zachmurzenie duże
31°
31°
piątek
Reklama
PKS Częstochowa
Jest deklaracja ws. komunikacji powiatowej
11 marca 2019 r. | 11:13
3

7 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku odbyło się kolejne spotkanie Starosty Kłobuckiego z Burmistrzami i Wójtami Gmin Powiatu Kłobuckiego.

Głównym punktem spotkania był publiczny transport zbiorowy, a w szczególności dyskusja nad zapewnieniem połączeń komunikacyjnych w Powiecie. Ostatecznie Samorządowcy Powiatu Kłobuckiego po długiej dyskusji jednogłośnie podjęli następującą deklarację:

Starostwo Powiatowe w Kłobucku i Gminy Powiatu Kłobuckiego na spotkaniu w dniu 7 marca 2019 roku przyjęły wspólną deklarację o zapewnieniu połączeń komunikacyjnych dla mieszkańców, a w szczególności młodzieży szkolnej, między gminami a siedzibą Powiatu.”

To ważne stanowisko naszych Samorządowców wychodzące naprzeciw potrzebom Mieszkańców. Wielokrotne zmiany przepisów prawa, ograniczenia ilości kursów autobusowych powodowały niepewność co do możliwości dojazdu do szkół czy do pracy. Starostwo Powiatowe i Gminy Powiatu Kłobuckiego blisko współpracują w celu wypracowania optymalnego modelu transportu publicznego zaspokajającego potrzeby komunikacyjne Mieszkańców naszego Powiatu.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall, Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego Krzysztof Nowak, Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, Wójt Opatowa Bogdan Sośniak, Wójt Lipia Bożena Wieloch, Wójt Przystajni Henryk Mach, Wójt Miedźna Piotr Derejczyk, Wójt Wręczycy Wielkiej Tomasz Osiński, Wójt Panek Urszula Bujak, Wójt Popowa Jan Kowalik. /Powiat Kłobucki/3 odpowiedzi na “Jest deklaracja ws. komunikacji powiatowej”

 1. Gosc pisze:

  I co wynika z tego artykulu???Nadal nic nie wiemy?!Moze Pani Wojt poinformuje mieszkancow Panek czy bedzie mozna dojechac np.do Szpitala w Krzepicach i stamtad wrocic!!!Czy autobus bedzie jezdzil przynajmniej dwa razy dziennie tam i spowrotem,lacznie z sobota i niedziela???To samo dotyczy Klobucka aby sie z tamtad wydostac w sobote to jest JEDEN autobus ok.13-tej.Nie kazdy ma samochod,prosze pomyslec o samotnych starszych ludziach!!!

 2. mieszkańcy pisze:

  Brawo pani Wójt !

 3. Rysiek pisze:

  Tak jak gość napisał. Nic z tego nie wynika. Kolejne spotkanie, kolejne deklaracje.
  Na deklaracji raczej nikt nie dojedzie do Kłobucka albo Krzepic. Do tego trzeba uruchomić autobusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *