słabe opady śniegu
-3°
-3°
sobota
Reklama
Gmina pozyskała 275 tys. zł na budowę drogi w Żerdzinie
16 sierpnia 2019 r. | 10:30
1

Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowy podpisywali członek zarządu Beata Białowąs i dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Jerzy Motłoch wraz z przedstawicielami blisko 30-stu gmin i powiatów, w tym przedstawiciel gminy Panki.

Na ten cel w roku 2019 zostało przeznaczone łącznie prawie 6,5 mln zł, z czego gmina Panki pozyskała w tym programie 275 000 zł na budowę drogi w Żerdzinie.

Środki finansowe są pozyskiwane w ramach opłat za wyłączenie gruntów rolnych z produkcji na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Wnioski na pozyskanie środków budżetowych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych z produkcji są składane raz w roku i podlegają kwalifikacji, po zakończeniu których sporządzana jest lista rankingowa zadań objętych dofinansowaniem. Ponadto utworzona jest również lista wniosków oczekujących na dofinansowanie, uruchamiana w sytuacji pozyskania środków np. gdy nastąpi rezygnacji z listy podstawowej lub w wyniku przeprowadzonych przetargów wystąpią oszczędności.Jedna odpowiedź do “Gmina pozyskała 275 tys. zł na budowę drogi w Żerdzinie”

  1. Nowy pisze:

    A kiedy ta Pani wojt wykona w centrum Panek ul Ogrodowa długość 300 metrowi nie stać gminie na wykonanie drogi i chodnika wstyd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *