zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
Kłotnie, groźby, awantura – czyli sesja w Pankach
09 grudnia 2016 r. | 15:11
51

Wczoraj w Pankach odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Panki. Nigdy wcześniej nie brałem udziału w takim linczu na władzę. Dosłownie wszyscy, poza osobami z urzędu, atakowali Wójta Bogdana Praskiego i skarbniczkę gminy - Elżbietę Wachowską.

Zaczęło się od ataku Przewodniczącej - Urszuli Bujak, która najpierw przeczytała pisma od Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewody Śląskiego dotyczące nieprawidłowości w gminie Panki, by później zadawać kłopotliwe pytania Wójtowi i skarbniczce, twierdząc, że obydwoje celowo okłamywali bądź zataili prawdę przed radą.

Następnie do ataku przystąpili pozostali radni oraz sołtysi. W konflikt włączyli się Mieszkańcy gminy. Swoje do pieca dorzucił również przedstawiciel Posła Tomasza Jaskóły, który także miał mnóstwo uwag do Wójta. Nie obyło się bez kłótni pomiędzy przedstawicielami firmy Bud-Met oraz Bud-Met BIS a Mieszkańcami. Padały wzajemne oskarżenia oraz groźby zawiadomień do Prokuratury.

Od kilku miesięcy źle się dzieje w Pankach. Bardzo gorąca atmosfera podkręca fakt, że za kilkanaście dni inicjatorzy referendum złożą zebrane podpisy w sprawie przeprowadzenia referendum w celu odwołania Wójta i Radę Gminy. A według moich informacji, zebrali już wystarczającą ilość podpisów, by referendum się odbyło.

Podsumowując. Wszyscy "plują" na Wójta, a ten twierdzi, że pada deszcz.

Poniżej kilkanaście zdjęć z ostatniej sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

yb8a7625 yb8a7627 yb8a7629 yb8a7630 yb8a7633 yb8a7634 yb8a7635 yb8a7636 yb8a7639 yb8a7641  yb8a7645 yb8a7646 yb8a7647 yb8a7648 yb8a7652 yb8a7656 yb8a7658 yb8a7659 yb8a7660 yb8a7661 yb8a7668 yb8a7669 yb8a7671 yb8a7676 yb8a7680 yb8a7682 yb8a7684 yb8a7690 yb8a7691 yb8a7696 yb8a7701 yb8a770551 odpowiedzi na “Kłotnie, groźby, awantura – czyli sesja w Pankach”

 1. Z Panek pisze:

  Nikt się jeszcze nie pobił, to jest spokój!

 2. JARO pisze:

  Niech firma bud met zgłasza do prokuratury , zaś kolejne brudy wypłyną,, super i czekamy .

 3. Wróżka pisze:

  Tego można było się spodziewać . Mataczenie wójta wychodzi już mieszkańcom ,, bokiem ,, . To ,że wójt ma Wojewodę , postanowienia sądu itd w pewnej części ciała,to wiemy ,ale czy my mieszkańcy wiemy ,że i nas ma właśnie tam …..?

 4. Jamuz pisze:

  Jeżeli wójtowi nie odpowiada tego rodzaju krytyka to zawsze może złożyć mandat

 5. Wróżka pisze:

  Jak zwykle wójt bez krawata i obok niego ta rozczochrana .Widok nie do pozazdroszczenia.Jak ci radni to wytrzymują siedząc naprzeciw nich.

  • Obserwator pisze:

   Fryzurę moralną jak zawsze więc źmijo jak ty wyglądasz ze tak oceniasz ludzi? Bo twój wizerunek co do skarbnik, Przewodniczącej,Sekretarz, Wójta ciągle jest krytykujący. podejrzewam że jesteś bidulka która zazdrości im wszystkim ze g…….. Masz a tak się udzielasz.Ktos Ci napisał ze jesteś zmiją wiec się źmijo dostosuj! Jesteś jedyną osobą która jest tak wulgarna na tej stronie.Oceniaj Pamiętaj ze Ciebie tez Ocenią!Powodzenia zmijooooooooooo!

  • Wróżka pisze:

   Obserwator- miłej soboty i niedzieli życzę ,

  • Wróżka pisze:

   Obserwator – już Cię lubię .

 6. sasiad~ pisze:

  Myślę że na tego człowiek (prowodera) kłótni i awantur – z siwizną na skroniach – przyszedł czas na zasłużoną emeryturę nie w ZUS a w miejscu po lewej stronie za mostem ze względu na wiek i tok myślenia.

 7. Wróżka pisze:

  Może mi ktoś odpowie ? Po co rozczochrana czytaj skarbniczka jest obecna na każdej Radzie Gminy ?

 8. Maxi pisze:

  Panie Gąsiorski dlaczego tak bezczelnie Pan kłamie? Nie wiem jaki ma Pan cel, ale pisanie o tym, że radni i sołtysi kogokolwiek atakowali to bujda na resorach. Nie wiem na jakiej sesji Pan był, ale chyba nie w Pankach. Oprócz Urszuli Bujak i Czesława Mirka, cała reszta siedziała cicho jak trusie. Czemu Pan tak nieładnie kłamie? Płaci Panu ktoś za to podgrzewanie atmosfery i sianie taniej sensacji?

 9. JA pisze:

  Pani Urszula w końcu otworzyła oczy i dziękuje za to. A Pan Czesław ma swój świat ale brakuje nam takich ludzi bo patrzy wójtowi na ręce. Jest skuteczny i dobrze, tylko więcej takich ludzi ?

  • Wróżka pisze:

   Takiej przewodniczącej Rady życzyłaby sobie każda miejscowość w Polsce. Prawdomówna , elegancka ,jednym słowem Pani z klasą . Nie to co wójt i skarbniczka ,ale cóż jaki pan taki kram.

  • JARO pisze:

   Co się stało, że pani przewodnicząca tak się zmieniła !!! , myślę że sterowana jest przez “Pankowską opozycję” , która wywleka różne bzdury , nic jej nie pasuje czy Wójt zrobi coś źle czy dobrze , dla nich zawsze jest źle .

  • Wróżka pisze:

   JARO – to nie są brudy ,to jest rzeczywistość.

 10. Wróżka pisze:

  Jaro chyba masz zaćmę na oczach i nie widzisz tego co się dzieje w gminie i jak wójt nie szanuje nikogo i nic . Ma wszystkich w …….. nie napiszę ,ale się domyśl . Wszyscy powinni być wdzięczni pani przewodniczącej ,że tak dba o wszystko w gminie .

  • JARO pisze:

   Przecież nic się nie dzieje , wszystko jest tak jak kiedyś, Wójt robi to co do niego należy , tylko pewna “grupa” ma ochotę na władzę , parcie do “koryta” i teraz wykorzystują do tego panią przewodniczącą , wciągając ją w jakieś gierki , Grupa ta co chwilę wyciąga jakieś bzdury na Wójta bez pokrycia , bez uzasadnienia .

  • Wróżka pisze:

   Piszesz bzdury ? A afera tzw sex , konkurs na dyrektora w Konieczkach ,służbowe auto ( 200 000 km przebiegu ) , zastraszanie ludzi,że stracą pracę , sprawa z zięciem itd dużo by wymieniać .Czy to są bzdury ???????

 11. JARO pisze:

  Wszystkie te zarzuty wobec Wójta są bez podstawne , ponieważ Wójta kontroluje i przyzwala Rada Gminy i Komisja Rewizyjna dla której należy się wielki szacunek za pracę jaką wykonuje ,samo to że na jednym posiedzeniu są wstanie przejrzeć całą dokumentację przychodów i wydatków Gminy . Za tę pracę komisja powinna być solidnie wynagradzana .

 12. Maro pisze:

  Jezeli bezpodstawne to sprawa do sadu o pomowienia tak jak to zrobia bud mety. Tylko ze trzeba sie liczyc z tym ze w sądzie brudy nie przejdą i trzeba bedzie za nie odpowiedziec.

 13. Aga pisze:

  Tym wynagrodzeniem to referendum będzie, A wójtowi to tylko na kasie zależy bo gdzie zarobi 10 tyś. Auto służbowe, za paliwo czy remonty nie musi płacić. Czy za adwokatów po 4 tyś ja jedną sprawe, Tak jak tera w środę 7 go

 14. Ruda pisze:

  w poprzedniej pracy myślę, że miał o wiele większą pensję i więcej wolnego czasu….!

  • Wróżka pisze:

   To niech wójt idzie do poprzedniej pracy ,ale tam się już modlą, aby nie wrócił.

 15. Oświata pisze:

  Czy wyjaśniło się, co stało się ze słupkami i siatką, o których mówił sołtys Żerdziny? Wg informacji osób związanych z gminą zostały sprzedane na złom. Pani skarbnik twierdzi jednak, że są na stanie gminy. Jaka jest więc prawda?

  • Rysiek pisze:

   Z tego co słyszałem, to gmina tamte dała na Konieczki, a jak się wydało, to odkupili na szybko.

 16. nowy-stary pisze:

  czytam i nie dowierzam jak nisko może upaść kultura dyskusji w wykonaniu tu obecnych /prymitywne czepianie się wyglądu nie mającego nic wspólnego z rzeczywistością – lecz tylko po to aby wyrządzić przykrość/; a także na sesjach Rady /zabieranie głosu bez udzielenia, wcinanie się z ripostą w czyjąś wypowiedź/ – doprawdy nie poznaję moich ziomków kochanych.

  • Aga pisze:

   Masz trochę racji. Oglądałam sesję. Zachowanie tej pani od dróg jest bulwersujące – wrzeszczy, skrzeczy, wtrąca się niepytana. Pan Jarek przyjemny, dowcipny gość. Natomiast ta pani zachowuje się jak kwoka.

 17. Dusia pisze:

  Nie nazwalabym Pani Kałmuk kwoką. Moim zdaniem miała prawo się zdenerwować. Wiele lat pracowali po to żeby być w tym miejscu w którym dzisiaj są tymczasem wiadomo kto w ostatnim czasie zrobił firmie bardzo negatywną opinię. Ciężko będzie im odbudować zaufanie… Szkoda mi ich bo często ludzie z zazdrości zawiści niewiedzy czy po prostu wiecznego czepiania się zniszczyli im ładnych kilka lat ciężkiej pracy.

  • Aga pisze:

   Takim nieokrzesanym zachowaniem, jak sesjach, to ta osoba na pewno nie wzbudza zaufania…

 18. Dusia pisze:

  Równie nieokrzesane zachowanie wykazują stale obecni mieszkańcy Panek przerywajac wypowiedzi i komentując podczas wypowiedzi innych

 19. Z panek pisze:

  Aga czy ty jestes poważna-widziałaś sesje z 13.10.2016 widziałaś jak P. Kałmuk atakowała opozycja -Antończak, Mirek itp przerywając jej każde zdanie i wytrzymała . Teraz mysle że przyjęła taktyke Antończka bo ten uważa ze kto głośniejszy tego bardziej słuchają. Nie może sie wypowiedziec bo tes oszołomy cały czas ja atakują.Zeby kogos tak nazywać jak Ty Aga to niestety świadczy o braku jakiegokolwiek świadomości kulturalnej. Aga a kto cie prosi o zaufanie czy ty jestes telefon zaufania. Ciekawa jestem jak ty bys sie zachowała gdy ktos wiecznie atakuje ciebie a to- droga żle a to gdzie podatki przeciez on wszystko wie bo wszystko sprawdza i czego drze pysk?_ma czas- bo praca mu smierdzi! I jeszcze jedno -dziwne żeby ci sie podobała P. Kałmuk chyba jestes właściwej orientacji(podobaja ci sie faceci-patrz P. Kałmuk)

 20. Z Panek pisze:

  Firma bud met ma to wszytko na własne życzenie, i tera wielkie ale. Dość utruli życie sąsiadowi Antonczakowi, , a nawet nie chcę się sprzątnąć kota z pod bramy przez miesiąc.

 21. Z panek pisze:

  Ty Z Panek jak jesteś taki mądry to nie używaj podobnego nicka do mojego żeby wyglądało na mój wpis –jak tak dokładnie znasz sytuacje to musisz byc sąsiadem P. Kałmuk lepiej podpisz sie ale w zasadzie po co wiadomo o kogo chodzi.(patrz pankowska opozycja-czytaj regionalny celebryta )!

 22. Z panek pisze:

  P. Antończak to chyba z nikim w przyjaznych stosunkach nie żyje poza Czesławem(mamy dzieci w klasie i tam dokładnie z każdym jest skłócony)

 23. Marek pisze:

  Pan Antończak to następca pana Czesia 🙂 nie jest to tajemnicą, że jeden i drugi jest skłócony z wieloma osobami, ale jak widać opozycja jest dumna z takich przedstawicieli hehehe

 24. Darko pisze:

  Pan Arek i pan Czesław patrzą władzy na ręce, dlatego nie są lubiani przez lokalną oligarchię. Każdy, kto ma odmienne zdanie od “Wodza” jest automatycznie zwalczany – przykładem choćby dyrektorka z Konieczek, którą usunięto, mimo że wygrała konkurs.

 25. Z Panek pisze:

  Konflikt Arka z sąsiadem powstał za Praskiego i zniknie jak władza sie zmieni.

 26. Julia pisze:

  żeby patrzeć władzy na ręce to trzeba mieć troszkę oliwy w głowie, wiedzieć na podstawie jakich dokumentów się wnioski wyciąga, znać podstawy prawne itp a nie wygłaszać tezy i osądy wyssane często z palca albo wygłaszane tylko dlatego, żeby kogoś zmieszać z błotem. Niejednokrotnie Panowie o których mowa mówili, krzyczeli o czymś tylko dlatego, że osobiście nie zgadzali się z prawdą. Gdyby nie byli skłóceni z połową wsi byliby wiarygodni. Jak dla mnie to tylko ludzie którzy podżegają do afer, kłótni i podejrzeń. Jeśli Gmina ma takich przedstawicieli to ja dziękuję!!! Żenada. Patrzą się władzy na ręce nie mając podstawowej wiedzy!!!!! Panowie są nie tylko nielubiani przez oligarchię, ale również przez większość mieszkańców. Pogratulować takich stróżów porządku!!!

  • Darko pisze:

   Pani Julio, czy uważa pani, że również Wojewoda Śląski nie ma oliwy w głowie i nie zna podstaw prawnych? Chodzi o sprawę dyrektorki w Konieczkach. Jeżeli władza działa z istotnym naruszeniem prawa, jak twierdzi Wojewoda, to chyba dobrze, że mieszkańcy alarmują?

 27. Julia pisze:

  Pismo Wojewody jest dla mnie nadrzędne, jeśli stwierdza błędy to tak widocznie jest i trzeba to naprawić. Jeśli taka rzesza jest przeciwna wójtowi to czemu ich na sesjach nie ma??? Potrafią tylko tutaj pisać????? Przedstawicieli opozycja ma słabych i to nie żadna nowość

 28. Z panek pisze:

  Do,, Z Panek “”lub jak wolisz Arkadiuszu znów nieprawda bo nie oglądałeś sesji z 13.10.2016. zreszta tam byłeś i tam było mówione ze konflikt jest od 2003 wiec wtedy Praski nie był na stanowisku wójta-żenada!! Wiec jak ? Swoją droga martwe koty????????/To mi przypomina Pawlaka i Kargula -hehehehehe

 29. Jurek pisze:

  Konflikty na ulicy Częstochowskiej to już tradycja 🙂 z pokolenia na pokolenia

 30. Piotrek pisze:

  A jak dawno są sądy , raczej nie dawno i po co sie gmina tutaj miesza .

  • Ja pisze:

   Gminę wmieszali w to Antonczaki i zgodnie z prawem teraz gmina musi uczestniczyć w tym nie kończącym się sporze. Na razie trwa 13 lat a końca nie widać…

 31. Wojtek pisze:

  To można rozumieć że trzeba pozamykać wszystkie gospodarstwa bo smierdzi. Gmina na pewno ma możliwości pozyskać kasę z ochrony środowiska czy coś w tym rodzaju.

 32. Iza pisze:

  O co tu chodzi tzw.konflikt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *