zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
wtorek
Reklama
Gminie ubyło 17. Mieszkańców
26 kwietnia 2018 r. | 09:52
0

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące ludności wszystkich gmin w Polsce, w tym gminy Panki. We wszystkim gminach powiatu kłobuckiego wystąpił ubytek społeczeństwa. W Pankach było 61. zgonów przy 44. urodzeniach. Do tego, 30. par powiedziało sobie sakramentalne TAK. Cała gmina na koniec 2017 roku liczyła 5099 osób, a powiat kłobucki 85094 osoby (ubytek 177. mieszkańców).

Co ciekawe, do gminy Panki wprowadziło się 70. osób, a wyrejestrowało 50.

Na tle powiatu, Panki wyglądają dobrze. Pod względem ubytku społeczeństwa Panki były gorsze tylko od dwóch gmin. Najgorzej sytuacja wyglądała w gminie Kłobuck (populacja spadła o 41. osób) oraz w gminie Popów (ubyło 30. osób).

Bardziej szczegółowe dane znajdziecie TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *