zachmurzenie duże
20°
20°
sobota
Reklama
Gmina Panki nie chce wyborów prezydenckich!
22 kwietnia 2020 r. | 10:45
5

Komisarz Wyborczy w Częstochowie wydał postanowienie w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. Wśród powołanych komisji, nie ma ani jednej w gminie Panki.

Gmina Panki jest jedyną gminą powiatu kłobuckiego, w której nie udało się powołać obwodowych komisji wyborczych.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Gmina Panki nie chce wyborów prezydenckich!”

 1. IRENA pisze:

  nie potrafią nawet zorganizować wyborów , Bodzio wróć !

  6
  8
 2. Dorota pisze:

  weź Irena nie pier… co ma piernik do wiatraka i do tego że się ludzie nie zgłaszają do komisji?

  7
  6
 3. nowy stary pisze:

  Na razie wstrzymajcie się z nerwami, artykuł o kilku komisjach odnosi się do aktualnie obowiązującej ustawy, a wiadomo że ta ustawa która będzie obowiązywać w dniu wyborów, leżakuje w senacie przez 30 dni /zamiast 1-2/ przez złośliwość i wrogość do obecnego rządu i naszego kraju – niejakiego Grodzkiego. Nie wiemy przez to, co mówi nowa ustawa o ilości komisji w przypadku całkowitych korespondencyjnych wyborów. Może się okazać, że decydenci w gminie Panki są najbardziej dalekowzroczni i przewidujący, najlepsi, że myślą i wiedzą. Może tak się okazać, ale nie musi. Osobiście chcę żeby okazało się na korzyść naszych decydentów, bo zależy mi na tym aby Panki były najlepsze w jak największej okolicy.

  2
  3
  • Krawcowa pisze:

   Ja chcę uczestniczyć w wyborach,jeżeli gmina mi to uniemożliwi, złożę zawiadomienie do prokuratury o uniemożliwienie mi obywatelskiego obowiązku.A co do komisji ,bardzo chętnie zasiądę w niej i wielu moich znajomych.Wiec niech nie pieprzy głupot pseudo Wójtowa ,że nie ma chętnych.Ona Teraz to jedynie w szpitalu by się przydała,no wójt z niej żadna.Grzeje stołek za duże pieniądze,a w gminie się nic nie dzieje.

   4
   2
 4. nowy stary pisze:

  Już wiadomo co mówi ustawa o wyborach korespondencyjnych /przetrzymywana przez opozycyjny Senat/ w sprawie komisji : nie działają komisje obwodowe powoływane przez wójtów, burmistrzów lecz jedna komisja gminna powoływana przez Komisarzy Wyborczych /okręgowych/ powoływanych na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Tak więc tylko około 2500 Komisji Gminnych zamiast 27-miu tysięcy Komisji Obwodowych. Komisarz wyborczy może powołać komisje po wejściu w życie tej nowej ustawy, czyli ewentualnie od 6-tego czy 7-mego maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *