słabe opady deszczu
poniedziałek
Kryzys w gminie Panki: Radni podnieśli sobie diety, diety sołtysów i wynagrodzenie Wójta!
31 marca 2021 r. | 12:47
67

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa i kryzysu gospodarczego, radni na wczorajszej sesji Rady Gminy Panki z wniosku Wójt Urszuli Bujak zdecydowali o podniesieniu sobie diet! To nie koniec. Radni zdecydowali też o podwyższeniu wynagrodzenia Wójta oraz sołtysom.

Radni ustali zryczałtowaną dietę w stosunku miesięcznym, zwaną dietą ryczałtową dla:
1. przewodniczącego Rady Gminy Panki - 800 zł
2. wiceprzewodniczącego Rady Gminy Panki - 500 zł
3. przewodniczących komisji Rady Gminy Panki - 500 zł
4. członka komisji Rady Gminy Panki - 450 zł
5. radnego Rady Gminy Panki - 450 zł
6. członka Zgromadzenia Związku Międzygminnego Panki-Przystajń - 470 zł
7. przewodniczącego Zgromadzenia Związku Międzygminnego Panki-Przystajń - 500 zł

Diety dla sołtysów ustalono na 380 zł.

Co do Wójta, to nastąpiła podwyżka z 9186 zł na 10 180 zł (maksymalne wynagrodzenie dla wójtów gmin do 15 tys. mieszkańców).

PAWEŁ GĄSIORSKI

głosowania można zobaczyć na wideo poniżej (od 59:41)67 odpowiedzi na “Kryzys w gminie Panki: Radni podnieśli sobie diety, diety sołtysów i wynagrodzenie Wójta!”

 1. Krzysiek pisze:

  Nie widzę w tym nic nagannego , po prostu im się to należy , mimo pandemii Gmina ruszyła pełną parą w inwestycjach , postarała się o wiele dotacji tak jak z funduszy wojewódzkich jak i z funduszy unijnych .

  5
  53
 2. Lolek pisze:

  Jakich inwestycji?

  41
  3
  • Krzysiek pisze:

   Obejrzyj sobie wcześniejsze sesje, tam gdzie był uchwalany budżet gminy i późniejsze sesje, gdzie były pewne zmiany , a może zrozumiesz jak ciężką pracę wykonuje Wójt i jak poważną odpowiedzialność przy takich inwestycjach podejmuje rada gminy , a to wszystko żeby nam się dobrze żyło w naszej gminie.

   7
   48
  • *** pisze:

   Krzysiek powiedz lepiej ile to razy byłeś w gminie i deptałeś za tymi podwyżkami. Swoją droga trzeba było iść za ciosem i podnieść sobie jeszcze więcej przecież się wam to należy 🤦‍♀️

   28
   7
  • mikołaj pisze:

   Krzysiek przestań ludziom ciemnotę pisać. Lepiej zacznijcie nagrywać na żywo komisje to wtedy wszystkie brudy wyjdą na jaw i może ludzie przejrzą na oczy co się wyrabia w tej Gminie. To jest Oświecenie-władza absolutna.
   W instytucjach publicznych takich jak śądy , ubezpieczenia społeczne pozabierali dodatki specjalne a u Nas w Gminie jeszcze się dodaje. To jest jakaś komedia i żaden Radny się nie przeciwstawił ? Co Wy tu robicie w tej Radzie? Dług rośnie . a miało być inaczej niż za poprzednika? Połowa kadencji za nami , druga niepewna to trzeba jak najwięcej zarobić!!!Ale dlaczego za to wszystko mają płacić zwykli ludzie, którzy z powodu koronawirusa stracili pracę, zarabiają mniej, borykają się z tym trudnym czasem. Podwyżki dla Wójta , Radnych , Sołtysów przecież to jest nieetyczne w takim czasie. Kochani Radni brak słów na takie zachowanie , jeszcze za Waszym przyzwoleniem to wszystko się dzieje…Już chyba gorzej być nie może. A gdzie są nasi obrońcy Prawa którzy w poprzedniej kadencji tyle spraw naświetlali? czyźby też jakaś rekompensata..

   30
   2
  • Piotr pisze:

   Krzysiek zobacz droge na Praszczykach w strone Kawek zobacz most wam sie te pieniądze po prostu należą typowo pisowskie

   15
 3. pis pisze:

  te pieniądze im się po prostu należały WSTYD

  88
  2
 4. Edi pisze:

  To jest śmiechu warte!

  W marcu była 1 sesja. Trwała 1 godzinę i 11 minut, co widać na nagraniu.
  Radni mieli ZERO wolnych wniosków, ZERO interpelacji, ZERO pytań.
  Za to należą im się podwyżki? W dobie koronawirusa?

  Brakuje pieniędzy na inne potrzebne rzeczy, ale na podwyżki dla władzy zawsze się znajdą.
  Skandal!

  Co najlepsze, uchwała przeszła cichaczem, bo w porządku obrad na BIP jej nie było. Chyba wykorzystano nieobecność kilku niezależnych radnych.

  46
  1
 5. Krysia pisze:

  Na następnej sesji zapewnia będzie uchwała dotycząca wynagrodzeń pracowników i zapewne Pani obsługująca Radę powie że też są to kwoty najniższe.trzeba było podnieść podatek rolnikom żeby teraz podwyżki dawać.Ale jak to jest wszystko sprytnie robione! Jakoś nie widzę żadnej wilgotności co do funkcjonowania naszej Gminy biorąc pod uwagę chociaż za przykład Wręczyca i Przystajń.Fajnie się robi za kredyt który trzeba będzie spłacić.Podwyżki Radnym mają służyć zamknięciu ust i jedności w prowadzonej polityce. Przecież Radnym zostaje osoba która chce robić coś społecznie a nie dla korzyści. Uwazam ze tylko wtedy to jest sens byc Radnym ale i Wójtem. Czekanie tylko na kasę i nic nie robienie i brak zainteresowania ważnymi kwestiami sprawia że niestety Radni są bezradni i robią tylko to co Pani Wójt karze.

  31
  2
 6. Krysia pisze:

  I jeszcze jedno Pan Redaktor powinien wyliczyć ile ta podwyżka będzie kosztować mieszkańców wg mojego wyliczenia: – dla Pani Wójt 1000 zł więcej co miesiąc- 12 000 zł na rok; dla Radnych 150 zł więcej za każdą sesję ×15 osob=2250 × 12 sesji= 27000 to już wychodzi razem 39000 zł plus podwyżka dla Przewodniczącej i Wice oraz komisji to nabiera się ok 42000 . To jest nieprawdopodobne żeby takie decyzje podejmować w trudnej sytuacji w jakiej większość ludzi się znajduje!!! To jest ta empatia względem podniesionych podatków rolników którzy w tych czasach naprawdę mają ciężko i na dodatek muszą płacić wyższy podatek żeby było na podwyżki dla społeczników!!! Szanowna Rado i Pani Wójt jak Wam nie wstyd!!! Ludzie opamiętajcie się, czy nie warto mieć za grosz honoru i godności a przede wszystkim solidaryzmu z tymi którzy są w gorszej sytuacji

  31
  3
  • Ciemny lud to kupi pisze:

   Mieli najniższe diety w województwie. Teraz po podwyżce nadal jedne z najniższych ale wam wystarczy rzucić coś takiego, to jak głodne psy się złapiecie na kość.

   Wyjątkowe frajerstwo

   5
   10
 7. Krysia pisze:

  Wyjątkowości nie widzę w sprawach dotyczących Gminy i jej inwestycji.Pietyzm który natomiast się przejawia gołym okiem dotyczy spraw prywatnych rządzących i wizerunku, a nie dobra mieszkańców .A wszystko co jest mówione ludziom i Radnym przekazywane jest w sposób iluzoryczny.

  17
  1
 8. Rudy pisze:

  Niestety spora cześć radnych uważa ze wykonuje ciężka prace i poświęca swój czas a za to należą się solidne pieniądze, zapomnieli tylko ze dieta radnego to nie jest wynagrodzenie. Prawda jest również to ze komisje owiane są tajemnica ciężko się na nie dostać a jeśli już się jakimś cudem uda to i tak po chwili Cię wyproszą ze niby są omawiane drażliwe sprawy 🤦‍♀️. Oczywiście nagrywane być podobno nie mogą, nie wiadomo tylko z czego to wynika. A sesja siedzi 15 kukiełek które nic nie mówią podnoszą tylko łapki. Wstyd no ale cóż sami żeśmy sobie zgotowali ten los. Oby tylko przyszło do wyborców opamiętanie przed następnymi wyborami.

  18
  2
  • mikołaj pisze:

   Na komisje ma prawo wejść każdy mieszkaniec i ma prawo nagrywać jeżeli to wcześniej zgłosi. Komisje też mogą być nagrywane tylko powinni to uchwalić Radni. Biorąc pod uwagę tak prężnie działającą Gminę to chyba nie powinno być z tym problemu? Może wówczas niektóre sprawy wyszłyby do publicznej wiadomości i zobaczylibyśmy aktywność Radnych….

 9. Andy pisze:

  W 2021 r. były 3 sesje – w marcu trwała 71 minut, w lutym 52 minuty, a w styczniu NIECAŁE 6 minut! Za co ta podwyżka?! Czy to nagroda za bierność?!

  14
  1
  • Krzysiek pisze:

   Andy sesja to nie teatr, tyle trwają bo większość uchwał jest obradowanych na komisjach i nieraz takie komisje trwają wiele godzin , co możesz nawet nie wiedzieć. Rada to nie 15 kukiełek co podnosi tylko łapki jak pisze Rudy . Uwierz że radni doskonale wiedzą za czym głosują

   4
   16
  • Jula pisze:

   Krzysiek nie pogrążaj się 😂. Radni wiedza za czym głosują szczególnie jeśli chodzi o kasę dla nich w pozostałych przypadkach większość radnych ma gdzieś to co się dzieje na komisjach i sesjach. Przebierają tylko nóżkami byle już mogli iść do domu. Jeśli jednak tak doskonale wiedza za czym głosują to czemu tak cicho siedzą ?? Nie maja nic do powiedzenia ?? I nie piez tu zaraz ze dyskutują na komisjach bo wiem ze to totalna bzdura.

   12
  • Anka pisze:

   Krzysiek dziwne że trwają kilka godzin jak są godzinę przed sesją , nie rozśmieszaj mnie

   15
  • Anka pisze:

   Do tego jaką dyskusja na komisjach, tyle mówią co na sesjach , no chyba że Blukacz się odezwie ale to zaraz wójt obrażona że ktoś jej błędy wytyka

   18
   1
 10. mikołaj pisze:

  Na komisje ma prawo wejść każdy mieszkaniec i ma prawo nagrywać jeżeli to wcześniej zgłosi. Komisje też mogą być nagrywane tylko powinni to uchwalić Radni. Biorąc pod uwagę tak prężnie działającą Gminę to chyba nie powinno być z tym problemu? Może wówczas niektóre sprawy wyszłyby do publicznej wiadomości i zobaczylibyśmy aktywność Radnych….

 11. zgred pisze:

  Ostatnia sesja to była absolutna żenada… Sejm niemy. Nagła wrzutka podwyżek, jedenastu milczących radnych, no poza panią wice, coś musiała czytać. Ale jak słusznie już ktoś napisał, radni i wójt nie spadli z nieba, ktoś ich wybrał. Ważne, by pamiętać, co wyczynia nasz wybraniec. Kasa się oczywiście słusznie należała.

  15
  3
 12. Paul pisze:

  Mam nadzieję, że piszesz tak z okazji Prima Aprilis…

  1
  6
 13. Krzysiek pisze:

  Proponuję na następnej sesji uwzględnić pozostałych urzędników do podwyżki co miesięcznej pensji , a nie tylko jednorazowych nagród .

  1
  11
 14. Ja Taki Fajny Gość pisze:

  Ciekawe ile osób z grona narzekających na podwyżki radnych i sołtysów poszłaby na radnego i sołtysa….. Proponuję spróbować i się przekonać jak wtedy wygląda życie kiedy co trochę ktoś ma o coś oretensje, kiedy wiecznie ktoś dzwoni albo przyjeżdża do domu. Kiedy co trochę trzeba jechać do gminy a to na sesje a to na zgromadzenie albo z jakaś papierologia….. Sołtysi to samo wiecznie coś a jak już czas płacenia podatków to naprawdę współczuję zwłaszcza w czasie wirusa kiedy co chwile w domu jest ktoś inny….. Z mojej strony szacun.
  A co do długu…. Jakby ktoś go nie zrobił to by go teraz nie było a w jedna kadencję nie zniknie a inwestycje idą cały czas jakieś więc chyba jednak nie jest tak źle…. Ale po co myśleć jak można ponajezdzac na kogoś w internecie……

  3
  13
  • Bolek pisze:

   Powiem tam widziały gały co brały. Narzekają głównie Ci którzy te funkcje pełnia wiele lat, narzekają a mimo to dalej kandydują … 🤦‍♀️🤷‍♀️. Sołtys czy radny to funkcja nie praca a wynagrodzenie jest za prace. Dieta rekompensuje utracone zarobki a nie ma je zastępować. A za dietami najgłośniej krzyczą Ci którym nie chce iść się do roboty.

   12
   1
  • ele pisze:

   „Sołtysi to samo wiecznie coś a jak już czas płacenia podatków to naprawdę współczuję zwłaszcza w czasie wirusa kiedy co chwile w domu jest ktoś inny…”
   Pragnę zapytać o to, po co są rachunki bankowe?
   Czy po to żeby łazić po wsi i roznosić zarazki?
   W czasach bankowości elektronicznej wpłacanie pieniędzy do rąk Sołtysa to anachronizm,. Można kupić i zapłacić dosłownie za wszystko. Za pomocą karty, telefonu, BLIK, Przelewy 24 itd. Chodzi tylko i wyłącznie o prowizję.
   Pozdrawiam.
   Adam

   7
   1
 15. SATyR pisze:

  Myślę że te wpisy kogoś z „wybujałym ego ” poruszą i znowu milicja po świętach będzie miała pełno roboty . Jak to możliwe że podwładni mogą komentować decyzje władzy , ale nawet Rząd nie robi takich numerów w sprawie podwyżek w okresie pandemii . Co do naszej rady, to radni muszą zrozumieć, że bycie radnym to nie praca tylko funkcja w wykonywaniu swoich zadań kierujących się interesem publicznym i dobrem społeczności lokalnej, którą reprezentuje i nie dziwi mnie oburzenie mieszkańców w sprawie tych podwyżek. Radnego nikt na siłę nie wybiera , uważam że kandydując wie z czym ten mandat od społeczeństwa się wiąże.

  15
  2
  • mikołaj pisze:

   Dopiero będzie oburzenie jak większość mieszkańców się dowie …. Kłobucka na pewno nie napisze , bo ostatnio nic nie pisze o naszej Gminie .A szkoda bo może wpłynęło by to na pewne decyzje…

   10
  • SATyR pisze:

   Mikołaj to jest normalne , tak się dzieje wszędzie , pisze się o gminach , powiatach tylko tych co się nie opłacają w lokalnych mediach , a te co płacą to pisze się o nich tylko dobrze , albo wcale .

 16. Leszek pisze:

  Ta gmina to ma bardzo mądrych radnych , tacy którzy chcieli by zrobić odstrzał bezdomnych psów ! I za takie brednie przyznają sobie podwyżki , jakie to pisowskie .Byle własna dupa pełna była .

  14
  2
  • Ja Taki Fajny Gość pisze:

   😂😂😂😂😂😂😂😂😂nie mam pytań ale geniusz😂😂😂😂😂😂😂😂znowu wywlekacie stare bzdety bo inaczej się tego nazwać nie da😂😂😂😂😂😂ubaw po pachy😂😂😂😂😂

   1
   9
 17. Nowa pisze:

  Niech ktoś mi powie jakie wynagrodzenie ma Kłobucka z gminy gdyż nie napisze ani słowa o wysokich naszej władzy.

  14
 18. Krzysztof pisze:

  Podwyżki należą sie wszystkim którzy mają choć trochę władzy . Dziś mamy trudne czasy i trzeba czerpać korzyści jak się da . Każdy by tak zrobił . Aktualnej władzy to możecie …..

  4
  5
 19. wyborca pisze:

  Nasz radny społecznik Andze też był za podwyszkami. Czyli widać jaki spolecznik.

 20. Krzysiek pisze:

  Andze robi nieraz wokół siebie dużo szumu , zadaje dużo pytań , ale wystarczają mu tylko zdawkowe odpowiedzi . Andze wstaje i zadaje pytanie : dlaczego pani przeszła na czerwonym świetle ? Pani : Ja mogę , mam pozwolenie . Andze : aha ! dziękuję i siada .

  8
  1
  • Krysia pisze:

   Żeby zadawać pytania trzeba się zapoznać z każdym tematem w sposób wyczerpujący A chyba jest problem z uzyskaniem dokumentacji z Urzędu bo na wszystko musi być zgoda Szefowej.To jest jakby ktoś gonił ” króliczka” Ale zapewne te podwyżki zmobilizują Radnych do właściwej pracy na rzecz mieszkańców bo przecież trzeba mieć ambicje i honor .

   5
   3
 21. mikołaj pisze:

  Satyr to może Radni powinni wnioskować aby Sesje były nagrywane i przekazywane przez niezależne media lub w sposób inny niż Kłobucką? Może wtedy byłby realny przekaz tego co się dzieje u nas w Gminie , bo Pan redaktor ma dostęp do wszystkich informacji i wtedy mógłby swobodnie o tym pisać .A tak trochę nie ładnie gryźć rękę ” która karmi”.
  Przecież jest informatyk na etacie w Gminie. … Niech chociaż Radni dowiedzą się ile Gminne usługi za milczące komentarze sesji. I jeszcze jedno strona BIP Gminy jest bardzo zagmatwana. Wymaga uporządkowania wszystkich informacji w sposób łatwo dostępny dla mieszkańców. Tego też powinni przypilnować Radni. Większe pieniądze za bycie Radnym nakłada obowiązek większego zaangażowania z ich strony.

  7
  2
  • SATyR pisze:

   Mikołaj jakie masz niezależne media ? Nie chodziło mi , że Kłobucka przedstawia nierzetelne wiadomości czy źle transmituje sesje , uważam że robi to dobrze i nie ma co zmieniać , bo każdemu trzeba zapłacić , nikt nie robi tego za darmo , a w dzisiejszych czasach w erze internetu mało kto kupuje gazety . Co prawda możemy opłacać ” wybielaczy” z darmową gazetką , a na pewno będą artykuły że płynie już rzeka pieniędzy , morze pieniędzy , albo ocean pieniędzy – skąd my to znamy ? No to lepiej już nic nie pisać niż pisać bzdury .

   6
   3
 22. mikołaj pisze:

  Ile Gmine kosztują usługi świadczone przez Kłobucką? Ktoś wie?

  6
  1
 23. klobucka.pl pisze:

  Czuję się wywołany do tablicy, przez anonimowych bohaterów, którym chętnie powiedziałbym w twarz, co myślę o ich postawie i żeby się walili, jednak co zrobić – trzeba odpowiedzieć, żeby ktoś nie zarzucił, że mam coś do ukrycia 🙂

  „Mikołaj”, NOWA – odpowiadam jako Jarosław Brzęczek, a przy okazji redaktor naczelny w klobuckiej.pl napiszę niewiele, bo zwyczajnie nie chce mi się pisać ludziom waszego pokroju – tak wiem, czego wymaga kultura, ale jako anonimowym tchórzom nie należy wam się nic, kultury nie wyłączając…

  1. Nie wiem czy radnym się należy wyższa dieta czy nie. To sprawa wyłącznie radnych, oni składają wniosek i oni głosują za lub przeciw. Faktem jest, że mieli i nadal mają – nawet po podwyżce, najniższe stawki w regionie, których od lat nie podnoszono. Uważa ktoś, że mają za dużo? Wystartujcie za dwa lata i możecie swoje diety oddawać na cele charytatywne. Wielu radnych wybrano kolejny raz, wcześniej też na sesjach nie byli szczególnie aktywni – mimo to oddano na nich głosy i nikt ich nie zastąpił. Czyli jest ok, a wy nie macie racji, bo rację ma większość, a ta wybrała.

  2. Mikołaj – zacznij kupować gazetę, będziesz wiedział czy piszę czy nie piszę o gminie. O każdym istotnym wydarzeniu jest publikowana informacja. Sensacji obecnie trudno się doszukiwać, nikt nie ukrywa faktów, nie ma przetargów i wykonań, które rodzą podejrzenia o korupcji, inwestycji mało? Przy tym budżecie jest więcej niż można było oczekiwać. Są coraz większe środki na inwestycje. Praszczyki nareszcie jest asfalt, Dworcowa wyremontowana. Powstanie też ujęcie wody i wieża ciśnień, środki przyznane, sprawa z PKP zakończona – sąd uznał racje Gminy i dobro mieszkańców. Przy Szkole powstaną kolejne boiska – ze środków LGD. Spłacone są długi sądowe zrobione przez poprzednika, bo nie płacił wykonawcy – zresztą niechętnie płacił wykonawcom – jestem tego przykładem, przez dwa lata unikał zapłaty za 18 miesięczną pracę na rzecz gminy stworzenie i prowadzenie strony www – około trzech tysięcy złotych – później więcej płacił premii pracownicy za dodatkowe obowiązki – szkoda o tym pisać. Jego nie ma, jej już też nie – odchodzi do Kłobucka, a przed sądem obciążyła niedawnego wójta. Kolejne inwestycje zaczną się lada moment m.in. w Konieczkach, na oczyszczalni itd. Gmina ocieplona, nie ma też nocnika na strychu, żeby łapał wodę z dziurawgo dachu – wyremontowano korytarze, pokoje, toalety, aż miło wejść do Urzędu Gminy. Jak wyglądało wcześniej służę zdjęciami – syf, brud i dziadostwo. Wreszcie jest gospodarz, który zadbał o wygląd!

  Powyżej napisałeś też o rekompensacie i, że nie gryzie się ręki, która karmi. Ktoś tu już napisał o frajerstwie. Niby kto bierze tę rekompensatę? Ja? Przyjdź i wykonaj to, co ja na rzecz gminy, za te stawki i takim sprzętem. Odstąpię te pieniądze i robotę. Usługi na rzecz UG w Pankach stanowią około 2% obrotu firmy rocznie, jakoś przeżyjemy. Chwilę później jednak piszesz, żeby nagrywać też komisje… Nie rób jaj, wtedy znów ktoś zarobi, bo za darmo nikt usługi nie dostarczy.

  3. NOWA, Mikołaj. Kwoty? Ile kosztują Gminę usługi świadczone przez klobucką.pl? Nie ma tutaj nic do ukrycia, Klobucka.pl to nie wPankach, od współpracy z którą odżegnywał się wójt i skarbnik (późniejsza sekretarz) – współpraca z naszą redakcją nie jest wstydliwym tematem. Pracujemy uczciwie na nasze stawki – najniższe w regionie. Ile płaci nam Gmina – zapytajcie w gminie ja was wyręczał nie będę – pytanie w ramach informacji publicznej, dwa tygodnie i odpowiedź na poczcie. Tyle samo co UG Panki płacą za usługi firmy Media Smart inne gminy czy Powiaty – nie tylko kłobucki, świadczymy usługi w trzech województwach.

  „Radni powinni wnioskować aby Sesje były nagrywane i przekazywane przez niezależne media lub w sposób inny niż Kłobucką? Może wtedy byłby realny przekaz tego co się dzieje u nas w Gminie” – nie wiem czy po takim stwierdzeniu traktować cię jak osobę rozumną? To co ja te sesje na żywo zniekształcam czy wypowiedzi fałszuję? Przyjdź na sesję i nagraj sam, a później porównaj z nagraniem na żywo i znajdź różnice.

  Na koniec – skoro radni milczą -zapraszam na sesje rady, można przyjść i zadawać pytania, oni nie mają monopolu, ale tutaj jest tylu wyszczekanych, że nie umiem się was doczekać zadających mądre pytania…

  4
  13
  • SATyR pisze:

   Redaktorze czy znany jest ten cytat Ignacego Krasickiego „prawdziwa cnota krytyk się nie boi…,” jeżeli tak , to zrozumie pan że nieważne na forum jest czy ktoś się podpisze czy jest anonimowy w komentarzu , ważny jest przekaz . Kiedyś mówił pan że, aby zostać Wójtem , Burmistrzem czy Prezydentem nie trzeba mieć wykształcenia wystarczy tylko umieć się podpisać . Widzę że niektórzy włodarze ( nie chodzi mi tu tylko o Panki , ale o wszystkie samorządy w Polsce ) nie rozumieją skąd bierze się budżet w gminach , powiatach , miastach , czują się jak Obajtek z Orlenu czy Glapiński z NBP . Uważają że ich zarobki są małe i powinny oscylować w widełkach ów prezesów czyli od 100 tys do 200 tys zł , a radni gminni , powiatowi mają mylne złudzenie że są radą nadzorczą w ów firmach i wszyscy oni podejmują strategiczne decyzje. Chciałbym przypomnieć że budżet gminny składa się przede wszystkim z podatków od mieszkańców , a na część wydatków składają się inwestycje i wynagrodzenia pracownicze, czyli jak z jednego worka przełożymy troszkę do drugiego to w tym drugim będzie troszkę mniej. Czy uważa pan redaktor że każde podwyżki w okresie pandemii , gdzie słyszymy tylko że robi się coraz większy deficyt w Polsce i słychać to tak samo od strony prawicy czy lewicy jest według pana normalne . Chciałbym przypomnieć że każdy budżet czy to w gminach , miastach czy domowy działa na tych samych zasadach , oczywiście domowy jest tylko mniejszy. Jeżeli mamy w gminie na wydanie na inwestycje milion , to wydamy czy to na 2 latarnie , czy na kilometr chodnika , czy na bombkę , ale wydamy wiedząc że przy 5-10 tys mieszkańców każdemu i tak nie dogodzimy . W domu to samo jak mamy parę tys zł to też możemy wydać na nowe meble albo samochód.

   11
   3
  • SATyR pisze:

   Panie redaktorze wywołuję pana znowu do tablicy . Jak się pan odniesie do mojego komentarza co do tych podwyżek . Czy uważa pan że były one uzasadnione . Idąc do Urzędu słyszymy tylko że nie ma pieniędzy , odchodzi jeden z sołtysów , działacze z klubu niezadowoleni , bo brakuje funduszy na sport , ale na święta Gmina kupuje bombkę , a po nowym roku podnosi sobie apanaże . To to samo jakbym nie wypłacił swoim pracownikom wypłat tłumacząc się chwilowym kryzysem w firmie , kupując sobie najnowszego mercedesa.

   13
   2
  • SATyR pisze:

   i jeszcze jedno , prosiłbym pana redaktora żeby pan sprawdził czy w naszym urzędzie nie działa V kolumna , czy Ci doradcy nie robią tego specjalnie.

   10
   1
  • Ciepłe kluchy pisze:

   Ad.1 Czy radnym należała się podwyżka ?? Rozumiem że redaktor nie ma zdania, albo przynajmniej nie chce go publicznie głosić. To że maja najniższe w okolicy diety … i co z tego, widziały gały co brały ( najniższa dieta jest uzasadnieniem jej podniesienia ?? )
   Ad.2 Fakt o gminie redaktor pisze ale tylko to czym można się pochwalić, a jak to mówią każdemu z d… śmierdzi no ale nie gryzie się ręki, która ją karmi. Tak na marginesie jak wyglądał konkurs a raczej jego brak na Dyrektora GOKiS ??? Tego w gazetach ani internetach nie było. Jak się ma inwentaryzacja sprzętu gminnego ( niczego nie brakuje ?? zakończyła się w terminie ?? czemu komisja inwentaryzacyjna była zmieniana ?? ) o tym też nie było w gazecie. Kwestia ocieplenia gminy fakt dwie ściany ale za to za jaką cenę… kolejne dwie w tym roku też za konkretną sumę, no ale wywóz nocnika kosztuje. Kwestia boiska chyba z LGD miało być robione boisko ale sportowe nie szkolne, chyba że redaktor jest lepiej poinformowany. A czy do gminy aż miło wejść trudno stwierdzić bo od roku urząd dla petentów jest praktycznie zamknięty, podziwiać więc toalety i korytarze mogli tylko nieliczni. A czemu tylu pracowników z tak dobrej gminy ucieka?
   Ad.3 Co do stawek nie wypowiem się bo ich nie znam.
   Natomiast wiem jedno, jakiekolwiek media które widzą tylko jedną stronę medalu a drugą skrzętnie pomijają są obiektywne ??? nie ma takiej gminy w Polsce która jest idealna.

   17
   2
 24. Do Tomka pisze:

  Obyś teraz nie miał innych zmartwień z Jurkiem związanych 😀

  2
  1
 25. mikołaj pisze:

  Pani Redaktorze , po pierwsze bardzo nie ładnie o Panu świadczy używanie określeń typu ” tchórz, imbecyl , braku kultury…
  Żaden piszący tutaj mieszkaniec Pana nie obraża.
  Nie odpowiedział Pan w sposób jasny na zadanie pytanie .Można wystąpić oficjalnie , ale przecież Pan mógłby szybciej podać kwoty , które miesięcznie Pan otrzymuje za usługę świadczoną dla Gminy. Co to za problem , jak się jest w porządku?? Przecież uczciwie Pan pracuje. Stwierdzenie ,że kwoty te stanowią 2% przychodu gazety jest odpowiedzią niejednoznaczną . O sytuacji Gminy nie świadczą podjęte inwestycje. Tutaj trzeba się zastanowić czy pieniądze społeczne są właściwe rozporządzane? bo przecież nie sztuką jest robić wszystko na kredyt powiększając w ten sposób zadłużenie Gminy. Niektóre omawiane przez Pana inwestycje nie były sprawą wyższej konieczności ./remont łazienek za duże sumy np./Co do boisk to chyba w Szkole w Pankach gmina jednak odmówiła wsparcia finansowego z udziałem tez dotacji unijnych bo już jest Orlik. A co to ma wspólnego? Przecież dzieci ze szkoły wychodzą na przerwach na boisko i mogły by korzystać z nowego wyposażenia.
  Panie Redaktorze nie zrozumiał Pan problemu i oburzenia dotyczącego podwyżek diet radnych i wynagrodzenia Wójta. Rolnikom w naszej Gminie też podniesiono ,ale podatek. Dlaczego wtedy Pani Wójt nie wstawiła się za rolnikami do Radnych , że znajdują się w trudnej sytuacji i mają najniższe kwoty za zboże w regionie?. Pani obsługująca Radę Gminy też mogła przedstawić sprawozdania z GUs. Ale czy ktoś w ogóle myślał o tym? A gdzie byli nasi Radni, czy wiedzieli że należy obniżyć ten wysoki podatek aby utrzymał stan poprzedni. Ta kwota dokładnie pokrywa właśnie te podwyżki dla Radnych i Pani Wójt. Czy to jest w porządku? W tak trudnym okresie.? Znajdujemy się w czasie pandemii .Każdy ogranicza większe zgromadzenia .Szkoda , że więcej osób nie może przyjść na sesje. Pisząc o nagrywaniu komisji miałem na myśli fakt , że jest na nich omawiane wszystko. a na Sesji już wszystko jest przekazywane w pięknym porządku i za jednolitą zgodą Radnych. Może odpowie Pan dlaczego na stronie Gminy nie ma i nie było projektu Uchwały dotyczącej tych podwyżek i raczej Radni też jej nie otrzymali w terminie 7 dni przed sesją. Dowiedzili się chyba raczej na Komisjach.
  Dobrze , że pisze Pan o działaniach Gminy które są podejmowane. Ale powinien również pisać o niezadowoleniu wśród mieszkańców , co myślą na temat polityki prowadzonej przez Wójta, załatwianiu spraw przez pracowników ,atmosfery jaka panuje w Gminie, dlaczego zwalniaja się pracownicy i przyjmowane są osoby z mały doświadczeniem. Przecież to chyba nie jest problem??? I takie podejście byłoby właściwe z Pana strony ponieważ też Pan jest cząstką tej wspólnoty bo jest Pan Pankowiakiem Wczoraj oglądałem Alarm w którym mowa była o Burmistrzu Jarocina .Na którego opozycyjni Radni złożyli do CBA doniesienie o niewłaściwym toku przeprowadzonego przetargu. Oni pilnują mienia społecznego, a u nas niestety Radni tak naprawdę nic nie robią i jeszcze uważają że im się podwyżki należą .A Pani Wójt też mogła by sobie darować tą podwyżkę i ta kwotę 12000 rocznie zadysponować na wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkole lub też innego języka niż angielski od młodszych klas. W Przystajni Borze są chyba od 4 klasy a w Pankach od 7. Zrobić można dużo , ale w tej sytuacji nie należy myśleć tylko o powiększeniu przychodów z tytułu pracy w Gminie ,pracy społecznej itd. Jeżeli te osoby pracowały by wcześniej na własny rachunek lub też świadczyły pracę u prywatnego prywaciarza , wtedy wydatkowanie pieniędzy bądz efekty pracy były by innne i na pewno bardziej rozważne. Panie Redaktorze proszę się nad tym zastanowić bo jak mi kiedyś powiedział mój ” brygadzista” starszy Pan z dużym doświadczeniem” Tylko głupiec zawsze zna odpowiedź”
  Po przeczytaniu tych wpisów zwykłych ludzi, Pani Wójt, Radni, pracownicy i doradcy powinni się zastanowić i nabrać pokory czy aby nie warto posłuchać mieszkańców i trochę w tym wszystkim nie kierować się tylko prywatnym interesem. Mam prawo ja i inni mieszkańcy wyrażać swoją opinię , ponieważ płacę podatek w tej Gminie i nie podoba mi się ta rozrzutność w tak wyjątkowym czasie jakim jest pandemia . A najbardziej irytuje mnie fakt że każdy kto ma coś do powiedzenia traktowany jest jako ktoś gorszy i najlepiej to zrobić z niego osobę niewiarygodną. A cały czas pisanie lub mówienie o działaniach poprzedniego Wójta jest tak naprawdę zasłanianiem obecnych problemów .Niech każdy rządzący jest odpowiedzialny za siebie i swoje działania i ma odwagę zmierzyć się z krytyką mieszkańców . Miarą każdego człowieka są jego czyny, a nie to co zrobił np. sąsiad. Więc nie rozumie takiego stanowiska .Poprzedni Wójt nie został wybrany bo widocznie nie zasługiwał na zaufanie ,zobaczymy jak będzie w następnych wyborach? Bo dopiero niektóre sprawy mogą ujrzeć światło dzienne tak jak to od lat bywa w polityce.

  16
  2
  • Lolek pisze:

   A właśnie nam się należy prawda bo to z naszych pieniędzy ma Pan płacone za te usługi.Sposób Pana wypowiedzi jest chamski i obrazuje brak szacunku do odbiorców informacji które Pan dostarcza.Nie rozumiem dlaczego Pan tak broni tych wszystkich działań ? Przecież powinien Pan tylko informować mieszkańców o poczynaniach Wójta i Radnych.Takie teksty to bardzo często wypowiada się w środowiskach patologicznych przy tak zwanej ” flaszce” co ja bym nie zrobił i ile ja znaczę… Na jednej z sesji Wójt też powiedziała ” że jak się komuś nie podoba bombka to niech jeździ inna drogà…” Co to jest za poziom rozmowy? Czyli tak naprawdę żaden mieszkaniec nie ma prawa wypowiedzieć się na temat wydatków gminy? A jak się odezwie przez portal utworzony dla takich celów jest przez Pana określany człowiekiem bez rozumu,tchórzem .A kim Pan jest i jakim prawem obraża Pan ludzi? Ludzie tutaj są za delikatni ,ale kiedyś naczynie się przepełni i wtedy będzie straszna gorycz.Pan nie jest człowiekiem naszego pokroju bo my żądamy tylko prawdy ,ale niestety z Pana strony brak konsekwencji przy przekazywaniu informacji. Niech Pan się zastanowi nad pisaniem i zwracaniem się do ludzi.

   .

   14
  • Anka pisze:

   Świetna to paczka – cham, kłamca i prostaczka.

   4
   2
  • janek pisze:

   Janek, gówno ci się należy i właśnie tyle dostajesz. Ty mu nie płacisz, płaci samorząd i nie z twoich pieniędzy, a publicznych, a te są do sprawdzenia w gminie, zapytaj u źródła. On nie musi ci nic pisać, prowadzi gazetę i jak ci się nie podoba, to nie musisz jej kupować i czytać. Tylko tyle mam ci do powiedzenia. Mikołajowi dodam, że to nie jest tak, że go tu nikt nie obraża, przeciwnie. Pisanie, że nie gryzie się ręki która karmi i tym podobne brednie każdego obrażają, mnie też kiedy te idiotyzmy i roszczeniowe komentarze czytam. Za dwa lata wybory, nie podoba się Bujakowa to sobie wybierzcie kogo innego.

 26. mikołaj pisze:

  i jeszcze jedno Panie Redaktorze na stwierdzenie ” jesteś osobą rozumną?, ludziom waszego pokroju -odpowiadam tak jestem osobą o wysokim poziomie kultury osobistej i wykształceniu co jest przeciwieństwem Pana osoby. Posiadam dużą wiedzę i skromność. Cwaniactwo i pyszczenie to nie jest mój styl, Więc w następnych wpisach proszę o zachowanie kultury i szacunku do osób tutaj umieszczających swoje wpisy. Uważam również, że stanowisko, pozycja , zasobność portfela , wykształcenie nie są miernikiem kto jakim jest człowiekiem.
  Normalny człowiek waży słowa i zastanawia się nad czynami, kieruję się wartościami .Pieniądz nie stanowi wartości nadrzędnej .

  15
  1
 27. Lolek pisze:

  A może po prostu Panie Redaktorze wystarczy te wpisy” tchórzy” wykorzystać przy pisaniu kolejnego artykułu o Gminie i rozpocząć debatę publiczną na ten temat aby rozwiązać ich wątpliwości i dewiacje / wg Pana odpowiedzi/ Przecież i tak nie ma Pan dużo do stracenia , nawet jest Pan wstanie odstąpić tą usługę- więc chyba nie ma problemu aby pisać ambitne artykuły.

  11
 28. Juras pisze:

  Panie naczelny redaktorze Kłobuckiej.pl mam pytanie gdzie pan kończył studia dziennikarskie ??? cytuję kilka pana wpisów „żeby się walili” , „nie chce mi się pisać ludziom waszego pokroju” ,” jako anonimowym tchórzom nie należy wam się nic ” , ” traktować cię jak osobę rozumną? „

  9
  2
 29. Lolek pisze:

  I jeszcze jedno sprostowanie do wpisu Pana Redaktora a mianowicie: wszystkie Uchwały przygotowywane są na wniosek Pani Wójt a nie robią tego Radni. Więc raczej ten pomysł podwyżek nie wypłynął od Radnych .Zapewne o projekcie Uchwały z podwyżkami dla nich i Pani Wójt zostali zapoznani na Komisji. Na pewno w następnej kolejności będą podwyżki dla kadry pracowniczej.Wszystko jest dokładnie zaplanowane. Czas pokaże..

  6
  1
  • Doktor pisze:

   Tak w Siewierzu uczą znajomości procedur czy małżonka doksztalca?

   2
   3
  • Bolek pisze:

   W urzędzie też już dostali podwyżki. A zatrważające jest to, że podwyżki są dawane sobie a kredyty są brane bo nie ma pieniędzy i kasy brak. A mieszkańcy na to wszystko się będą składać.

   7
   3
  • Do Doktor pisze:

   Bo tak jest, że to wójt przygotowuje dla Rady uchwały i to nie tylko w Siewierzu ale wszędzie. Tak dla przypomnienia, gdybyś nie wiedział. Nie zmienia to faktu, że Rada wcale nie musi uchwalić tej przygotowanej przez wójta uchwały jeśli się z nią nie zgadza. A tutaj wszystko było za obopólną zgoda. Wójt chciała podwyżki dla siebie więc przygotowała uchwałę. A radni chcieli podwyżki dla siebie więc tą przygotowana przez wójta uchwałę przegłosowali

   1
   4
 30. Lolek pisze:

  Do Doktora: Lepiej żebyś nie wiedział w jakim Urzędzie pracuje bo będziesz spokojnie spał…
  Potwierdza się sytuacja, że kasa społeczna idzie na podwyżki i tym samym rośnie dług Gminy. Naprawdę tylko pogratulować takiej polityki.

  7
  1
 31. ELA pisze:

  Na następnej sesji proponuję uchwałę w sprawie zakupu dla Urzędu nowej „wypasionej ” limuzyny wraz z kierowcą i podnieść jeszcze raz wynagrodzenie , bo i tak jeszcze jest najmniejsze w kraju.

  6
  2
 32. Madzia pisze:

  Naprawdę to jest trudne do wyrażenia na temat tego co się zaczyna wyrabiać w tej Gminie i finansach.Ale najgorsze w tym wszystkim jest to że nikt tego nie kontroluje.A przecież są Komisje …..

  9
  1
  • Doktor pisze:

   Oj Lolek nawet gdybyś się nazywał Struzny to i tak będę spał spokojnie, wierz mi. A tobie radzę zastanowić się nad własnymi problemami

   1
   6
 33. Madzia pisze:

  Najlepiej będzie po prostu przyjść na sesje jak skończą się obostrzenia i poprosić o wyjaśnienie tych wszystkich zdarzeń, które miały ostatnio miejsce w związku z tak dużą ilością podwyżek.
  W tak trudnym czasie” człowiek człowiekowi wilkiem” .To jest straszne.
  Niepotrzebnie Pan Redaktor, Pan Doktor podważa czyjeś kompetencje i obraża ludzi.
  Czasami warto posłuchać i wyciągnąć z tego mądrość i wiedzę.

  1
  5
 34. Bodzio pisze:

  Ci co piszą tu te bzdury to niech się sami zastanowią czy nigdy nie dostali podwyżki itp. Mówimy o podwyżce równowartości dobrej flaszki…, jak były 40 procentowe dodatki za poprzedniej władzy to było bardzo dobrze. A wracając do liczenia to może warto zadać pytanie które księgowe mają ekonomiczne wykształcenie i kto je przyjął do pracy?

  1
  2
 35. SATyR pisze:

  Bodzio masz rację jakie tu wypisują bzdury , co to za podwyżka niecałe 1000 zł , to przecież butelka dobrej flaszki np. Royal Salute Diamond Tribute 0,7 L , cena tylko 930,00 zł

  1
  1
  • Madzia pisze:

   Pensja netto za cały miesiąc od minimalnego wynagrodzenia wynosi 2050 zł i niektórzy ludzie mają tylko taki dochód za który muszą się utrzymać więc chyba to konkretny żart że 1000 zł podwyżki to mała suma.Jestescie oderwani od rzeczywistości i jeszcze próbujecie pisać tutaj że to normalne podejście.A może by tak stanąć z drugiej strony? I brać kategorię takich zwykłych ludzi którzy np za lata pracy mają emeryturę w wysokość 1400 zł z której muszą się utrzymać i wykupić lekarstwa które są bardzo drogie.

   7
   1
  • szkot pisze:

   Za 930 zł można już kupić całkiem dobrego malta, a nie bawić się w blendy.

   3
   1
 36. Madzia pisze:

  A to ta podwyżka po to żeby na alkohol było? Nie rozumiem. Można kupić więcej setek to wtedy będzie na dłużej..

  3
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *