zachmurzenie małe
12°
12°
niedziela
Reklama
Koski bez wody, drogi bez perspektyw
03 sierpnia 2018 r. | 10:47
3

W miejscowościach Koski, Żerdzina, Jaciska, a także przy kilku ulicach w gminie Panki występują od kilku miesięcy problemy z dostawą wody. Zbyt niskie ciśnienie w rurach powoduje utrudnienia dla mieszkańców, które w najbardziej oddalonych Koskach są nie do zniesienia. Kolejny raz w tej sprawie interweniowali u nas mieszkańcy, a na sesji w sprawie gminnej infrastruktury głos zabrał sołtys tej miejscowości Krzysztof Sroka.

- Przykro mi, że muszę kolejny raz zwracać się o wodę do wójta i rady. W sprawie wody i drogi na Koskach proszę kolejny raz. Miały być środki z FOGR, PROW, województwa, teraz miały być środki rządowe, ale żeby były, to jednak trzeba złożyć wnioski. Jak wiem gmina nie ubiegała się o dofinansowanie. Spóźniono się ze złożeniem wniosku. Ktoś zawalił, a teraz mydlenie oczu mieszkańcom. Żaden wniosek nie został złożony. Prosiłem o jego ksero, nie dostałem. A przecież w zeszłym roku obiecał pan, że na sto procent droga będzie zrobiona. W tym roku też miało być na sto procent zrobione. A drogi jak nie było tak nie ma. Kiedy będzie droga i co jest dla wójtem priorytetem? Podobno dobro mieszkańców? Jeśli tak pan dba o dobro mieszkańców, że wysyła nam pan jedną cysternę wody na dwie wsie - a miała być przepompownia, to widać, gdzie pan ma dobro mieszkańców.

Wedle słów wójta droga powstanie, jednak kiedy – nie wiadomo – jak będzie dofinansowanie, zapewnia Bogdan Praski. Tutaj jednak jest problem, na który wskazuje sołtys Żerdziny, żeby dostać pieniądze trzeba napisać i złożyć poprawnie przygotowany wniosek, a jak wynika z ostatnich doniesień – gminni pracownicy składają wnioski z błędami, które eliminują Panki z kolejnych starań o środki. Najlepszym przykładem jest chodnik dla ulicy Górniczej, który nie powstanie, bo we wnioskach były błędy, które wyeliminowały gminę ze starań o fundusze. Na 21 złożonych w powiecie wniosków, Panki były jedyną gminą, która nie uzyskała środków właśnie przez to.

Jarosław Brzęczek
Klobucka.pl3 odpowiedzi na “Koski bez wody, drogi bez perspektyw”

 1. Bogdan pisze:

  Nie będę zakładał wodociągu brudasom którzy nie głosują na mnie.

  14
  2
 2. Olo pisze:

  Proponuję odciąć wodę bogusiowi. Niech wie jak fajnie bez wody.
  Trzeci świat qrwa

  16
  1
 3. jaro pisze:

  nic to nie da on w domu jest 10 dni w roku reszte czasu jest w golembiewskim z wachowska na szkoleniach ha ha

  15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *