zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
Gmina Panki lepsza tylko od Opatowa. Jest słabo!
30 listopada 2022 r. | 11:59
7

Gmina Panki zajęła 1054. miejsce w tegorocznym rankingu samorządów Rzeczpospolitej. Dało jej to szóste miejsce miejsce wśród gmin wiejskich w powiecie kłobuckim.

Od 18 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Według informacji organizatorów rankingu, zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. Kapituła bierze pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców, do tego nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

gminy miejsko-wiejskie i miejsce (881. gmin):
406. Krzepice - 37,13 pkt.
734. Kłobuck - 29,71 pkt.

gminy wiejskie (1523. gminy):
109. Miedźno - 53,88 pkt.
527. Lipie - 40,84 pkt.
590. Przystajń - 39,63 pkt.
605. Popów - 39,37 pkt.
871. Wręczyca Wielka - 35,59 pkt.
1054. Panki - 33,16 pkt.
1163. Opatów - 31,90 pkt.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Gmina Panki lepsza tylko od Opatowa. Jest słabo!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Słuchając sesji mamy rozumieć.
  Że biznes ma podwyżkę 10 procent.
  A rolnicy 30 zapadło.
  Tylko dla tego że Pani skarbnik nie złożyła pisma do iżby Rolniczej .

  • Mieszkaniec 2 pisze:

   Chyba źle słuchałeś bo 10 proc to mają również zwykli mieszkańcy od nieruchomości. A Pani sekretarz to na emeryturę by się wybrała budżet odciążyć, “obowiazki” by się rozdzieliło i już dziura zalatana. Taka moja propozycja dla pani skarbnik

  • Mieszkaniec 3 pisze:

   Jak już coś to.
   20 wg cen państwowych GUS

  • fred pisze:

   No żyto drożeje to i podatek wyższy.

  • Gość pisze:

   E Cycu to zapłać za innych i gitara ok

 2. Mieszkaniec 4 pisze:

  Niech dźwigają ile się da.
  Po 5 latach podatek się przedawnia według ustawy .
  Więc powinno nas być coraz więcej co nie płaci.

 3. Zenek pisze:

  Rolnicy to już razem podwyżki w ostatnich 3 latach mieli 60 % .dwa lata temu 30% i na rok 2023 też 30% . nie chodzi o żadne pismo do Izb Rolniczych .pierwsze decyzje podejmuje Rada a później pismo idzie do Izby i Gmina z tego odprowadza 2 % . Także niech rolnicy podziękują Radzie znowu nie pamiętali o rolnikach. od stycznia znowu wraca VAT na paliwo. podziękować należy przedsiębiorcom i Radnym którzy byli za podwyżka tylko 1o procentową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *