zachmurzenie duże
23°
23°
piątek
Reklama
zdjęcie poglądowe
Gmina Panki przegrała (?) w Sądzie?
08 stycznia 2020 r. | 10:29
0

Sąd Apelacyjny w Warszawie Wydział VII Gospodarczy po rozpoznaniu w dniu 6 grudnia 2019 roku na rozprawie sprawy z powództwa Henryka K. przeciwko Moris Polska Sp. z o.o. w Warszawie oraz Gminie Panki o zapłatę na skutek apelacji pozwanego od wyroku sądu okręgowego w Warszawie z dnia 16 października 2018 roku, zmienił 30 grudnia 2019 roku zaskarżony wyrok.

Solidarnie pozwani przez podwykonawcę zadania z 2012 roku – budowę Orlika - Gmina wraz ze wspomnianą spółką, 16 października 2018 sprawę przegrały, a łączna wartość pozwu wynosiła 440 tysięcy złotych, bez kosztów dodatkowych tj. m.in. odsetek, kosztów sądowych czy zastępstwa procesowego.

Przed rokiem wójt Urszula Bujak podjęła decyzję o złożeniu apelacji od powyższego wyroku. Teraz sąd częściowo powództwo oddalił. W punkcie pierwszym oddalił powództwo o kwotę 259 537,44 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia 18 marca 2013 roku do dnia zapłaty. W punkcie drugim sąd ustalił, że powód ponosi koszty postępowania i apelacji w wysokości 42%, a pozwani w 58%, co również nieznacznie zmniejszyło wartość wypłaty, którą poniesie urząd.

Tym samym okazało się że Urząd Gminy w Pankach, który przegrał pierwszą batalię w 2018 roku odwołaniem do Sądu Apelacyjnego zyskał kilkaset tysięcy złotych, których nie będzie musiał zapłacić firmie Henryka K.

Wyrok jest prawomocny

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *