zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
Nowiny Kłobuckie fb
Gmina przeznaczyła tylko 50 000 zł na sport w 2019 roku
10 stycznia 2019 r. | 12:22
12

Urząd Gminy Panki ogłosił konkurs ofert na realizacje zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia, upowszechniania kultury fizycznej i sportu planowanego do realizacji w 2019 roku. W tym roku na sport zostanie przeznaczonych tylko 50 000 zł.

Szczegóły w konkursie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Gmina przeznaczyła tylko 50 000 zł na sport w 2019 roku”

 1. Dron pisze:

  Gdzie są obiecane pieniądze na klub?

  13
  1
 2. Bogdan pisze:

  Bodzio wydał ?

  15
  4
  • Anka pisze:

   Obudź się, mamy nowy rok, nowy budżet. Już na Bodzia nie da się zrzucic. Teraz jest Bujak wójtem jakbyś nie wiedział.

   3
   13
  • Mieszkaniec pisze:

   Przecież budżet na 2019 rok ustalała ekipa Bogdana.

   9
   5
  • zdzich pisze:

   do mieszkaniec-przeciez Bujak obiecywała ze klub dostanie krocie pieniedzy i ona tego dopilnuje przed wyborami oczywiscie

   5
   8
  • zdzich pisze:

   i co ty mieszkaniec pleciesz -budzet zatwierdzała nowa Wójt i nawet redaktorzy pisali

   2
   12
  • Mieszkaniec pisze:

   1. Z tego co pamiętam, to pani Bujak nie obiecywała kroci, tylko dobrą współpracę.

   2. Etapy uchwalania budżetu:
   “Projekt budżetu wójt przedkłada radzie gminy najpóźniej do 15 listopada roku poprzedzającego rok budżetowy.” Pani Bujak jest wójtem od 19 listopada, więc budżet przygotowali de facto jej poprzednicy.

   11
   3
  • Prawnik pisze:

   Mieszkaniec zanim się odezwiesz, przeczytaj Ustawę
   Art. 238. 1. Zarząd jednostki samorządu terytorialnego (Wójt) sporządza i przedkłada projekt uchwały budżetowej:
   1) organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego (Radzie Gminy),
   2) regionalnej izbie obrachunkowej – celem zaopiniowania – do dnia 15 listopada roku poprzedzającego rok budżetowy.
   Art. 239. Uchwałę budżetową organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego (Rada Gminy) podejmuje przed rozpoczęciem roku budżetowego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach – nie później niż do dnia 31 stycznia roku budżetowego.
   Art. 240.
   1. Do czasu podjęcia uchwały budżetowej, jednak nie później niż do dnia 31 stycznia roku budżetowego, podstawą gospodarki finansowej jest projekt uchwały budżetowej przedstawiony organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego, o którym mowa w art. 238 ust. 1.
   2. Bez zgody zarządu jednostki samorządu terytorialnego (Wójta) organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego (Rada Gminy) nie może wprowadzić w projekcie uchwały budżetowej jednostki samorządu terytorialnego zmian powodujących zmniejszenie dochodów lub zwiększenie wydatków i jednocześnie zwiększenie deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

   Czyli na chłopski rozum< wójt przedkłada Projekt Uchwały budżetowej Radzie Gminy do 15 listopada. Ale to tylko projekt, znaczenia tego słowa nie trzeba wyjaśniać. Po co się przedkłada? Po to żeby radni mogli się zastanowić czy chcą taki budżet czy chcą coś zmienić zanim uchwalą Uchwałę budżetową. Czyli zanim uchwalą mogą go wywrócić do góry nogami, nawet jeśli wójt (Bujak) wyrazi zgodę to mogą zwiększyć deficyt.
   Kto nie chciał albo nie umiał wprowadzić zmian – Rada czy Wójt? Nie wiadomo.
   Mylisz Projekt Uchwały budżetowej z Uchwałą budżetową a to dwa różne dokumenty.
   Masz jeszcze jakieś pytania? To poczytaj Ustawę o Finansach Publicznych. Pani Wójt i radnym też by się wreszcie przydało przeczytać.

   5
   10
 3. zdzich pisze:

  Poparli ? poparli Bujakowa i na tym koniec! A pamietam jak na Praskim psy wieszali że tylko 50 tys na klub dał a nikt nie liczyył utrzymania bydynków klubu ,pensji itp

  13
  2
 4. Alinoe pisze:

  SKANDAL!!! Dwóch nowych pracowników w gminie. Pracownice, które odeszły rok wcześniej na emeryturę, biorąc ogromne odprawy wróciły do gminy. W Maskpolu zwolnienia, ludzie bez pracy a tutaj przyjmuje się emerytów. Będą brać emeryturę i pensję!!! Wiecznie biedna Mirkowa, mąż na Maskpolu zwalnia a żonę do gminy, bo na chleb pewnie nie ma. To już mistrzostwo w wydaniu nowej wójt. Nic tylko pogratulować!!!

  2
  13
 5. Anja pisze:

  Tylko tyle???? Hehehe a taka pomoc miała byx

  10
  2
  • Rysiek pisze:

   Ktoś pisał, że nie obiecał a pieniędzy tylko dobra współpracę. Śmiechu
   Po pierwsze -obiecała kasę
   Po drugie – dobrą współpracą trenerów klub nie zapłaci

   9
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *