bezchmurnie
15°
15°
poniedziałek
Reklama
Kłótnie, wyzwiska, groźby… – sesja Rady Gminy Panki
14 października 2016 r. | 11:51
5

Wczoraj w sali OSP Panki odbyła się XVIII sesja Rady Gminy Panki, w której uczestniczyli liczni Mieszkańcy, przedstawiciele mediów i świata polityki. Sesja była bardzo burzliwa. Licznie zgromadzeni Mieszkańcy żądali od Wójta Bogdana Praskiego ustąpienia ze stanowiska. Była też grupa biznesmenów, która często wygrywała przetargi w gminie, broniąca bardzo zaciekle Praskiego.

Pracownicy Urzędu Gminy Panki i przede wszystkim jeden sołtys Praszczyków - Stanisław Kozak. Wszyscy byli murem za Praskim. A ten przeciwko sobie miał polityków, media i Mieszkańców.

Z jednej i drugiej strony padały liczne zarzuty. Zięć Praskiego zasugerował iż jeden z Mieszkańców próbował "go zabić". Na dowód tego puścił nagraną rozmowę z jednym z policjantów, czym według Posła Tomasza Jaksóły złamał prawo, która dotyczyła rzekomego oderwania się dwóch kół z jego samochodu podczas jazdy. Jeden z lokalnych dziennikarzy szybko podważył ten zarzut.

Zarówno Mieszkańcy - przeciwnicy Praskiego, jak i jego zwolennicy (jedna Mieszkanka, biznesmeni z Panek oraz sołtys Praszczyków) oskarżali się nawzajem. Podobne oskarżenia w kierunku Praskiego kierowała Urszula Bujak - Przewodnicząca Rady Gminy Panki.

Na sesji panował wielki chaos. Bujak ewidentnie nie panowała na sytuacją. Po blisko trzech godzinach "pyskówki", odbyło się głosowanie nad uchwałą w sprawie przeprowadzenia referendum w celu odwołania Wójta Praskiego. Mimo iż padało mnóstwo argumentów za przeprowadzeniem referendum, do czego nawoływał również Poseł Jaskóła oraz Dyrektor Biura Posła Andrzeja Gawrona - Dawid Smol, to znaczna część radnych była nieugięta. Aż dziewięcioro z piętnastu opowiedziało się przeciw referendum. Teraz wszystko w rękach ludu.

Po aferze obyczajowej w Pankach już nic nie będzie tak samo. W mojej ocenie Wójt dotrwa do końca kadencji, ale nie ma najmniejszych szans na reelekcję.

Poniżej kilka zdjęć z sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

yb8a7123 yb8a7130 yb8a7128 yb8a7125 yb8a7142 yb8a7151 yb8a7150 yb8a7159 yb8a7168 yb8a7180 yb8a7207 yb8a7212 yb8a7219 yb8a7222 yb8a7227 yb8a7234 yb8a7238 yb8a7262 yb8a7264 yb8a7280 yb8a7293 yb8a7318 yb8a73015 odpowiedzi na “Kłótnie, wyzwiska, groźby… – sesja Rady Gminy Panki”

 1. Z Panek pisze:

  W kolejnych wyborach trzeba się będzie mocno zastanowić nad odpowiednim wyborem radnych, a o wójcie już nie wspominając.

 2. Obserwator pisze:

  To już druga kadencja tego Pana na fotelu wójta, ludzie czy Wy kiedykolwiek przestaniecie popełniać te same błędy ?? Już po pierwszej kadencji było widać co to za “fachowiec” od patentów.

 3. Jan Izydroczyk pisze:

  jaki wojt tacy radni

 4. Jamuz pisze:

  Kompromitacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *