zachmurzenie umiarkowane
25°
25°
sobota
Reklama
Gmina Panki przegrała pół miliona w Sądzie
03 stycznia 2019 r. | 13:09
77

Ostatnia tegoroczna sesja rady gminy w Pankach przyniosła potwierdzenia naszych wcześniejszych informacji. Niestety, to złe informacje dla mieszkańców Panek. Mieliśmy trochę problemów finansowych które wypłynęły z dnia na dzień – mówiła na sesji Urszula Bujak – wójt gminy Panki, a nowy prawnik urzędu Piotr Nowak pokrótce przedstawił sytuację prawną w związku z oddanym kilka lat temu do użytku obiektem typu „Orlik”.

- W piątek 21 grudnia zostałem poinformowany, że do gminy dotarły dokumenty, wyrok sądu okręgowego w Warszawie wraz z uzasadnieniem, gdzie gmina wraz ze spółką Moris z Warszawy solidarnie zostali pozwani przez Henryka Kamińskiego podwykonawcę zadania z 2012 roku – Orlika. Gmina wraz ze wspomnianą spółką zostały pozwane na kwotę 440 tysięcy złotych, a 16 października zapadł wyrok. Gmina sprawę przegrała. W piątek wójt podjęła decyzję o złożeniu apelacji od tego wyroku. W przypadku braku apelacji, powód mógłby złożyć dokumenty o klauzulę wymagalności z orzeczenia, a następnie skierować sprawę do egzekucji komorniczej. Same koszty komornika to 15 procent wartości przedmiotu sporu. Teraz co najmniej do końca przyszłego roku będzie trwał spór rozpoznawany przez sąd apelacyjny w Warszawie, to są odległe terminy. W przypadku niepowodzenia, które bierzemy pod uwagę - ze względu na materiał dowodowy, Gmina nie dość, że zapłaci 440 tys. zł z należności głównej, to poniesie również koszty odsetek, które biegną od 2013 roku, koszty sądowe i koszty obsługi biegłych. To naszym zdaniem dodatkowe kilkaset tysięcy złotych poza należnością główną – tyle radca prawny urzędu. Wójt Urszula Bujak dodała, że samo złożenie apelacji kosztowało gminę 22 tysiące złotych Byliśmy zmuszeni do dokonania wpłaty w poniedziałek 24 grudnia, w wigilię.

Była to data graniczna do złożenia apelacji. Te 22 tysiące złotych, to opłata sądowa tytułem 5 procent od wartości sporu… Wójt poinformowała też mieszkańców, że jeszcze w grudniu urząd zapłacił ponad 40 tysięcy za przeterminowane faktury z grudnia 2017 roku. Została też potwierdzona kwota wydatków na nagrody, o której informowaliśmy przed tygodniem – to ponad 162 tysiące złotych. Niestety kolejne decyzje poprzednika na urzędzie wójta, to od stycznia wzrost płacy zasadniczej o ponad 8 tysięcy złotych miesięcznie dla części pracowników urzędu gminy w Pankach. Są też dobre informacje. Ujawniono, że w gminie jest jeszcze 24 odbiorców wody, którzy płacą stawki ryczałtowe, a od stycznia wszystko będzie opłacane jak należy, od stanu licznika. Nie są to osoby prywatne, a firmy – poinformowała wójt.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl77 odpowiedzi na “Gmina Panki przegrała pół miliona w Sądzie”

 1. Czesław pisze:

  Brawo Bogdan !!! Kolejna sprawa wyszła na jaw !!! a co na to Irena ja się pytam ?

  55
  1
  • Ktoś pisze:

   Jakie wyszła na jaw. Przecież ta sprawa już kilka lat się toczy. Ty mogłeś nie wiedzieć ale dla wójt nie mogło to być niespodzianka bo przecież była wtedy przewodnicząca rady I na sesjach było o tym mówione wielokrotnie.. Jeśli jest zaskoczona to tylko świadczy o niej no niezbyt dobrze.

   6
   34
 2. Dorota pisze:

  Pan ex wójt nie informował mieszkańców iż jest taka sprawa z orlikiem teraz wychodzą piekne brudy tyle pieniędzy rozpuszczone .Brak słów.A Pani wójt dobrze robi że znosi ryczałty i powinna wszystkie przywileje biznesmenom uciąć.Musi sie skończyć dziadowanie.

  60
 3. Ata pisze:

  Irena chodzi do kościoła i zmądrzała.

  44
 4. Wróżka pisze:

  Czy nie ma takiego punktu w prawie, aby ,,NIBY,, wójt Praski odpowiadał za ten stan rzeczy ? Musiałby płacić co miesiąc za swoja niegospodarność. Jakim trzeba być człowiekiem , żeby nie rozumieć iż za rachunki trzeba zapłacić. kto tak zarządza ? Ktoś, kto ma pewne braki ( nie będę wymieniać jakie ).

  55
  3
  • Korek pisze:

   Popatrz lepiej jakie braki ma twoja wójt. Przede wszystkim braki WYKSZTAŁCENIA.

   4
   35
 5. Irena Kochel pisze:

  Może już zejdźcie ze mnie.I tak będę mówić że Bogdan był najlepszym Wójtem przynajmniej od 10 lat,i możecie sobie hejtowac, ja to mam gdzieś.A co do tej pory zdążyła zrobić pani Wójt wraz ze swoją radą gminy?.O przepraszam rzeczywiście, udostępniła rozkład jazdy autobusów,i termin wywozu odpadów,to naprawdę wiele,aha i jeszcze zatrudniła pana Kiedrzyńska w ramach podziękowań,za wsparcie.Teraz jeszcze pana musi zatrudnić jako osobistego kronikarza.Jako chyba jeden z nie wielu włodarzy gmin nie złożyła życzeń świątecznych ani noworocznych.Budzet Gminy , też nie jest udostępniony mieszkańcom.I proszę sobie darować oczernianie mnie, no mnie to nie rusza.Nie dam się już więcej sprowokować.Panie Brzęczek, jeżeli Pan się nie interesuje swoim niepełnosprawnym bratem,to proszę zwrócić uwagę mamie,bo naprawdę kiedyś dojdzie do tragedii z jego udziałem.Pozdrawiam.

  3
  58
  • Wróżka pisze:

   Szanowna pani Ireno, co zrobiła obecna Pani Wójt ? SPŁACA DŁUGI PO praskim OD 2017 r. I ZOBOWIĄZANIA SADOWE PO TYM panu CO TO ZWAŁ SIĘ WÓJTEM.( celowa pisownia dużych i małych liter )

   53
   5
  • Obserwator pisze:

   odnoszę wrażenie z tego co tu czytam, że wina nie leży po stronie byłego wójta, bo chciał robić dużo dla gminy, miał dobre pomysły, tylko miał bałagan organizacyjny i nie miał skarbnika! być może nie miał dobrego skarbnika właśnie z powodu złej organizacji pracy urzędników. I pewnie dlatego kolejne panie powoływane na to stanowisko rezygnowały po spojrzeniu do ksiąg.
   A co z Vatem? co z kanalizacją? z przyłączami?

   8
   41
  • Ata pisze:

   Proszę napisać o długach Wydmucha?dość ciekawe to będzie.

   7
   44
  • adela pisze:

   Irena, ty jesteś bardziej niepełnosprawna niż brat Jarka. Każdy twój komentarz to potwierdza. Gmina wygrała w sprawie hali, co z tego? Zobaczą te pieniądze, jak ty inteligencję patrząc w lustro.

   48
   2
  • Bogdan pisze:

   To chore babsko miernota gminna .Nie wie co pisze pewnie grupe ma inwalicką trzeba jej wybazyć bo to niepełnosprawny człowiek Szkoda że jej córki nie pilnują na tym fb co ona wypisuje.Powinni ją pilnować bo dojdzie do tragedii.Trzeba córką powiedzieć.?

   47
   5
 6. IRENA pisze:

  Orlik jest ? jest , to trzeba zapłacić wykonawcy , widocznie były jakieś nieprawidłowości co do wykonania dlatego Gmina się wstrzymała co do zapłaty . Dlaczego nie żadnej wzmianki co do Hali Sportowej, gdzie Bodzio wygrał sprawę na 2 mln . zł , a tu cisza !!!!!

  4
  53
  • Irena kochel pisze:

   Świadczy o tobie miernoto,nazywając mnie babskiem .A od moich córek wara.Wsxystkie da wykształcone i popierają moja jest.polityke ,bo tak samo myślą jak ja.jdna zoich córek pracuje na wysokim stanowisku i popierają mnie we wszystkim.aa tu się boisz podpisać .Chociaż ja się domyślam kim jesteś.I przyjdzie czas że cię zniszczę,zbieram materiały na twój temat i przyjdzie czas że cię bardzo ośmieszenia..

   28
  • Irena kochel pisze:

   Najpierw baranie naucz się poprawnie pisać, a później obrażaj nieuku.

   27
 7. Ata pisze:

  O jest i Irena.Pani chce już widzieć efekty pracy Pani wójt .Przecież widzi Pani ile jest rzeczy do zapłacenia za Panowania Bogusia czy Pani nie widzi jakie gmina koszty ponosi. Wszyscy słyszą i widzą tylko nie Pani .Pani dalej swoje i swoje .

  55
  2
  • Korek pisze:

   A koszty ciągle rosną. Nowo zaciągnięte zobowiązania i zwiększanie kosztów, zatrudnienia na dobre nie wyjdą.

   1
   33
  • Irena kochel pisze:

   Zanim zaczniesz pisać ,zajrzyj do słownika, bo inwalidzką pisze się przez Dz,a nie przez c.doucz się nieuku ,a następnie pisz.

   29
 8. Irena Kochel pisze:

  Jesteście chorzy.to chyba normalne, że przy tylu inwestycjach , nieraz coś nie wyjdzie,a dlaczego nie piszecie ,jakie długi zastał Bogdan ,po poprzedniku.Zobaczymy co napiszecie po upływie kadencji pani wójt.Piszvie sobie co chcecie,ja już nie będę się do waszych wypowiedzi odnosiła.Szkoda mojego zdrowia.

  3
  55
 9. Arek pisze:

  tak tylko te “nieprawidłowości” będą kosztować nie 400 tys. zł tylko pod 1 mln. zł. Czemu Bodzio o tym nie mówił? Pamiętam trochę sprawę Orlika i nie było tak że tą budowę dokończył Budmet?

  54
 10. Ata pisze:

  A Bogdan puzzle układa i ma to wszystko gdzieś.Pełen relax.Przecież musi odpowiedzieć za to wszystko.Dlaczego my mieszkańcy mamy ponosić koszta za jego niegospodarność.Gmina na tym traci zamiast iść do przodu to te spłaty szybko sie nie skoñczą.

  47
  • Stefan pisze:

   Raczej ciężarówką jeździ, tylko dziwne że tak pod kierownicę się chowa. boguś nie wstydź się tylko do takiej pracy się nadajesz lub nawet do łopaty chociaż przy takim pomyślunku to kariery nie wróżę 🙂

   52
   2
  • Nowy pisze:

   Stefan Bogus to z takich nieudaczników jak Ty to się teraz śmieje

   2
   39
  • Stefan pisze:

   Pożyjemy i zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni.

   39
   1
  • Komunista pisze:

   Od razu wykopmy ipowiesmy Towarzyszą Gomulke Przecież tez mamy przez niego dlugi

   1
   4
 11. ele pisze:

  A ja chcę wiedzieć dlaczego Gmina Panki została pozwana przez p. Kamińskiego. Co było przyczyną?

  44
 12. Irena Kochel pisze:

  Pani wójt spłaca długi?,jest pani śmieszna.Wlasnie tak jak tu ktoś słusznie zauważył, dlaczego jak pan Praski w sprawie hali sportowej wygrał nic nie wspominacie,albo jak Gmina spłacała horrendalne długi po Wydmuchu.Ja się pytam gdzie można znaleźć budżet Gminy na ten rok.Wydaje mi się również podejrzane , że pan Kiedrzyn,był jedynym kandydatem na stanowisko urzędnicze.Mysle, że Nikt oprócz tego pana ,nie wiedział o takim konkursie.Nie widziałam ogłoszenia o naborze na to stanowisko przypadek? nie sądzę.

  2
  50
 13. Irena Kochel pisze:

  Tylko słabi ludzie szukają zemsty.Jedni wybaczają,a mądrzy IGNORUJĄ.

  1
  46
  • Stefan pisze:

   A tępaki usprawiedliwiają nieudacznika.

   47
   1
  • Anka pisze:

   Ty Stefan sam jesteś tępak.
   Lepiej żebyś sobie tak jak Irena pisała brata przypilnowal bo dojdzie do tragedii i wtedy znów będziesz szukał winnego.

   4
   49
 14. Irena Kochel pisze:

  Na nic cię więcej nie stać.Moze wymyslilbys coś mądrego miernoto.

  1
  49
 15. Bo pisze:

  Pani I
  Modli się pod figurą a diabeł za skórą..

  42
  1
 16. Mieszkaniec pisze:

  Do Stefana. Lekarz od głowy ci nie pomógł ?? Bo dalej tu syczysz …to na oddział zamkniety ..tam ci napewno pomogą … A tak ogólnie poczytajcie co Wy wypisujecie.. Normalnie….aż wstyd czytać .Zastanówcie się nad sobą.? Jaka ma być ta gmina skoro ma takich mieszkańców ?

  1
  44
  • Bogdan pisze:

   A jak miała gmina funkcjonować jak miała gospodarza trzepaka który tylko potrafił włączyć kamerę i wysyłać buziaczki a oprócz tego pomagał sobie ręką. To jest gospodarz? On powinien zająć funkcję głównego założyciela porn hub i gwiazda kanałów XXX. mam nadzieję że nowa Pani wójt ogarnie ten bajzel i będzie wszystko tak jak powinno. Czepiacie się brata Jarka, ciekawe czy jak wy byście mieli kogoś w rodzinie niepełnosprawnego tak jak on to ciekawe czy byście upilnowali. Raczej proponowałbym przypilnowac Panią irenke bo ona tutaj zagraża swoją inteligencja życiu człowieka ?

   47
   2
  • Stefan pisze:

   mieszaniec już ci pisałem że byłem u tego twojego lekarza od głowy ale mi nie poświęcił za wiele czasu bo jest zbyt zajęty twoim przypadkiem 🙂

   41
   1
  • Rysiek pisze:

   Bo już na wygląd uznał Cię za przypadek beznadziejny. Nie chciał Cię ż kasy oskubać. Widocznie był uczciwy

   34
 17. Beata pisze:

  Widać że Irena w kościele nie była jednak bo wszyscy co byli to słyszeli życzenia od Pani Wójt. A tak na marginesie Irenko to na Pani pytanie o zrobiła Pani Wójt jest mnóstwo odpowiedzi. Pani wójt zatrudniła skarbnika, zwolniła sekretarza, zaczęła od organizacji urzędu, bo to jest teraz najważniejsze, przeniesienie biblioteki, analiza horendalnych podwyżek i nagród dla wybranych, próba opanowania problemów finansowych pozostawionych przez Bodzia, to tak mało? W dwa miesiące?????. Widać że coś się zmienia tylko Irena nie wie.

  49
  1
  • ele pisze:

   I jeszcze potrafiła znaleźć garaż na nowe auto OSP.
   Praski nawet tego nie potrafił lub nie chciał. Łatwiej było płacić kasę Pilarzowi za trzymanie samochodu “pod chmurką”.

   49
  • Hans pisze:

   ele srele Ty kretynko? A to że auto pozyskał to już się nie liczy ? Wybuduj se garaż a potem kup auto tempa strzalo?

   2
   39
  • Gość pisze:

   Jestem tu obcy ale widzę, że Pani Irena jest kimś ważnym w tej gminie. Ile bieze za spotkanie?

 18. Nowy pisze:

  Wiedziałem że tak będzie. 4 lata oskarżeń byłego wójta. I tak kadencja przemianie a wypłata lepsza niż z służbie zdrowia i o to chodziło. Przecież jako przewodnicząca rady Pani wójt wiedziała jakie sprawy są w toku. Ale cóż czy kasą pustą czy pełna wypłata na konto wpłynie więc ….

  6
  42
 19. Ela pisze:

  Ty głupi jesteś nowy, porównaj zarobki pani wójt z zarobkami jak była przewodniczącą, jaka jest różnica ? ok. 1000 zł! ja bym się tego nie podjął, tego syfu sprzątania po poprzedniku.

  41
  • Lidka pisze:

   Elu miałaś napisać “podjęła ” a nie “podjął” . jacy jesteście tu żałośni , czego się boicie , nawet kłamiecie o swojej osobowości , nie mówiąc już żeby podpisać się swoim nazwiskiem

   40
  • Panek pisze:

   Za 1000 to może nie ale już za 3407.71 widocznie się opłacało. Z oświadczeń majątkowych za 2017 rok wynika właśnie tyle. Czyli jest jasne że zarobki nowej wójt wzrosły o prawie 3 i pół tysiąca.!

   3
   38
  • Anka pisze:

   No ale w oświadczeniu majątkowym nie ma przecież dochodów z prywatny odwalanej po domach. Zastrzyki… te sprawy…

   2
   40
  • Nowy pisze:

   Ela a raczej El to Ty jesteś głupi że nie przyjął byś takiej posadki za taki hajs . Tym bardziej ze kampanie wykończeniową poprzednika wykonał Jaruzelski.Teraz tylko trzymać się stołeczka i dobrze zwalić winę na poprzednika za swoją niegospodarność. Czyli wynika z tego że za 1000 to pewnych rzeczy się nie widzi ale już za 5000 to co innego .

   3
   39
  • Panek pisze:

   Dobrze powiedziałeś Nowy. Swoją niegospodarnosc o nowej wójt. Bo jak się czyta jej oświadczenie majątkowe to włos się jeży na głowie. Kredyt wzięty na wesele syna (!) – na dzień 27.o4.2018 zostało do spłaty 31 372,90 A na dzień 16.09.2018 zostało do spłaty 38 614,15. Czyli nie dość że nic nie zapłaciła to dlug urósł o prawie 7 tyś.!!! To się nazywa gospodarnośc.. I teraz tak samo będzie rzidzuc w gminie.

   2
   39
  • Leszek pisze:

   Do Panek – co ma niby oświadczenie majątkowe do pracy , bo nie rozumiem . Wiadomo że wszystkie większe decyzje podejmuje Rada Gminy Uchwałami , a Wójt jest jego tylko wykonawcą .

   36
   2
  • Panek pisze:

   No to jeśli tak to przypominam ci że obecna wójt była do tej pory przewodnicząca rady I przez ostatnie lata podejmując uchwały, czyli jak twierdzisz głos decydujący o losach gminy, doprowadziła do takiego stanu jaki jest. Więc ma co chciała i nie ma tutaj na kogo winę zrzucać. Jak rządziła gmina przez 8 lat tak i teraz. No i w domu też nieciekawie…

   4
   40
  • Leszek pisze:

   Do Panek – Rada Gminna liczy 15 osób , a Uchwały przegłosowuje się większością , więc sama nie mogła za dużo zrobić

   34
   3
 20. Z gminy pisze:

  Chcę zobaczyć wasze mordki jak te papiery decyzji Bodzia pójdą w odpowiednie miejsce 🙂 Oj będzie bolało 🙂

  44
 21. Trzepak pisze:

  Rada Gminy dała 162000 zł urzędnikom czy wójt?

  38
  • Panek pisze:

   Wg Leszka wójt wykonuje tylko postanowienia rady więc masz odpowiedź. Z która nawet się zgodzę. Gdyby rada nie uchwaliła pieniędzy z przeznaczeniem na to to wójt by nie mógł dać. Proste

   7
   35
 22. Trzepak pisze:

  z Panek to nie tak działało, Praski przenosił pieniądze najprawdopodobniej bez jakiejkolwiek zgody RG

  40
  2
  • Panek pisze:

   Najprawdopodobniej to za mało. Sprawdź zanim napiszesz bo napewno tak nie było. Konkretnie chodzi mi o pieniądze na nagrody.
   A jeśli chodzi o dodatki specjalne które są ujete w tej gigantycznej kwocie to przecież wójtowi dodatek specjalny przyznaję rada gminy odrębna uchwała.
   Więc nie pisz że to wójt przyznał. Nowa wójt też przecierz ma dodatek specjalny!!!! I to w wysokości 2046 zł na miesiąc!!!

   2
   36
  • Krzychu pisze:

   Czyli ma się rozumieć że nic się nie zmieniło. Stołek tylko przysiadl ktoś inny i ktoś inny kasę łoi

   12
   23
  • Dociekliwy pisze:

   Trzepak, bo nie musiał mieć widocznie zgody. Nie wszystko co Ci się wydaje zależy od rady.
   Tym bardziej, że nadal nie wiadomo czy faktycznie przeniósł czy to tylko manipulacja.
   Ogarnij temat Trzepak.

   1
   33
 23. adela pisze:

  Nagrody są w kompetencji wójta, nie rady. To on podejmuje decyzje, wyłącznie.

  37
  1
  • Panek pisze:

   Tak, wójt przyznaję bo kto by inny miał, w końcu jest szefem dla pracowników. Ale rada przyznaję na to pieniądze. Bo to przecież rada gminy uchwała budżet. Masz jak wół w następnym artykule napisane – “Rada gminy uchwaliła budzet”, jasno ż tego wynika kto to robi.

   34
   2
  • Krzychu pisze:

   No i adele zatkało, mądrości zabrakło

   2
   33
 24. Dociekliwy pisze:

  Panie redaktorze czy te 162 tyś. to napewno poszło na nagrody jak to pan napisał bo wcześniej pisze że dodatki w tym są a nie raczył się Pan do tego odnieść . Wydaje mi się że to kolejne kłamstwo że strony Klobucka .pl

  3
  34
  • Korek pisze:

   Jak większość jego chorej wyobraźni.

   3
   32
  • Stefan pisze:

   No gość ma niezłą jazdę. Ciekawe gdzie się zaopatruje?

   2
   32
  • Yusuf pisze:

   Rada uchwała budżet, radą winna, że gmina wydaje. Mercedes produkuje auta, Za wypadki z udziałem mercedesa odpowiada Mercedes, bo któż inny? Panek jest synem swojej matki, to ona winna, że ma zjebane dziecko, mogła przecież wyskrobać. Dajcie se siana barany

   31
   2
 25. Yusuf pisze:

  u tego samego dilera co Kuba i Stefan

  31
 26. Krzychu pisze:

  Stefan, yusuf, na trzeźwo to wy chyba nie piszecie. Rynsztok, dno albo i ponizej

  30
  1
  • Yusuf pisze:

   poniżej dna to już tylko kilka osób można znaleźć, przypadkiem, to byli pracownicy tej gminy

   25
 27. Kotek pisze:

  Hahahahaha ale mam z was beke xDD najbardziej chce mi się śmiać z wyznawców Ulki…widzę że już każdy może startować na wójta. Ta baba by nawet nie przeszła selekcji naturalnej. Lol ale ten naród pankowski głupi xD. Kobieta nie ma nawet pojęcia co było mówione na sesjach…teraz wielce zdziwiona wszystkim. Nic nie umie nic nie wie to może zwalmy winę na poprzednika…w końcu jak mnie wybrali to i to ciemny lud kupi. Hahahahaha pozdro wyznawcy Uli

  1
  19
  • Stefan pisze:

   Za to twoja baba przeszła selekcję z pomocą mamusi, musisz być strasznie dumny mając taką babę…..

 28. xyz pisze:

  Kubuś nie denerwuj się :))) Tej pani nie dorastasz do pięt i to samo dotyczy twojej matki…

  11
 29. Korektor pisze:

  Proponuję najpierw zapoznać się z interpunkcja, a dopiero potem wypowiadać się publicznie. Póki co Pani wypowiedzi są na poziomie… 6- klasistki. Dlatego też uważam, że najlepej nie komentować jeżeli się nie potrafi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *