zachmurzenie duże
31°
31°
piątek
Reklama
List od Czytelnika: Kłamstwa w rozpowszechnianiu informacji Wójta Praskiego
13 maja 2017 r. | 12:47
21

Na redakcyjną skrzynkę otrzymałem list, w którym to jeden z Mieszkańców opisał "kłamstwa w rozpowszechnianiu informacji o dokonaniu wójta Praskiego dot. inwestycji w gminnych w latach 2011-2014".

Jego pełną treść publikuję poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI
21 odpowiedzi na “List od Czytelnika: Kłamstwa w rozpowszechnianiu informacji Wójta Praskiego”

 1. JARO pisze:

  Panie redaktorze nie do końca zgadzam się z tym artykułem , ponieważ wszyscy znamy realia jakie są przed wyborami . Każdy ” nowy” wójt , burmistrz , prezydent po wygranych wyborach opowiada o długach jakie zostawił poprzednik i przez 3 lata coś tam zrobi , a w ostatnim roku bierze się kolejne kredyty i działa się pełną parą , aby przypomnieć się wyborcą. I dlatego uważam że oczywiście te sukcesy należą się obecnemu Wójtowi , bo nieważne jak się zaczyna , ale ważne żeby to skończyć . Co do Bodzia to prawdziwy menager , takiego włodarza Panki jeszcze nie miały , dla swojej gminy robi naprawdę dużo , potrafi uzyskać różnego rodzaju dofinansowania do inwestycji , cały czas idąc do przodu . Jedynie co mnie martwi to to że nie potrafi tego poszanować co zrobił ( rozlatujące się place zabaw , gnijące ławki nad stawem , rozwalająca się altana obok kawiarni ” u Braci “) a jedynie wystarczyło by zakupić troszkę farby , jakiegoś impregnatu , kawałek deski i zakonserwować . Jedyny plus to to że otworzył szalet dla mieszkańców i przyjezdnych przy osiedlu , bo poprzednicy nie otwierając w/w szalet traktowali to jako muzeum lub skansen.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   JARO – ze sposobu w jaki napisałeś powyższy post na początek spróbuję odgadnąć kim jesteś. Masz na imię Janusz i mieszkasz przy 1 Maja – prawda? 😉
   Przechodząc do meritum, nie do końca się zgadzasz z artykułem. Ja nie do końca się zgadzam z wiosenną pogodą za oknem, która nie do końca przypomina wiosenny maj. I co z tego?

   W liście od czytelnika w sposób jasny jest wskazane co zrobił lub rozpoczął wójt Wydmuch w ostatnim okresie jego kadencji, a od czego “kupony” odcina obecny wójt. Jeśli się z tym nie zgadzasz, to przedstaw coś na potwierdzenie Twoich słów. Bo ja w jednym z wydań Tygodnika klobucka.pl – zrobiłem podsumowanie, z którego wynikają te same wnioski. Co więcej, obecny wójt z jednej strony przypisuje sobie zasługi poprzednika, z drugiej chwaląc się na przykład kanalizacją na Częstochowskiej twierdzi, że Wydmuch zadłużył gminę – między innymi na kanalizację, której powstanie wielu przypisuje właśnie Bogdanowi Praskiemu…

   Droga na Jaciska, rozbudowa oczyszczalni ścieków, ukończenie kanalizacji sanitarnej w m-ci Panki, ul. Częstochowska od n-ru 65-70, i m-ci Praszczyki „Piaski”, pozyskanie dofinansowania UE na zadania inwestycyjne: budowa kanalizacji w ulicy 3 Maja w Pankach – zadanie zrealizowane w 2012r., budowa kanalizacji w ulicy Głębockiego w Pankach – zadanie do realizacji w 2013r.,

   I tak dalej. Żeby nie było wątpliwości – poniżej link do tego czym chwalił się PRASKI już 5 grudnia 2012 roku na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Panki http://www.panki.pl
   http://panki.pl/zycie-w-gminie/78-polmetek-wojta-bogdana-praskiego-na-urzedzie

   Radzę szybko czytać lub zrobić zrzuty ekranu – zanim strona przestanie być dostępna. Wszystkie dowody na sprzeczne informacje są dostępne, wystarczy chcieć ich poszukać. Mnie się chciało i mam takich materiałów BARDZO DUŻO.
   Wszystkie kwoty związane z inwestycjami obecnego wójta zamieściłem w gazecie i wygląda to naprawdę słabo na tle wielu innych gmin.

   Kończąc – cóż takiego “manager Bodzio” prócz nieśmiertelnej sławy, którą zapewnił sobie i Pankom w Internecie zrobił dla Panek? Moim zdaniem niewiele, chociaż są oczywiście i zasługi, których nie zamierzam jemu ujmować. Warto jednak wiedzieć, że Internet pamięta o wszystkim. Wójt chwali się na przykład w Nowinach osiągnięciami w sprawie budowy dróg gminnych ganiąc przy tym Wydmucha, że drogi po nim to sito – a jego są super. W związku z tym pytanie, ot taki quiz dla mieszkańców gminy Panki –
   “JAKIE NOWE DROGI ZAWDZIĘCZAMY W GMINIE PANKI WÓJTOWI PRASKIEMU W KADENCJACH 2010 – 2017″
   I KTÓRE Z TYCH DRÓG NIE SĄ DZIURAWE JAK SITO”

   Bardzo proszę o merytoryczne odpowiedzi. Zapraszam też do odpowiedzi Pana Wójta Praskiego, jeśli czyta tę wiadomość i Pana Wójta Wydmucha.

   Pozdrawiam

  • Z Panek pisze:

   O proszę wielki reporter, który ma gdzieś ludzi ukrywających się pod anonimami zgaduje kim jest Jaro ???????????? . Jak jeszcze nisko człowieku spadniesz by sprzedać to co wypisujesz? Poniższasz się odpisujac w ogóle komu kolwiek.

  • JARO pisze:

   Do Jarosław Brzęczek : Panie redaktorze , czytam i nie mogę zrozumieć o co chodzi w tym liście od czytelnika. Myślę że to co pan pisze , to sam w to nie wierzy. Jak można przypisywać sukcesy obecnego Wójta ( nie można zaprzeczyć że ich nie ma , bo to widać jak Panki zmieniły się za jego kadencji) poprzedniemu tylko za to że rozpoczął jakieś inwestycję. Jest to to samo co politycy PO wypowiadają się w mediach że Polska” idzie” w dobrym kierunku do ich zasługa 8-letnich rządów, a nie PiS-u. Czyż to nie hipokryzja panie Jarku ?

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Jeśli tata kupi samochód i da go synowi, który będzie nim jeździł, to posiadanie auta przez syna jest zasługą taty czy syna?

   Jeśli Wydmuch wraz z pracownikami gminy przygotowali wniosek, złożyli wniosek, a gmina otrzymała pieniądze już za wójta Praskiego, to czyją zasługą jest inwestycja?

   Wybudowana w Pankach hala sportowa została oddana już w czasie kadencji Bogdana Praskiego. Bogdan Praski o dokończeniu hali budowanej przez poprzednika przez kilka lat pisze, jako o sukcesie jego kadencji w poniższy sposób:

   “Zakończono budowę Sali Gimnastycznej przy ul. Ogrodowej w Pankach, obarczonej wieloma problemami, uważa się za prawdziwy sukces.”

   Jeśli “JARO” tego nie rozumiesz, to cóż mam powiedzieć?

  • Z Panek pisze:

   I bardzo dobrze że Praski zakończył te inwestycje. To już jest sukces i to nie mały. Wydmuchowi mogło by zająć tyle samo czasu, co przed laty oddawanie szkoły w Konieczkach.????????????

  • ATRO pisze:

   Z Panek , nie wiem czy jest się czym chwalić… Za tego wójta inwestycje też nie były tak terminowo realizowane. Wystarczy przypomnieć Orlika którego budowa według dokumentacji miała trwać trzy miesiące, jak rozpoczęto inwestycję w wakacje 2012 to skończono to dopiero na wakacje 2013…. Generalnie to nie wiem o co ta dyskusja jest, przecież oczywistym faktem jest, że większość inwestycji wykonanych w pierwszej kadencji obecnego wójta to tylko realizacja inwestycji poprzednika. I to żadna tajemnica, nie wiem o co pretensje do redaktora Brzęczka przecież on napisał sama prawdę.

  • Z Panek pisze:

   ATRO też mi przedłużenie terminu inwestycji. Szkoła w Konieczkach to termin ok 10 lat ???????????? także Zbyszek na wójta Panek. Ma pełne poparcie Brzęczka, będzie git ????????????

  • ATRO pisze:

   No niestety jest to przedłużenie inwestycji… porównujesz budowę boiska z infrastrukturą do budowy budynku, mało logiczne. Termin ten i tak zostało sporo przekroczony. Ale jak już tak porównujesz to może jeszcze uzmysłowisz nam jak wyglądało finansowanie poszczególnych inwestycji. Na Orlik były pieniądze z województwa i ministerstwa, część kosztów tylko ponosiła gmina. Można powiedzieć że gmina miała zapewnione finansowanie tej inwestycji, a szkoła była budowana etapowa gdyż wtedy była inne realia finansowe. Chyba nie porównujesz obecnego budżetu z tym z lat 90 ubiegłego stulecia ?

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   ATRO. Orlik to w dużej mierze środki zewnętrzne 833 000,00 zł. (333 000,00 zł z Urzędu Marszałkowskiego i 500 000,00 z Ministerstwa Sportu). Tutaj można wskazać kompleks Orlik, jako jedną z niewielu inwestycji, która została mądrze rozwiązana w kwestii montażu finansowego.

   Z Panek – bardzo proszę nie wypowiadać się w moim imieniu – kogo popieram, a kogo nie. Szczególnie anonimowo – jak każdy tchórz.

   Nie oceniam wkładu w rozwój Panek ani Zbigniewa Wydmucha, ani Bogdana Praskiego. Oceniam efekty ich działań, a te wskazują jasno -który ile zrobił. W kwestii problemów prawnych i wizerunkowych jest chyba dla wszystkich jasne, że za Zbigniewa Wydmucha (czy się go lubi czy nie) – takich problemów nie było. A prawo było na pewno rygorystycznie przestrzegane.

  • Z Panek pisze:

   Jarosław Brzęczek jednak z tymi tchórzami dyskutujesz. Oprócz Ciebie wszyscy są anonimowi, więc nazywasz tchórzem każdego z nas. Co do Wydmucha za jego panowania było prawnie wszystko ok. bo bardzo mało się robiło. Nie znam gminy w której się dużo robi i nie ma prawnych problemów. Przykład Wręczyca, ale mieszkańcy zadowoleni . Podobnie jest u nas . Dla ludzi jest ważne żeby gmina nie stała w miejscu, a nasza napewno nie stoi.

  • Ciekawy pisze:

   Z Panek, tak mało się robiło bo zwyczajnie w świecie nie było pieniędzy na większe inwestycje. Zauważ w jakich latach pojawił się program Orlik, schetynówki, PROW 2007-2013, RPO 2007-2013. Już w końcówce kadencji poprzedniego wójta było widać poprawę pod względem inwestycji. Prawda jest taka że kto by nie rządził naszą gmina to jest zależny od środków zewnętrznych, bez tego nic nie będzie się działo, nie byłoby solarów, nie będzie kanalizacji.

   Ciekaw jestem tylko jak wójt Praski poradziłby sobie w analogicznym okresie czasu ?

 2. jacoo pisze:

  to że sobie przypisuje sukcesy innych jest czymś normalnym

 3. Ciekawski pisze:

  Co to za wójt?

 4. Z Panek pisze:

  Przestań już robić zamieszanie. Daj spokojnie pracować. W naszej gminie wszystko idzie w dobrym kieru , więc nie rób się jej czarną owcą.

 5. Z Panek pisze:

  Praski taki był i Praski taki jest. Najważniejsze, że te inwestycje on kończył i on przecinał wstęgę.

 6. Czytelniczka pisze:

  Tak to prawda co tu piszą, Wszystkie inwestycję przed oddaniem urzędu Gminy , dokonał już były Wójt pan Z.Wydmuch , co też nie wyklucza jakichś drobnych doinwestowań do tych że inwestycji pana B.Praskiego. Trzeba też pamiętać,że B.Praski nie mało zrobił dal Panek., ma on też mnóstwo niedociągnięć, a kto ich nie ma? Tu wystarczy,żebym powstał chodnik od ul . Górniczej aż do CPN na ul Tysiąclecia , do tego jakiś większy parking przy szkole ,nu i znak całkowity zakaz parkowania na całej tej linii .Bo tam nie ma jak przejść . Jest bardzo niebezpiecznie,bo kierowcy aut nie mają sumienia jeżdżą w cały świat , dojeżdżając tak ,żeby jechać przy płotach nie dając nikomu tędy iść , to jak takie dziecko ma iść do szkoły ? Czy ma stać się niejedna tragedia ,żeby chodziarz jeden Wójt wreszcie zrobił tam chodnik ? Teraz z tego co wiem na pewno ,to w roku 2016 miały być założone światła na ul.Leśnej od numeru 43 do 49 , jest to nawet na piśmie do zapoznania w Gminie Panki , ale niestety nikomu nie ma do tego sprawy, nu chodzą ludzie i małe dzieci z Jaciśk ul.Leśną po ciemku,przecież nikomu nic się nie stało ,niechaj chodzą dalej… a jak kogoś pogryzie dzikie zwierze , albo bezpański pies(tu ich masa) czy komuś stanie się większa krzywda, nu to co ? W naszej Gminie też brakuje rowów odwadniających i studzienek ,żeby spływała woda z drogi .Nawet sam Urząd Gminy wygląda ohydnie , do niego wejść wstyd, a on przecież stoi w centrum Panek , i przynosi wstyd mieszkańcom , nie czuje się żadnej powagi Urzędu , jakiej dany budynek powinien reprezentować ,i to nie tylko na zewnątrz, a i w środku też ! Więc Panie Wójcie za 6 lat, chyba można by było chodziarz ten Urząd , w jakim Pan siedzi wyremontować do porządku?

  • Z Panek pisze:

   A wtedy napisała byś, że Praski sobie gniazdko wyremontował, a chodnika nie zrobił i świateł. Ludzìą takim jak ty się nie dogodzi.

 7. Wróżka pisze:

  Jedno jest pewne ,że obecny wójt rozsławił Panki na całą Polskę w sex aferze , o której jest cisza, a miał ten pan coś wyjaśniać ,sprawę oddał na policję i…………….. cisza w eterze . Kto zawinił, kogo oskarżono ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *