zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
Gmina Panki nie dostanie blisko 10 mln zł na OZE!
24 maja 2019 r. | 08:04
12

Fatalne wieści napłynęły do Panek z Urzędu Marszałkowskiego. Szlagierowy projekt byłego Wójta Bogdana Praskiego nie otrzymał dofinansowania. Projekt na odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Panki nie uzyskał wymaganej liczby punktów i pomimo zwiększenia o blisko 70 mln zł budżetu naboru, nie otrzyma pieniędzy.

Dofinansowanie otrzyma 27 gmin z województwa śląskiego, które w sumie złożyły cztery wnioski na sumę 147 mln zł.

Wniosek gminy Panki zajął odległe 49. miejsce we wnioskach niegrantowych. Gmina w tym naborze starała się o blisko 10 mln zł dofinansowania.

Co to oznacza? W najbliższym czasie nie ma szans na 85-procentowe dofinansowanie dla mieszkańców na piece, pompy, solary i fotowoltaikę z tego konkursu.

Podziękować możecie bezpośrednio byłemu Wójtowi.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Gmina Panki nie dostanie blisko 10 mln zł na OZE!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Byłemu wójtowi? ????czy obecnej pani wójt ??? Jej poprzednik jaki był to był ale było dużo dofinansowań , a obecna wójtówa tylko umie ..focha…strzelić..i zachowywać się jak rozkapryszona lala..Nic a nic gmina Panki sobie nie polepszyła zmieniając wójta.

  6
  7
  • Kika pisze:

   Ma Pan rację.Byly Wójt starał się pozyskiwać środki finansowe z Unii europejskiej,obecna Wójt nie zrobiła nic od wyborów,dlaczego?,bo na tym się trzeba znać i umieć walczyć,w nie pierdziec w stołek.Ale chcieliście to macie.Szkoda tylko że te lata będą zmarnowane,a że będą one o jest pewne.Przeciez ta kobiecina na niczym się nie zna.Pan Brzęczek jej nie pomoże.

   5
   6
  • Ela pisze:

   Stwórzmy etat dla pana Brzęczka , może stanowisko w-ce Wójta , bo tylko on może poprowadzić gminę do dalszego rozwoju , inaczej popadniemy w stagnację .

   6
   4
 2. Kler pisze:

  Praski też po Wydmuchu dokończył robote ile bylo na Wydmucha rzeczy tak teraz jest to samo.Lepsza ta wójtowa niż wójt lepiej gmine reprezentuje niż poprzednik.

  9
  6
 3. Gosc pisze:

  Kpiny!!!Jeden obwinia drugiego a mieszkancy cierpia!!!

  6
  5
 4. ekolog pisze:

  Szkoda….
  ale jak piszecie to juz piszcie rzetelnie !
  nie dostał nikt z północnej części naszego województwa
  cała pula poszła na obszary o największym zanieczyszczeniu powietrza np Rybnik i okolice

  11
  1
 5. mieszkańcy pisze:

  Teraz nowa pani Wójt i Kierownik inwestycji pokażą jak zdobywa się dofinansowania . Do naszej gminy popłynie rzeka , morze , a może i ocean pieniędzy !!!! Czekamy na wyniki ich pracy , a nie mamienie mieszkańców że będą pisać do Premiera czy Prezydenta o dofinansowania. Czas pokaże , zobaczymy.

  5
  10
 6. Do Mieszkańcy pisze:

  Pomyliłeś autorów ?
  sztandarowy tekst o morzu, oceanie pieniedzy był w 2018 na cześć poprzednika.
  Tylko że rzeka pieniędzy wpływała z gminy

  9
  1
 7. Irek pisze:

  Jak narazie od wyborów nowego wójta,to tylko podwyżki i porażki!
  Kolejne darmozjady dorwału się do koryt!
  Kładli makaron na uszy przed wyborami,a teraz mają wszystko w d….!!!???
  RUSZYĆ DUPSKA I POKAZAĆ ŻE WAM ZALEŻY I COŚ ROBICIE!!!

  6
  8
  • Bzyk pisze:

   Brawo dla Pani wójt. Bogdan nie był doskonały, ale….. za jego rządów było wiele dotacji dla mieszkańców, mimo że władze przejął po poprzedniku nieudaczniku . Te Wasze usprawiedliwienia sobie wsadzcie w …. nikt w nie nie wierzy. Czas zleci, s my zaglosujemy

 8. Bono pisze:

  A na portalu Wręczyca.pl redaktor każe podziękować wójtowi ale nie mówi że byłemu bo mu obecny nie pasuje:) Tak się ciemną masą manipuluje:)

  9
  3
 9. Jadwiga pisze:

  Do Ela . Popieram tę kandydaturę , to byłby odpowiedni człowiek na w-ce Wójta , jest inteligentny i dobrze wykształcony , zawsze osiąga założone cele w życiu i nigdy nie przegrywa . Gmina na pewno by na tym skorzystała.

  4
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *