zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
foto by shutterstock
Gmina Panki otrzyma 1,8 mln zł na kanalizację!
07 czerwca 2017 r. | 10:03
2

Gmina Panki otrzyma dofinansowanie na kanalizację. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w Praszczykach, Kałmukach i Pacanowie oraz odcinka sieci wodociągowej w Pacanowie otrzyma 1 805 614,03 zł ze środków zewnętrznych. Łącznie projekt będzie kosztować 5 557 945 zł.

Na 20. złożonych wniosków w tym konkursie, aż 18. otrzymało dofinansowanie, w tym oprócz Panek, m.in. Wręczyca Wielka i Przystajń.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Gmina Panki otrzyma 1,8 mln zł na kanalizację!”

  1. obserwator pisze:

    Ale czemu najmniej wśród pozostałych gmin⁉

    • ATRO pisze:

      Mniej pieniędzy otrzymały gminy Przyrów, Myszków i Żarki, tak na marginesie. Warto także wspomnieć że w tym naborze jest rozdysponowana kasa z RIT-ów. Działa to na tej zasadzie że każda gmina miała rozdysponowane pieniądze wg. liczby mieszkańców (jesteśmy jedną z mniejszych gmin), przy czym gminy Przystajń i Panki wykorzystały już część pieniędzy na solary. Dopiero ten drugi nabór na solary, fotowoltaikę i pompy ciepła będzie przeprowadzany w takim trybie konkursowym, nazwijmy to właściwym gdzie nie mamy zagwarantowanych żadnych pieniędzy, liczą się tylko pkt jakie otrzyma nasz wniosek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *