zachmurzenie duże
23°
23°
piątek
Reklama
Jest zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie!
21 sierpnia 2018 r. | 10:58
9

Do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w sprawie nieudostępniania mi przez Wójta Gminy Panki informacji publicznej dotyczącej rejestru faktury, pomimo wielokrotnego uchylania decyzji Wójta przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie.

O sprawie będę informować na bieżąco.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Jest zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie!”

 1. obserwator pisze:

  może nie prowadzą “rejestru faktur”? i wymagałoby to dopiero odrębnego sporządzenia takiego wykazu?

  1
  12
  • Beti pisze:

   To nie te czasy że urząd dysponuje jednym komputerem i paroma maszynami do pisania. W każdym urzędzie wam potwierdzą że księgowość jest prowadzona elektronicznie w specjalnych programach. Z resztą wiele innych spraw się tak prowadzi np opłaty za śmieci podatki wodę. Każdy przychodząc do urzędu może sprawdzić np czy zalega za śmieci lub ile ma zapłacić, a trwa to chwilę bo urzędnik wchodzi w system i po kilku sekundach już wiemy to co chcemy. Programy księgowe są pewnie tak przygotowane żeby móc wyciągnąć potrzebne dane. Pan prosił o dane z półtora miesiąca więc pewnie wystarczyło w programie oznaczyć co chcemy i czekać na wydruk. Nie sądzę że trzeba przy tym za dużo wysiłku.

   18
   2
 2. Czytelniczka pisze:

  Chciała bym wiedzieć po co to Panu w ogóle potrzebne?Komu Pan chcę coś udowodnić Wójtowi,mieszkańcom Panek, czy może sobie?Wie Pan nie wiele czy ktoś to przeczyta, widzę tu tylko jeden komentarz , mój będzie drugi więc ? Niech Pan tak się nie ekscytuje ,bo to nic Panu nie da, a i do niczego nie prowadzi, czy też tuż przed wyborami Pan postanowił sobie zrobić pseudo-reklamę,bo pcha się na Wójta ? Panki ,mała mieścina, ludzie tu nie interesuje polityka, czy jakieś faktury,a i byle kogo tez wybierać nie będą.Proszę się uspokoić,bo gorączka nic nie da, a jak Pan chcę się gęsto tłumaczyć ,nu to będzie…przed prokuratorem . Prawo jest prawem ,wniosku bez uzasadnienia po jaką cholerę Panu są te faktury taż nie uznają ważnym do rozpatrzenia, a i w prokuraturze mogą to uznać jako atak na osobę na stanowisku ,lub jeszcze coś gorszego czy to bardzo potrzebne Panu?

  2
  19
  • yusuf pisze:

   Pyta, bo mu wolno, prawo do informacji publicznej jest świętym przywilejem obywatelskim, a to że panią to nie obchodzi, to trudno. 80 procent społeczeństwa, to ludzie których nic nie obchodzi. Nażreć się do syta i patrzeć z piwem w telewizor. Dwa razy w roku zabawa z disco polo, debilne kabarety, dożynki dla motłochu i niech się wali i pali. To nie na tym polega wolność. Urząd ma podawać wszystko na tacy obywatelowi, za to płacimy urzędnikom i po to stworzono przywileje dla obywateli, żeby nie było cenzury prewencyjnej.

   Ja chcę wiedzieć co ten urząd ma do ukrycia, bo że wójt już do ukrycia nic nie ma to przecież wszyscy zainteresowani wiedzą.

   16
   2
  • ele pisze:

   Szanowna Pani.
   Wójt nie wykonał postanowień SKO to niech się teraz z tego wytłumaczy. Trudno to nazwać praworządnością.
   A zresztą nie takie “figury” ze stołków spadały za matactwa.

   16
   2
 3. Fenek pisze:

  A może po to żeby po prostu zobaczyć na co są wydawane nasze pieniądze.
  A swoją drogą gdyby nie mieli nic do ukrycia toby może nie bali się udostępnić.

  20
  1
 4. obserwator pisze:

  a jednak z tego co mi wiadomo w tym akurat urzędzie nie prowadzi się chyba rejestru faktur więc “wyciągnięcie” tylko faktur księgowanych w żądanym czasie spośród dziesiątek różnej klasyfikacji budżetowej może stanowić problem! A zdaje się, że to robi tylko jedna osoba. Tam jest bałagan i brak organizacji pracy.

  5
  2
  • Stefan pisze:

   Bo i po co prowadzić rejestr faktur przy prowadzeniu “kreatywnej” księgowości?? Można wtedy wyprowadzać kasę na prawo i lewo a ciemny lud wszystko “łyknie” jaki to manager zasiada na tronie.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   To chyba nie może być powodem odmowy dostępu do informacji, do której każdy ma prawo sięgać w zgodzie z konstytucją i prawem?

   Chyba, że decyzje urzędników lokalnych z Panek są ponad to?

   art. 61 Konstytucji RP

   1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.

   2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

   3. Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.

   4. Tryb udzielania informacji, o których mowa w ust. 1 i 2, określają ustawy, a w odniesieniu do Sejmu i Senatu ich regulaminy.

   Pozdrawiam
   Jarosław Brzęczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *