje z hasła wyborczego naszego panującego.

   14
   3
 4. Cool pisze:

  Ogólnie jest spoko. Co drugi dom ma solary i nowe piece, gmina dofinansowała nawet bramy wjazdowe i kostkę na podwórkach. Jeszcze jeden odcinek i CAŁA Gmina będzie miała kostkę brukową. Normalnie raj. Połowa ludzi rzuciła pracę bo im wszystko gmina daje. A przystajń i Krzepice to dno. Tam nie mają jeszcze dróg utwardzonych i niektórzy nawet prądu. A w gminie Opatów te dolary na co drugim domu od ok. 10lat to tylko makiety. Aaa i KS nie umiemy grać Panki przechodzi do ekstraklasy

  15
  1
  • Ks pisze:

   Stary odłóż to co bierzesz ?

   2
   8
  • Lolo pisze:

   Tylko połowa ludzi nie dostała piecy, Bo są lepsi i gorsi,
   Ważniejsza jest ulicą wspólna bo tam mieszka córka Pani sołtys i oczywiście kolejne działki do sprzedania na mokradle.
   Układy i układziki

   11
   2
  • Ks pisze:

   Lolo masz rację. Sa ci lepsi i gorsi. Lepsi to ci zaradni ktorzy ruszyli dupy po wnioski o przyznanie dotacji. Gorsi to z pewnością tacy jak ty. Ludzie którzy w komentarzu moga napisać krytyczne zdanie nie mając żadnej wiedzy o przyznawanych dotacjach.

   2
   2
 5. Adrian pisze:

  kiedy poznamy ustalenia w sprawie filmu??? Czemu wójt milczy???

  9
  1
 6. IRENA pisze:

  Daj sobie spokój , nikogo to już nie obchodzi !!!!!

  1
  10
 7. Sąsiad pisze:

  Dokładnie,jak trzeba było składać wnioski to wszyscy mówili że solary się nioplacają.a teraz mówią że niewiedzieli!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *