zachmurzenie duże
20°
20°
sobota
Reklama
Karta rowerowa dla dzieci z gminy Panki
06 czerwca 2024 r. | 11:33
0

rzez ostatni tydzień policjanci z drogówki odwiedzali dzieci ze szkół podstawowych z powiatu kłobuckiego. Spotkania nie były przypadkowe, gdyż pod okiem mundurowych łącznie ponad 150 uczniów z czterech szkół przystąpiło do zorganizowanego przez dyrektorów szkół egzaminów na kartę rowerową. Wszyscy uczniowie wykazali się szeroką wiedzą teoretyczną oraz w praktyce zaprezentowali technikę bezpiecznej jazdy na rowerze, dzięki czemu zdobyli „pierwsze” prawo jazdy.

W poniedziałek, 3 czerwca w Szkole Podstawowej numer 1 w Kłobucku, dyrekcja szkoły wspólnie z mundurowymi z kłobuckiej drogówki, zorganizowała uczniom spotkanie profilaktyczne, na których młodzi ludzie mogli sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą bezpiecznej jazdy na rowerze. W trakcie spotkania mundurowi zwracali uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów drogowych, ale również na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych.

Młodzi rowerzyści wcześniej brali udział w zajęciach teoretycznych przeprowadzonych przez nauczycieli, a następnie przystąpili do egzaminu teoretycznego, wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem, młodzi adepci bezpiecznej jazdy na rowerze zdawali pod czujnym okiem mundurowych. Ten sprawdzian umiejętności polegał na prawidłowym poruszaniu się po tak zwanym torze przeszkód, czyli slalom, zakręcanie w kwadracie, jazda rowerem po linii prostej i zatrzymanie się w wyznaczonym miejscu, ósemka - bez zatrzymywania się, podpórek oraz najeżdżania na linie. Do egzaminów przystąpiło ponad 30 uczniów i wszyscy uzyskali upragnioną kartę rowerową. Ze swojej strony gratulujemy i życzymy tylko bezpiecznej jazdy na rowerze. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *