zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
fot. klobucka.pl
Kiedrzyn wygrał z Praskim w Sądzie!
12 stycznia 2018 r. | 08:58
20

Fatalnie zaczął się ten rok dla pankowskiego wójta. Skandal z wysokością nagród dla urzędników jeszcze nie ucichł, a już ma kolejny problem wizerunkowy. Dzisiejszy "policzek" wymierzony mu przez niezawisły sąd, który nie podziela jego punktu widzenia, na pewno ubódł ego wójta.

Zakończyła się sprawa z prywatnego oskarżenia Bogdana Praskiego przeciwko jego konkurentowi wyborczemu Łukaszowi Kiedrzynowi, w której wójt uważał, że Kiedrzyn go poniżył. Wydawać by się mogło, że wójt po wpadce wizerunkowej sprzed ponad roku powinien robić wszystko, by zejść z ludzkich języków, zamiast tego staje się wręcz modelowym przykładem politycznego samobójcy na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi, w których planuje wziąć udział.

W czwartek 11 stycznia o godzinie 14:05 na sali sądowej stawił się oskarżający Bogdan Praski - osobiście, mecenas Piotr Nowak w zastępstwie oskarżonego Łukasza Kiedrzyna, a w charakterze publiczności pojawili się przedstawiciele prasy lokalnej - Jarosław Brzęczek z klobucka.pl oraz Piotr Biernacki i Adrian Biel z tytułu w Pankach.

Przewodniczący, Sędzia Sądu Rejonowego Karol Wielgus odczytał wyrok, a następnie jego uzasadnienie.

"Sąd Rejonowy w Częstochowie po rozpoznaniu sprawy Łukasza Kiedrzyna oskarżonego o to, że w celu poniżenia Bogdana Praskiego w oczach opinii publicznej oraz narażenia na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowanego przez niego stanowiska, w dniu 28 lutego 2017 w Częstochowie, pomówił go w toczącym się przez Sądem Okręgowym w Częstochowie wydz. I Cywilny postępowaniu prowadzonym w trybie wyborczym o to, że informuje mieszkańców gminy Panki o tym, że jego pełnomocnik lub pełnomocnicy załatwili mu wygraną w toczącej się sprawie oraz, że swoim zachowaniem mógł wpłynąć na niezawisły sąd. Tj. oskarżonego o czyn z art. 212 par. 1 Kk.

Sąd Rejonowy oskarżonego w tej sprawie Łukasza Kiedrzyna uniewinnia od dokonania zarzucanego mu czynu. Zasądza od oskarżyciela prywatnego Bogdana Praskiego na rzecz oskarżonego Łukasza Kiedrzyna kwotę 1260,00 zł tytułem zwrotu kosztów ustanowienia obrońcy i zasądza od oskarżyciela prywatnego na rzecz Skarbu Państwa 20,00 zł zwrotu tytułem kosztów postępowania". – tyle wyrok

W terminie 7 dniu pojawi się uzasadnienie w tej sprawie, od tego momentu strony będą miały kolejne 14 dni na złożenie apelacji. O ile strona obrony nie ma powodu do wnoszenia apelacji, gdy sąd uznał jej rację, to oskarżycielowi prywatnemu - Bogdanowi Praskiemu - przegrana się nie podoba i zapowiedział już apelację – zwracając się do dziennikarzy portalu w Pankach.

Mieszkańcy Panek i gminy, wielokrotnie podkreślali w rozmowach z naszą redakcją, jak również w portalach internetowych i na sesjach, że wójt zamiast pracować na ich rzecz, spędza coraz więcej czasu na salach sądowych marnując czas i energię na próby udowadniania wszystkim wokół swoich racji. Jak widać, robi to bardzo nieskutecznie i tylko w ostatnim czasie przegrał kilka razy przed SKO z Pawłem Gąsiorskim. Naczelny Sąd Administracyjny też nie był dla niego łaskawy. Tam z kretesem przegrał sprawę o odwołanie Gabrieli Krzak. Teraz przegrał w prywatnym procesie z Łukaszem Kiedrzynem.

Jutro kolejna rozprawa, tym razem z Czesławem Mirkiem. Zapowiedział też walkę z referendarzami – tym razem wydaje mu się, że wydając tylko kilkaset złotych – nie mogli przecież przygotować referendum o odwołanie jego i całej Rady Gminy. Kto następny Panie wójcie?

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl20 odpowiedzi na “Kiedrzyn wygrał z Praskim w Sądzie!”

 1. Praszczyk pisze:

  Niech teraz płaci z własnej kieszeni!

 2. IRENA pisze:

  Bodzio daj sobie już spokój z tymi Sądami . Gmina ma 5 tys. mieszkańców , a tymi “zwadami” może zainteresowanych jest ze 100 ludzi, reszty to nic nie obchodzi i niedługo wszyscy o tym zapomną , więc weź się do pracy na rzecz Gminy, bo mieszkańcy rozliczą Cię przy urnach w najbliższych wyborach , a masz dużą szansę na kolejną kadencję , bo wszyscy widzą jak nasza gmina się zmieniła przez ostatnie 8 lat.

 3. Z Domu pisze:

  Bodzio do domu bo chyba nie liczy że na Maskpolu przyjmą go z owacjami !!!

 4. Zbyszek pisze:

  Irena jak zostanę wójtem to Cię biorę na rzecznika prasowego

 5. Z Panek pisze:

  no i się facet doigrał

 6. coff pisze:

  Podejrzewam ze następna będzie. ..spawanie sceny …I zaś wtopa. ..I wszystko za nasze ( podatników ) pieniądze. ..
  Może by tak zaczął płacić z własnej kieszeni to może by coś do niego dotarło. …

 7. Siara pisze:

  I na co ci była cała ta gangsterka wąski? ha ha ha

 8. IRENA pisze:

  Proponuję, aby założyć Bodziowi “Fundację Dobrego Imienia” , żeby w tych wszystkich Sądach reprezentował go adwokat , a on niech zajmie się tym co najlepiej robi czyli zarządzaniem Gminą , zwłaszcza w tym roku gdzie postawił sam sobie wysoko poprzeczkę uchwalając budżet gminy na 2018 r., więc nie będzie mieć czasu, aby co chwilę przesiadywać w Sądach.

  • Wróżka pisze:

   Raczej fundacja o nazwie ,, Nadzieja ,,…. mam nadzieje że nową rozprawę może uda mi się wygrać…. mam nadzieje,że wygram wybory…… mam nadzieje ,że usłyszą o mnie w całej Polsce i będę jak Polański , tworzył filmy i jeszcze wiele innych nadziei ….

  • Z Panek pisze:

   Fundacja trzepak ????

 9. Krzysztof pisze:

  A nie lepiej będzie jak sam nie będzie zakładał spraw? chyba miał adwokata bo ktoś na zdjęciu z nim siedzi?

 10. Józek pisze:

  z tego co czytam to wójt raczej olany niż taki co to wszystko może, jak to mówią gieroj. Po co tak było się sadzić? Źli doradcy i nic więcej

 11. IRENA pisze:

  w Kłobucka.pl już jest wiadomość że SASTRANS od stycznia w Pankach ! Gratulacje Bodzio i czekamy na kolejne firmy w naszej gminie. Co na to redaktor Kłobuckiej ? pisząc że w Gminie Przystajń standardy zachodnie, a w Pankach średniowiecze

 12. Franc pisze:

  Irena. Poczekamy i zobaczymy. Pewne jest jedno. To są ostatnie miesiące Praskiego jako wójta czy to się tobie podoba czy nie. Wróci na stare śmieci tylko pod nowym zarządem… i będzie się realizował ten specjalista od patentów

 13. hardy pisze:

  Grazynka bylem na tym polu w kawkach nie widzialem tam nikogo ze sastransu. tak dlugo cie trzyma po sylwestrze chyba haha.

 14. lolek pisze:

  Właściel jak to ma na imię w końcu Jacek czy Tomek ???

 15. lolek pisze:

  I popatrzcie jak to kręt do kręta ciągnie.

 16. Leszek pisze:

  Gdzie się nie obróci tam słomę z butów rozrzuci !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *