zachmurzenie umiarkowane
25°
25°
sobota
Reklama
fot. klobucka.pl
Groźby, groźby i groźby
28 lutego 2018 r. | 10:54
13

Urząd Gminy Panki przyzwyczaił mnie do tego, że prawo ma sobie za nic. Tym bardziej, jeżeli chodzi o ustawę o dostępie do informacji publicznej. Chcąc dowiedzieć się czegokolwiek z urzędu, nie wystarczy, że wejdę na BIP czy na oficjalną stronę Urzędu Gminy Panki. Tam praktycznie nic nie ma, dlatego muszę do gminy występować z różnymi wnioskami.

Gmina w ostatnim czasie zatrudniła nowego radcę prawnego i...zaczęły jej przeszkadzać moje wnioski. Ostatnio zawiadomiła mnie, że wysyłając do gminy wnioski o udostępnienie informacji publicznej, mogę popełniać przestępstwo. A zgodnie z treścią art. 304 § 2 KPK instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

Dlatego, drogi radco prawny, drogi Wójcie, jeżeli uważacie, że doszło do przestępstwa, to powinniście natychmiast zawiadomić organy ścigania.

Pismo z gminy w tej sprawie możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI



13 odpowiedzi na “Groźby, groźby i groźby”

 1. Praszczyk pisze:

  wójt chce zamknąć usta prasie !

 2. Adam pisze:

  Szmaciarzu ze szmatławca jak wstawiasz link to się nie bój podpisać,nikt cię bić za to nie będzie ale czego wymagać od takich trolli z miasta. A co do Konopisk to czytając lekturę http://gminakonopiska.pl/ dowiemy się że mieszkańcy tamtej gminy mają ciut lepiej bo nie mają tak znanego wójta jak my :O

  • Korek pisze:

   redaktorze przez małe jak i ty sam “r”, powinieneś dbać o to żeby była kultura słowa na forum a tu sam jej nie stosujesz. Prosisz się na kolanach o następny pozew. I może to nie tylko groźby, groźby, groźby.
   Nieładnie tak. Ale rozumiem, to nie twój najlepszy dzień tylko zdało by się abyś swoje kompleksy leczył w bardziej cywilizowany sposób.

  • Praszczyk pisze:

   czy to pisał jeden z tych dwóch pedałów?

  • Stefan pisze:

   To ten bardziej “menski” pisał.

 3. Janek pisze:

  Kto usunął komentarze z tym linkiem? To tak można. Faktycznie fatalny dzień redaktora. Ps. kolego Praszczyk nie zagalopowuj się bo nikt z nas tutaj nie jest anonimowy.

 4. Korek pisze:

  Sąd w Częstochowie wydał wyrok.

 5. piotrek pisze:

  korek skoro wyrok nie jest prawomocny to nie mowimy o winie radze miesiac poczekac a nie oglaszac wszech i wobec to tez jest narazie nieprawda

  • Stefan pisze:

   Ale u nich w szmatławcu taki sukces że hohoho, taki sam jak zapewne “wydymanie”subregionu północnego. Ktoś już tu powiedział na forum że jacy mocodawcy tacy i “redaktorzy”

 6. yusuf pisze:

  Stefan, na razie to subregion dyma. Gmina gówno dostała i gówno dostanie. Milion za solary już przyszedł? Wachowska w grudniu obiecywała i co jest kasa? Stare przysłowie mówi masz frajera, to go duś, jak się zesra, to go puść. Jak mieszkańcy nie potrafili wybrać mądrze w referendum, to obcymi rękami się subregion pozbędzie tej dwójki u steru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *